Бориспiль
C

Головні новини

Автовласники-боржники: від початку року в Борисполі вилучено за борги 44 автомобілі


Про співпрацю із державною виконавчою службою та вилучення транспортних засобів боржників розповів під час прямого ефіру 11 листопада керівник батальйону патрульної поліції м. Бориспіль Артур Шкроб. 

За його словами, на підставі виконавчих проваджень з початку року у Борисполі вилучено 44 автомобілі. Ще майже стільки ж боржників оперативно сплатили борги, щоб не залишитися без транспортного засобу. 

«Штрафи краще платити зразу. Адже після того, як порушується виконавче провадження, їх суми зростають, а зняти майно з-під арешту, в тому числі автомобіль, займає багато часу, — зазначив Артур Шкроб. — Наприклад, ми зупиняємо водія, виносимо штраф 20 тис. грн за керування без водійського посвідчення. Якщо штраф не сплачено, передаємо матеріали до ДВС (державної виконавчої служби). Несплачений штраф подвоюється, відкривається виконавче провадження, за яке теж потрібно платити, а державний виконавець накладає арешт на майно боржника. У ДВС підписаний меморандум із двома десятками основних банків України, якими користується більшість українців. На його підставі номери карток громадян-боржників блокуються банківськими установами, і кошти на них використовувати неможливо. Крім того, накладається арешт на рухоме й нерухоме майно . Якщо це авто, воно оголошується в розшук по коду 4. Відповідно, коли ми виявляємо ці автомобілі, ми зупиняємо їх, а надалі можливі два варіанти розвитку подій: або особа в той же день сплачує борг ДВС і пред’являє нам відповідні документи, або ж ми вилучаємо автівку й далі людина йде пішки». 

За словами Артура Шкроба, забрати авто людина може лише коли сплатить борг повністю, і неважливо чи це сто гривень, чи мільйон. Посадовець каже, що на його пам’яті борги і на 100, і на 300 тисяч гривень, був навіть мільйонний борг; авто також доводилось вилучати і за борг у 450 гривень. «Така невідворотність покарання є одним із принципів правової держави. Не можна порушувати закон і не нести за це відповідальність. Штрафи за порушення потрібно платити — неважливо, яке це було порушення і який розмір штрафу», — вважає Артур Шкроб. 

Штрафи за невеликі порушення краще платити зразу. Якщо водія зупинили і патрульний виносить постанову про штраф, є можливість заплатити його на місці — у машинах є платіжні термінали. «Це сервіс для порушників, щоб не запускати бюрократичну машину, яка потім займе тривалий час. Але цього неможливо зробити, якщо виконавче провадження уже відкрите. Це вже довший процес — сплата, надання доказів про сплату, закриття виконавцем виконавчого провадження, зняття авто з розшуку . Процес тривалий», — пояснив Артур Шкроб.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: