Бориспiль
C

Головні новини

Гарячу воду в Борисполі більше не подаватимуть


Офіційний Борисполь обговорив питання потреби відновлення централізованого гарячого водопостачання у місті. На сесійному засіданні Бориспільської міської ради 14 грудня директор КПТМ «Бориспільтепломережа» Маріанна Желєзко повідомила, що станом на 2021 рік Бориспіль має більше 20 кілометрів трубопроводів гарячого водопостачання та 16 бойлерних. Ця система дозволяє подавати гарячу воду протягом усього року, але коли вартість енергоносіїв почала зростати, місто спочатку перестало подавати гарячу воду влітку, а з 2014 року від гарячого водопостачання відмовилися взагалі. Таким чином, протягом семи років труби гарячого водопостачання не використовувалися. У такій ситуації для відновлення подачі гарячої води до будинків необхідно закласти кошти в сумі близько 130 млн грн, не враховуючи витрат на відновлення внутрішньобудинкових систем.
Маріанна Желєзко озвучила розрахунки можливих цін на гаряче водопостачання.
«При вартості газу 7,5 тис. грн за тис. кубометрів газу, один кубометр гарячої води коштуватиме 110 грн. Якщо подавати гарячу воду і влітку, з урахуванням нині діючої комерційної ціни на газ за куб води доведеться платити 330 грн, — повідомила керівник. — Враховуючи те, що більшість мешканців встановили автономні бойлери для нагрівання води, депутатам варто розглянути можливість відключення системи гарячого водопостачання (трубопроводів і бойлерних) від централізованої системи. Насамперед необхідно провести обговорення цього питання і на його основі прийняти рішення щодо раціональності використання системи гарячого водопостачання».
Тему доповнив депутат Ігор Шалімов. «Сьогодні вже неможливо відновити гаряче водопостачання, адже труби, якими має подаватися вода, вже багато років стоять пусті. Вони швидко іржавіють і виходять з ладу».
У підсумку міський голова Володимир Борисенко зробив висновок про доцільність відмови від послуги гарячого водопостачання. «Варто розробити алгоритм дій для цього. Тоді і при будівництві не потрібно буде закладати такі мережі», — зазначив він.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: