Бориспiль
C

Головні новини

Гаряча вода — справа індивідуальна


Бориспіль офіційно відмовився від централізованого гарячого водопостачання. Таке рішення було прийняте на сесії Бориспільської міської ради 19 квітня.

Питання про перспективи і потребу відновлення централізованого гарячого водопостачання у Борисполі звучало у сесійній залі ще у листопаді минулого року. З цього приводу директор КП ТМ «Бориспільтепломережа» Маріанна Желєзко зазначила «Вістям», що бойлерні для вироблення гарячої води не використовуються з 2014 року. Після вивчення думки споживачів і детального аналізу питання доцільності модернізації системи гарячого водопостачання, депутати дійшли висновку, що відновлювати їх немає сенсу. Із 2014 року, відколи тепломережа не подає гарячу воду, переважна кількість мешканців багатоповерхівок із системою централізованого гарячого водопостачання поставила собі електробойлери. Новіші будинки відразу зводилися з урахуванням автономного, поквартирного забезпечення гарячою водою.
Тож на сесії було прийнято рішення відключити бойлерні від централізованого гарячого водопостачання.
«На бойлерні вода подавалася як на бойлери, так і на гребінки, якими теплоносій розподіляється по будинках. Тому приміщення потрібно було опалювати навіть після того, як перестали подавати гарячу воду, — пояснює керівник підприємства — Тож із бойлерних буде винесена технологія розподілу теплоносія по будинках, і вони самі будуть відключені від централізованої системи теплопостачання. Теплові мережі необхідно перекласти так, щоб вони не заходили у бойлерні. Це дасть зменшення технологічних втрат у мережі, а відповідно і економію ресурсів для підприємства».
Маріанна Желєзко додала, що для тепломережі це дуже великий об’єм роботи, який потребує і часу, і коштів. За рік не всі бойлерні можна буде відключити. Але ця робота виконуватиметься.
Окрім того, звільняться приміщення, які громада зможе використовувати на свій розсуд. Якщо буде потреба їх опалювати задля використання за іншим призначенням. Бориспільтепломережа видаватиме технічні умови на виконання таких робіт. Задля цього буде збережена технічна можливість прокладати нові мережі з найменшими витратами. Зокрема, футляри для теплових мереж збережуться.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

 1. 1 5 травня 2022 19:26
  • Не подобається
  • -1
  • Подобається
  Який би дурень вішав собі в квартиру одоробло-бойлер, якби було централізоване гаряче водопостачання цілодобове та дешеве, як раніше!?
  Хотіли "заробити" і в результаті знищили гаряче водопостачання! "Заробили"?! Що наступне "реформуватиметься"? Централізоване опалення?
  Централізоване водопостачання? Водовідведення?!
  "Депутати" можуть проголосувати за що завгодно - у них свої власні будинки з усіма своїми "зручностями".
  В оголошеннях висить пропозиція про продаж "елітного нерухомості" вартістю в 370.000 доларів з "австрійської цегли" та дизель-генератором в 15 кВТ - це мабуть депутат "виводить за кордон "капітали". От він і проголосував за "відміну централізованого гарячого водопостачання". Може проголосувати і за відмову від "централізованого електропостачання" - генератор у нього є і жити тут він вже не збирається - заробив на квартиру в Іспанії.
  1. Ірина 5 травня 2022 21:57
   • Не подобається
   • +1
   • Подобається
   Я рахувала. Бойлер вигідніше, няіж гаряча врода. При всіх вартостях газу з 2014 року бойлер був вигідніший. Тому проблеми не бачу.
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: