Бориспiль
C

Головні новини

Без піару та шоу: на Ватутіна, 73 б мешканці висаджують дерева


Без піару та шоу:  на Ватутіна, 73 б мешканці висаджують дерева

Вранці, прямуючи на роботу по вул. Ватутіна, була здивована незвичною для Борисполя картиною — мешканці будинку прибирали територію, видаляючи бур’яни, та готували місце для висадження дерев, які рівним рядочком стояли вздовж тротуару у відерцях.
Перше, що спало на думку — міська влада нарешті виділила дерева на заміну знищеним у жовтні минулого року, коли більше десятка здорових дерев (плодових та декоративних) було видалено підрядною організацією, що здійснювала роботи з будівництва стоянки для автомобілів. Нагадаємо, дерева були видалені без жодного дозвільного документу, тоді як і депутат округу Катерина Шабан, і автор проекту запевняли, що будівництво стоянки не передбачало знищення рослинності. У підсумку «крайнього» так і не знайшли.
На запитання: «Це вам комунгосп виділив дерева?» жінка, що представилася пані Ольгою, з обуренням відповідає: «Якби ж то! Владі байдуже, хоча ми просили про це не один раз». Мешканці зверталися і до голови будинкового кооперативу, але отримали відмову. Причина — вільне місце для висадження дерев є лише біля 4-го під’їзду, тому жителі інших під’їздів будуть проти виділення коштів. Як результат, на заміну десятку зрубаним минулоріч деревам комунгосп виділив та посадив… аж одну катальпу.
Мешканець будинку пан Ігор, що за власний кошт купив рослини, жартома відповідає: «На такі речі у мене є окремий бюджет. Планую привести це місце в порядок. Ми вже посадили молоді клени, які викопали в лісі. Тепер висадимо куплений дерен, зробимо живопліт, а посередині засіємо травою галявину, зробимо тут суспільне місце. Колись вийдемо на пенсію і будемо там збиратися, відпочивати».
Сумно, що не всі мешканці будинку хочуть жити у красі і комфорті. «Садила бузок, його постійно обламують, на зауваження не реагують. Посадили квіти, вигребли сміття, бур’яни — почали вигулювати тут собак, знову підкидають сміття. Дітям теж нічого не скажи, відразу їхні батьки починають скандалити, замість того, щоб виховувати їх та пояснювати, що природу не треба нищити, а чужу працю необхідно поважати. Інколи руки опускаються», — говорить пані Ольга.

Без піару та шоу:  на Ватутіна, 73 б мешканці висаджують дерева

Пан Ігор ставиться до таких негараздів по-філософськи. «Можливо, навіть краще, що ні грошей, ні дерев не дали і ми зробимо все за свій кошт. Може, наші дії запалять вогонь у душах інших мешканців будинку і розбудять і в них ентузіазм та бажання змінити світ навколо. Вірю, що поступово такі зміни прийдуть», — розмірковує він. До слова, пан Ігор, колись диспетчер аеропорту «Бориспіль», зараз працює викладачем і психологом, навчаючи інших диспетчерів та досліджуючи людський фактор.
Виявляється, щоб висаджувати дерева, немає потреби чекати оголошення акції на кшталт «Мільярд дерев» чи початку передвиборної кампанії. Зробити Бориспіль зеленим та квітучим під силу кожному, достатньо бажання. Колись у місті була гарна традиція висаджувати дерева біля багатоповерхівок та вздовж вулиць. Нині містяни поховалися кожен за своїм парканом чи у своїй квартирі, чекаючи дарунків від влади, і лише поодинокі ентузіасти отримують задоволення від благоустрою «для всіх», не лише для себе.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: