Бориспiль
C

Головні новини

Освітня галузь у Гірській ОТГ: розповідає фахівець


Освітня галузь у Гірській ОТГ: розповідає фахівець

Про досягнення і плани в гуманітарній сфері — в інтерв'ю з Ольгою Плахотнюк, начальником управління гуманітарного розвитку і соціального захисту населення.

— Ольго Михайлівно, ви нова людина в нашій громаді. Розкажіть трішки про себе: як потрапили в нашу громаду?
— Нова, можна й так сказати. Вже рік працюю в Гірській громаді, і за цей рік «прикипіла» до неї душею і серцем. В моєму житті велику роль зіграла територіальна реформа, метою якої є створення нової карти районів і громад як Київщини, так і всієї України. Я працювала в Ставищенській районній державній адміністрації на посаді начальника відділу освіти. У кінці 2020-го року відділ освіти ліквідували, оскільки Ставищенський район увійшов, відповідно до реформи, до Білоцерківського району. В кожній новоутвореній громаді з’явилося безліч питань: а де ж брати фахівців, які б забезпечували розв’язання нових завдань і викликів? Гірська громада не була виключенням.

— З якими труднощами стикнулись під час роботи тут?
— Я завжди намагаюся дивитися в сторону позитивних тенденцій, а тому назвала б це не труднощами, а новими викликами, вимогою сьогодення. Управління гуманітарного розвитку та соціального захисту населення включає в себе надважливі галузі: освіту, культуру, спорт та соціальний захист населення. А тому, приступивши до роботи, відразу ж потрібно було формувати професійну команду, напрацювати програми розвитку, вчасно перереєструвати всі заклади освіти, культури, соціального захисту населення, провести тендерні процедури на закупівлі енергоносіїв, продуктів харчування, медикаментів тощо. На мою думку, всі завдання і плани, які ми перед собою ставили, ми виконали й узяли вектор на розвиток і успіх.

— Ми перебуваємо в карантинному режимі. При цьому освітні заклади громади наразі працюють у звичайному режимі. Чи не краще перейти на дистанційне навчання?
— Сьогодення нам диктує свої вимоги. Чітко стверджувати, яка з форм навчання краща, яка гірша — не можна. Кожна з них має свої переваги і свої недоліки. Для учнів початкової школи, на мою думку, все ж таки краще очне навчання. Освітяни нашої громади повністю підтримують цю думку, а тому дотримуються всіх норм і правил, щоб працювати очно. З начальником відділу освіти Тетяною Рахімовою починаючи з травня 2021 року ми проводимо роз’яснювальну роботу серед працівників соціальної сфери про важливість вакцинації. У результаті всі працівники закладів освіти Гірської громади щеплені, тому всі наші заклади освіти, навіть перебуваючи на «червоному» рівні епідемічної небезпеки, працюють у звичному режимі. Проте для всіх учасників навчально-виховного процесу форма навчання з використанням дистанційних технологій також вже є нормою. Будемо говорити чесно: щоб якісно впроваджувати таку форму навчання, потрібне не лише володіння дистанційними технологіями, а й наявність відповідного обладнання, доступ до мережі інтернет як у вчителів, так і в учнів. Для цього у 2021 році за кошти місцевого бюджету придбали планшети та тач-панелі для Гірської ЗОШ, планшети-трансформери і тач-панель для Мартусівської початкової школи і Ревненського опорного закладу. Додатково Ревненський опорний заклад отримав 26 ноутбуків в межах реалізації проекту Міністерства освіти і науки України та Міністерства цифрової трансформації України «Ноутбук кожному вчителю».

— В громаді з'явились новий освітній заклад «СТАРТ». Які освітні послуги він надає?
— Ми живемо в час змін та інноваційного прориву. Кожна громада має унікальну можливість вибудувати власну модель освіти. Якісна мережа закладів освіти — це одне з пріоритетних завдань нашої громади. В січні разом із відділом освіти управління гуманітарного розвитку та соціального захисту населення виконавчого комітету Гірської сільської ради напрацювали чіткий шлях розвитку освіти від дошкілля до позашкілля.
Позашкільна освіта є невід’ємною складовою системи освіти в цілому, яка спрямована на розвиток здібностей та розкриття талантів підростаючого покоління. Тому першочерговим завданням стало створення в громаді закладу позашкільної освіти. Так, нам це вдалося. З березня почали працювати 12 гуртків закладу позашкільної освіти (ЗПО) «СТАРТ».
В СТАРТі працюють педагоги вищої категорії та професійні спортсмени. Сьогодні в позашкіллі навчаються дуже багато вихованців, які мають високі досягнення та перемоги в обласних та Всеукраїнських конкурсах.
Варто підкреслити, що наша громада однією з перших створила ЗПО, за що й відзначена цінним подарунком (15 комплектів робототехніки та комп’ютер загальною вартістю 194 000 грн) від Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації.
Від усієї громади хочу подякувати нашим талановитим дітям та вчителям за призові місця на Всеукраїнських конкурсах. Бажаю не зупинятися на досягнутому та продовжувати реалізовувати поставлені цілі.
Запрошую дітлахів Гірської ОТГ у заклад позашкільної освіти «СТАРТ», щоб стати частинкою великої творчої сім’ї, пізнати навколишній світ ширше та розкрити нового себе.

— Ольго Михайлівно, що плануєте втілювати у 2022 році?
— Продовжимо модернізацію мережі закладів освіти, яка спрямована на приведення у відповідність до європейських стандартів, потреб сучасного життя, цілеспрямованої орієнтації на задоволення запитів учасників навчально-виховного процесу для здобуття якісної освіти від дошкілля до позашкілля.
З метою приведення мережі закладів культури (будинки культури, бібліотеки) у відповідність до норм чинного законодавства, запланували створити Центр дозвілля, що дасть можливість створити умови для відродження української національної культури, сприятиме збереженню культурної спадщини, забезпечить вільний розвиток культурно-мистецьких процесів.
Плануємо впровадити практику оновлення матеріальної бази спортивних залів та збереження спортивних споруд.
Якщо ж говорити про капіталовкладення та фінансові можливості, то на 2022 рік запланували виготовлення проектно-кошторисної документації на комплексну санацію (термомодернізацію) Ревненського опорного закладу загальної середньої освіти, капітальний ремонт даху Гірської загальноосвітньої школи, благоустрій території Ревненського дошкільного закладу «Барвінок», виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт бібліотеки та будинку культури в Мартусівці.
2022 рік в громаді оголошений роком питної води, тому в кожному закладі соціальної сфери проведуть роботи із заміни труб та встановлення систем очистки і фільтрації води.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Читають Обговорюють
Календар публікацій
«    Січень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31