Бориспiль
C

Головні новини

Чому в Борисполі не проводили весняне хлорування води


Мешканці Борисполя настільки звикли, що у травні та вересні третьої середи у місті проводиться хлорування водопровідних мереж і вода відсутня майже два дні, що багато хто запасався водою заздалегідь, пам’ятаючи, що війна війною, а хлорування — за графіком. Тож повідомлення про те, що цього травня хлорування не буде, багатьох насторожило та викликало сумніви щодо якості води. За роз’ясненнями «Вісті» звернулися до директора КП ВКГ «Бориспільводоканал» Олександра Гануша.

З хлоруванням почекають до осені

Олександр Гануш пояснив, що сьогодні у місті відсутня половина людей, відповідно зменшилося і водоспоживання. Враховуючи знижений попит, хлорована вода довго стоятиме у внутрішньобудинкових мережах і створить більше негативу, ніж відсутність хлорування.
Зважаючи на ці обставини, разом із міським головою Володимиром Борисенком було прийнято рішення відкласти хлорування до вересня, коли мережі готуватимуться до роботи в зимовий період. Тоді й буде проведено хлорування та промивку мереж та резервуарів.
Ще одним приводом для того, щоб відмовитися цього разу від хлорування, співрозмовник назвав обстановку в державі: військовий стан, повітряні тривоги… Такі роботи потребують скупчення людей. Гарантувати безпеку всіх, хто може бути в них задіяний, дуже проблематично.

Якість води знижується через застій води у пустих квартирах

Наскільки відсутність хлорування вплине на якість води? За словами керівника підприємства, у зоні відповідальності Бориспільводоканалу (до вводу у будинок) вплив буде незначний. Якість води підприємство контролює щодня. На сьогодні вона відповідає нормам. Регулярно, незалежно від хлорування, промиваються тупикові мережі, щоб не було застою води. На період до наступного хлорування контроль її якості буде посилено.
Щодо води у самих будинках, на її якість найбільше впливає стан внутрішньобудинкових мереж та розмір споживання. Сьогодні 60-70% квартир у будинках стоять закриті. Буває, що у під’їзді водою користуються мешканці 2-3 квартир. А система трубопроводів у будинку спільна. За рахунок того, що велика кількість внутрішніх мереж не експлуатується, пусті квартири створюють тупикові мережі, що, в свою чергу, спричинює застій води. Вода додатково насичується залізом із труб, тому сьогодні часто надходять дзвінки зі скаргами на погану її якість. Якби люди, виїжджаючи, перекрили подачу води на свої квартири, проблем для сусідів, які залишилися, виникало б менше. Тому на якість води у мережі до будинку відміна хлорування не дуже вплине, а от на те, що відбувається у внутрішньобудинкових мережах, водоканал вплинути не може.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: