Бориспiль
C

Головні новини

Щоб зима не прийшла зненацька. Як ВУКГ готується до сезону снігопадів


Щоб зима  не прийшла зненацька.  Як ВУКГ готується  до сезону снігопадів

Вже так повелося, що майже кожного року, не дивлячись на усі заяви комунальників, зима приходить «несподівано». І коли випадає сніг, виявляється, що до нього ніхто не готовий. Чи буде цей рік виключенням, «Вісті» вирішили запитати у директора КП «Виробниче управління комунального господарства» Миколи Корніяки.

— Чи готова техніка ВУКГ до настання несприятливих погодних умов?
— На сьогодні ми повністю підготували всю техніку, яка є в наявності, забезпечили її людьми, набрали водіїв. Саме відсутність персоналу була завжди головною проблемою. Тепер вона вирішена.
Розроблено й графіки роботи, що дадуть можливість оптимально використовувати зимову техніку. Кожен водій знає, з якої вулиці він починає робочий день і на якій закінчує. Також ми хочемо оснастити всі авто GPS-трекерами. Ні я, ні диспетчер не повинні постійно телефонувати водіям, аби дізнатись, де вони зараз. Це минуле сторіччя.
Диспетчер повинен бачити на комп’ютері, де і яка техніка знаходиться кожен момент часу. Це полегшить роботу всім. По-перше, буде нормальна комунікація з людьми, коли диспетчер зможе їм відповісти, де і яка техніка працює зараз і коли вона приїде на їхню вулицю. По-друге, якщо хтось із водіїв зіб’ється з маршруту, диспетчер зможе його швидко повернути назад. Це теж дуже важливо.
Крім того, ми вивчили, які деталі найчастіше виходять із ладу та закупили їх наперед, щоб узимку бути готовими до оперативного ремонту. Намагаємося працювати на випередження, щоб техніка потім не простоювала через технічні проблеми.
— Техніки вистачає?
— Якщо буде масовий снігопад, то скільки б техніки не було, її не вистачить. Наприклад, у 2013 снігопад зупинив не тільки Бориспіль, а й увесь світ. Щодо звичайних снігопадів, то техніки для прибирання снігу у нас достатньо.
Крім того, ми не розглядаємо ВУКГ як єдине підприємство, яке повинне утримувати дороги в місті Бориспіль. Цього року ми уклали договори з іншими комунальними підприємствами, що мають відповідну техніку, яка у разі необхідності буде залучена до прибирання снігу. Залучатимемо й приватні підприємства, вони будуть прибирати місто на умовах договору субпідряду. Це стосується підприємств, в яких є техніка для вивезення снігу, грейдери чи навіть невеликі трактори, які можуть чистити маленькі вулички.
— Яка ситуація по селах Бориспільської громади?
— Із ними проведено велику роботу. Іванків та Глибоке — самостійні. Вони мають свою техніку. Крім того, будуть залучати фермерів, які й раніше допомагали їм із цими роботами. Цьогоріч ми оформили таку допомогу через договори. По Сеньківці і Кучакову ми підписали договір із колишнім районним КП «Благоустрій». Для прибирання інших сіл залучатимемо фермерів або здійснюватимемо роботи самостійно, силами ВУКГ.
— Яка зараз ситуація із матеріально-технічною базою підприємства?
— Вона не поновлювалась упродовж багатьох років. Для того, щоб якісно утримувати дороги в зимовий період, необхідно мати відповідний бюджет, дуже гарний бюджет.
Тому потрібно вже зараз планувати, яку техніку замінити, адже є морально застаріла, на обслуговування якої витрачається більше, ніж вона заробляє. Та й техніка, яка стоїть ціле літо і чекає зими — це неправильно. Техніка повинна бути універсальною. Я багато років займаюсь спеціалізованою технікою. Зараз немає необхідності купувати її під кожен вид робіт, бо є техніка, що виконує кілька видів роботи за допомогою додаткового навісного обладнання.
Наприклад, поливальні машини, які влітку використовують для поливу зелених насаджень, взимку можуть змінювати своє призначення. Цистерна міняється на бункер із піском, а поливальне обладнання на відвал. Для цього необхідно відповідне обладнання і один-два дні роботи. Одну ми вже переобладнали. Відповідно вирішується і питання персоналу. Адже коли техніка працює лише один сезон, то немає сенсу весь рік тримати водія. Автоматично перед сезоном починаєш шукати водія, пропрацьовувати зміни, графіки. Це неправильно.
Загалом комунгосп не може фінансуватись за залишковим принципом — «ось є те, що є, і працюйте». Якщо ми хочемо утримувати місто в належному стані, ми повинні мати для цього відповідні інструменти, тобто техніку.
Наприклад, чому у нас проблеми з доглядом за зеленими насадженнями? Тому що в місті немає жодної системи автоматичного поливу. При цьому ми маємо лише дві поливо-мийні машини. Вони фізично не встигають усюди. А ще й необхідно поливати дороги під час сильної спеки.
Не можу не згадати тему чищення доріг. У нас як заведено? Восени та навесні у нас вздовж усіх доріг стоять люди з лопатами та чистять узбіччя від піску та ґрунту. Питання — чому б не пускати регулярно машину, яка б утримувала всі дороги в чистоті? Автоматизація процесів не лише полегшить роботу працівникам, але й забезпечить належне утримання міста. Необхідно забути, як воно було завжди, змінити філософію. Давайте дивитись в майбутнє.
Я розумію, що питання бюджету завжди стоїть гостро. Але тут потрібно обирати: або ми задовольняємось тим, що є, але при цьому вимагати чогось від нас марно, або будемо щось змінювати, аби утримувати місто як годиться.

Щоб зима  не прийшла зненацька.  Як ВУКГ готується  до сезону снігопадів

Особливості зимового прибирання

Зовсім небагато часу лишилося до зими з її традиційними снігопадами та ожеледицями. Не зайвим буде нагадати правила благоустрою у зимовий період.
Відповідно до правил благоустрою Бориспільської громади, що були затверджені на сесії Бориспільської міської ради 14 вересня 2021р., зимове прибирання суб’єктами у сфері благоустрою відповідних територій повинно забезпечувати нормальний рух пішоходів та транспорту і включати:
1. Підмітання та зсув снігу. Роботи по прибиранню снігу та льоду суб’єкти у сфері благоустрою зобов’язані розпочинати з настанням снігопаду. Від снігу та льоду в першу чергу очищають тротуари, дороги до під'їздів житлових будинків, місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, люки водопровідних і каналізаційних колодязів. Дозволяється свіжий сніг укладати у вали на вулицях і площах, за винятком території місць для зупинки маршрутних транспортних засобів, для подальшого вивезення.
2. Видалення снігу та снігово-льодяних утворень. Забороняється сколювати лід на тротуарах, вимощених фігурними елементами. При переміщенні снігу з тротуару на проїжджу частину вулиці чи дороги для його механізованого видалення снігові вали розміщуються на відстані не більше ніж 1 м від бордюру. Формування снігових валів не допускається на перехрестях, пішохідних доріжках, місцях для зупинки маршрутних транспортних засобів, місцях для паркування, в місцях в’їзду у двори і на внутрішньо квартальній території, а також на територіях зелених насаджень, на решітках зливових колодязів. Зібрані сніг, лід, бруд та сміття повинні щоденно вивозитися на відведені для цього ділянки або міське сміттєзвалище, інші місця, визначені міськвиконкомом.
3. Усунення слизькості. Під час ожеледиці необхідно посипати тротуари, переходи через вулиці, місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, спуски, підйоми речовинами, що виключають ковзання. Боротьба з ожеледицею на проїжджій частині та тротуарах здійснюється шляхом посипання піском, шлаком або піщано-соляною сумішшю. При таненні снігу та льоду мокрий сніг, пісок та бруд вичищають.
Тротуари, доріжки у парках, скверах, сходи, місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, розташовані проти будинків та споруд, а також небезпечні для проїзду автотранспорту і проходу пішоходів місця посипають піщаною сумішшю та іншими дозволеними для цього матеріалами житлові ремонтно-експлуатаційні підприємства, підприємства, організації, установи та громадяни, за якими закріплені ці ділянки для утримання, або особи, яким такий обов’язок переданий за договором.
Механізоване посипання піщаною або змішаною сумішшю та обробка іншими дозволеними для цієї мети матеріалами проїжджої частини, вулиць, площ, шляхопроводів, перехресть, підйомів проводиться в порядку, визначеному виконавчим комітетом міської ради.
Балансоутримувачі або особи, які утримують відповідні території за договором, зобов’язані:
— мати власний необхідний для прибирання снігу і льоду ручний інвентар (лопати металеві або дерев'яні, мітли, льодоруби);
— мати достатній запас матеріалу для посипання (пісок, сіль) для своєчасного проведення протиожеледних заходів;
— прибирати сніг негайно, з початку снігопаду, для запобігання накату.
Чи дотримуватимуться цих правил відповідальні за прибирання снігу та льоду у зимовий період та чи контролюватиме це відділ з контролю за благоустроєм, матимемо змогу побачити зовсім скоро.

Щоб зима  не прийшла зненацька.  Як ВУКГ готується  до сезону снігопадів

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Календар публікацій
«    Грудень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031