Бориспiль
C

Головні новини

Липова алея: Апеляційний суд задовольнив клопотання мешканців Соцмістечка


Липова алея:  Апеляційний суд задовольнив клопотання мешканців Соцмістечка

Завершився багаторічний процес відвойовування громадою земельної ділянки, яка знаходиться на розі вулиць Володимира Момота та Київський Шлях у Соцмістечку. Рішення Бориспільського суду було не на користь громади, а от апеляційний суд виніс протилежне рішення. «Вісті» неодноразово писали про ситуацію та хід справ у конфлікті, надаючи можливість висловитися обом сторонам. Редакція газети «Вісті» продовжує дотримуватися нейтральної позиції та надає інформацію, надану представниками ініціативної групи щодо рішення апеляційного суду. 

Липова алея

Журналіст «Вістей» зустрівся з Тетяною Дудар, учасницею процесу по незаконно приватизованій землі, яка є головою ініціативної групи мешканців Соцмістечка, що відстоювала права громади та вимагала скасування незаконної приватизації земельної ділянки у Соцмістечку поруч із липовою алеєю.
За словами пані Тетяни, незаконна приватизація землі була здійснена ще в 2013 році громадянином Олександром Сердюком, мешканцем села Рогозів. Проте щойно мешканці сусідніх із ділянкою будинків дізналися про те, що земля, яка знаходиться на території Соцмістечка, приватизована, ініціативна група найняла адвоката захищати інтереси мешканців.
Головне завдання, поставлене перед адвокатом, — визнати незаконним та скасувати рішення Бориспільської міської ради про відведення земельної ділянки Олександру Сердюку та визнати недійсним договір купівлі-продажу ділянки 2016 року.

Липова алея:  Апеляційний суд задовольнив клопотання мешканців Соцмістечка

Позов до суду

В українській юриспруденції немає такого терміну, як колективний позов до суду, тому мешканці Соцмістечка обрали представника, який, власне, й подав позов з вимогами відмінити рішення сесії міської ради про дозвіл на приватизацію цієї землі, оскільки міська рада не могла подати сама на себе в суд та відмінити своє рішення.
«Ми довго ходили на прийом до колишнього голови міста Анатолія Федорчука, в юридичний відділ міської ради, де все було прозоро та зрозуміло. Було чітко видно порушення у приватизації, нам у всьому сприяли для вирішення проблеми, — розповідає Тетяна Дудар. — Але, на жаль, допомогти нам могли лише тоді, коли ми подамо до суду, який повинен був розібратися у цій справі. Тому ми так і вчинили».
П’ять років громада ходила до міжрайонного суду, збирала безліч документів. «Але вийшло так, що нас уважно слухали в суді, але не чули. Суд ми програли, — зауважує Тетяна Дудар. — Тому громада вирішила йти далі, й подала позов до апеляційного суду».

Липова алея:  Апеляційний суд задовольнив клопотання мешканців Соцмістечка

За земельку

6 «конфліктних» соток складаються з трьох ділянок: перші 3 сотки межують із прибудинковою територією будинку Соцмістечко, 200, далі йде огороджена ділянка 2 сотки з плодовим садом, який саджав та за яким довгий час доглядав мешканець будинку Соцмістечко, 200, а 1 сотка — земля загального користування. Ще одна сотка знаходиться під липовою алеєю.
«Хочу звернути увагу, що у генеральному плані Борисполя на місці земельної ділянки, стосовно якої ми подали позов до суду, зазначена дорога, — розповідає Тетяна Дудар. — Крім цього, у відповіді відділу архітектури відповідно до генерального плану міста Борисполя, затвердженого рішенням міської ради від 11.05.2007 року, визначені всі дороги, вулиці, провулки та пішохідні проїзди, які сформовані історично за максимального забезпечення використання населенням, а також для пожежного та санітарного обслуговування. Тобто спроба спростувати те, що на земельній ділянці проходить дорога, не має жодних підстав. Крім того, на офіційному сайті Бориспільської міської ради, який ми брали як речовий доказ для апеляційного суду, чітко зазначена ця дорога. А як відомо, згідно ст. 83 Земельного кодексу України, дороги, проїзди, проходи не передаються у приватну власність, це заборонено законом. Тільки, наприклад, для будівництва моста.
Ми били на сполох, тому що у нас відбирали дорогу. Якщо б розпочалося будівництво, нам би закрили шлях до будинку. В 2017 році вже виїздили будівельники, намагалися розпочати роботи, яким завадила вся громада, міська рада, депутати нам також в цьому допомогли. А одна сотка — це взагалі липова алея, яку висаджували ще наші батьки.
Соцмістечко вдздовж Київського Шляху — це будинки 50-х років минулого століття. Рити котлован біля них небезпечно, це категорично забороняється, оскільки зруйнуються наші будинки. У випадку пожежної небезпеки, аварійної ситуації, необхідності проїхати машині швидкої допомоги, комунальних служб, при будівництві поруч ми б не мали доступу до наших будинків номер 200 та 248».

Відстояти інтереси громади

Весь час справою опікувався колишній міський голова Аналолій Федорчук, який допомагав мешканцям Соцмістечка відстоювати інтереси громади. А в 2020 році до справи долучився нині діючий голова міської ради Володимир Борисенко, який також всіляко сприяв громаді у вирішенні даного питання. Він ознайомився зі справою, приїздив у Соцмістечко, спілкувався з ініціативною групою. «В результаті ми отримали офіційний лист, у якому міська рада просила апеляційний суд відмінити рішення міжрайонного суду та визнати всі вимоги, які представлено в позові мешканців Соцмістечка, оскільки чиновники визнають свою помилку, яка була допущена у результаті приватизації землі», — розповідає голова ініціативної групи.
Щоб розібратися у справі, знадобилося чотири засідання апеляційного суду. У результаті майже всі вимоги позову громади Соцмістечка були задоволені.

Липова алея:  Апеляційний суд задовольнив клопотання мешканців Соцмістечка

Постанова апеляційного суду

Рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 2 лютого 2021 року скасували та ухвалили нове судове рішення. Вибірково та скорочено наводимо рішення апеляційного суду.
Визнати незаконним та скасувати рішення Бориспільської міської ради від 24 липня 2012 року про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок громадянам у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у м. Бориспіль в частині надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,07 га, за адресою: вул. Київський Шлях, 4-Б м. Бориспіль, громадянину Сердюку Олександру Анатолійовичу.
Визнати незаконним та скасувати рішення Бориспільської міської ради від 29 січня 2013 року про затвердження проектів землеустрою та передачу безоплатно у власність земельних ділянок громадянам для будівництва та обслуговування жилих будинків… в частині затвердження проекту землеустрою та безоплатної передачі у власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд площею 0,06 га за адресою: вул. Київський Шлях, 4-Б м. Бориспіль громадянину Сердюку О.А.
Визнати недійсним свідоцтво про право власності на нерухоме майно (індексний номер 1810557), видане 30.03.2013 Реєстраційною службою Бориспільського міськрайонного управління юстиції Київської області на земельну ділянку для будівництва і обслуговування житлового будинків, господарських будівель і споруд… площею 0,07 га за адресою: вул. Київський Шлях, 4-Б м. Бориспіль та скасувати державну реєстрацію прав та їх обтяжень, проведену реєстраційною службою Бориспільського міськрайонного управління юстиції Київської області в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно…
Визнати недійсним свідоцтво про право власності на нерухоме майно (індексний номер 27852676), видане 9.10.2014 Реєстраційною службою Бориспільського міськрайонного управління юстиції Київської області на земельну ділянку площею 0,06 га за адресою: вул. Київський Шлях, 4-Б.
Визнати недійсним свідоцтво про право власності на нерухоме майно (індексний номер 27850195), видане 9.10.2014 Реєстраційною службою Бориспільського міськрайонного управління юстиції Київської області на земельну ділянку площею 0,01 га за адресою: вул. Київський Шлях, 4-Б.
У задоволенні позовних вимог про визнання недійсним договорів купівлі-продажу земельних ділянок з кадастровими номерами 3210500000:07:003:0145 та 3210500000:07:003:0144, укладених 13.09.2016 між Сердюком О.А. та Надєляєвою О.М. відмовити…
Наразі одна сотка ще не повернута місту, апеляційний суд відхилив зняття арешту з цієї сотки, а 6 соток знаходяться у власності мешканця Києва. Він проходив третьою стороною у цій справі.
Рішення апеляційного суду вступає в дію з моменту його прийняття 16 вересня 2021.
«Результати та рішення апеляційного суду ми сприймаємо як велику перемогу, — розповідає Тетяна Дудар. — Ми всі ці 5 років мали велику підтримку громади міста. Залишилося лише конфіскувати землю на користь громади. А це може зробити лише міська рада».
Як зазначила активістка, міськрада планує подати позов на повернення 7 соток землі. Нещодавно активісти були на прийомі у міського голови, потім консультувалися у юридичному відділі міськради, де отримали відповідь, що готується позов на повернення землі громаді міста.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: