Бориспіль офіційно відмовився від централізованого гарячого водопостачання. Таке рішення було прийняте на сесії Бориспільської міської ради 19 квітня.
Питання про перспективи і потребу відновлення централізованого гарячого водопостачання у Борисполі звучало у сесійній залі ще у листопаді минулого року. З цього приводу директор КП ТМ «Бориспільтепломережа» Маріанна Желєзко зазначила «Вістям», що бойлерні для вироблення гарячої води не використовуються з 2014 року. Після вивчення думки споживачів і детального аналізу питання доцільності модернізації системи гарячого водопостачання, депутати дійшли висновку, що відновлювати їх немає сенсу. Із 2014 року, відколи тепломережа не подає гарячу воду, переважна кількість мешканців багатоповерхівок із системою централізованого гарячого водопостачання поставила собі електробойлери. Новіші будинки відразу зводилися з урахуванням автономного, поквартирного забезпечення гарячою водою.
Тож на сесії було прийнято рішення відключити бойлерні від централізованого гарячого водопостачання.
«На бойлерні вода подавалася як на бойлери, так і на гребінки, якими теплоносій розподіляється по будинках. Тому приміщення потрібно було опалювати навіть після того, як перестали подавати гарячу воду, — пояснює керівник підприємства — Тож із бойлерних буде винесена технологія розподілу теплоносія по будинках, і вони самі будуть відключені від централізованої системи теплопостачання. Теплові мережі необхідно перекласти так, щоб вони не заходили у бойлерні. Це дасть зменшення технологічних втрат у мережі, а відповідно і економію ресурсів для підприємства».
Маріанна Желєзко додала, що для тепломережі це дуже великий об’єм роботи, який потребує і часу, і коштів. За рік не всі бойлерні можна буде відключити. Але ця робота виконуватиметься.
Окрім того, звільняться приміщення, які громада зможе використовувати на свій розсуд. Якщо буде потреба їх опалювати задля використання за іншим призначенням. Бориспільтепломережа видаватиме технічні умови на виконання таких робіт. Задля цього буде збережена технічна можливість прокладати нові мережі з найменшими витратами. Зокрема, футляри для теплових мереж збережуться.
коментарі