Бориспiль
C

Головні новини

Бориспільська БЛІЛ: 100 днів війни


Збереження життя кожної людини важливе завжди, особливо під час війни. Про те, як функціонує бориспільська лікарня у важкий військовий час, «Вістям» розповів виконуючий обов'язки директора КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Василь Лисиця. 

Бориспільська БЛІЛ: 100 днів війни

Василь Лисиця, виконуючий обов’язки директора Бориспільської БЛІЛ.
Досвід роботи в медичній сфері — 15 років. Закінчив Київський медичний університет ім. О. Богомольця. Працював у медичних закладах Київської області, Баришівській, Березанській міських лікарнях, Київській міській клінічній лікарні №1 (відділення загальної та судинної хірургії). Одружений, має двох синів.

Допомога пораненим

Під час воєнного стану у сфері охорони здоров’я відбулося чимало змін. Оскільки все робиться для оборони країни, медична сфера теж працює на армію. За словами виконуючого обов'язки директора ББЛІЛ Василя Лисиці, війна на роботу лікарні Борисполя суттєво не вплинула. «У перші дні війни ми оптимізували роботу всіх відділень. З трьох відділень зробили одне — соматичне, яке складалося з неврологічного, кардіологічного та терапевтичного (з 1 червня воно знову працює окремо). В кінці лютого оперативно перелаштували роботу лікарні для надання медичної допомоги пораненим, — розповідає очільник лікарні. — Для цього було додатково організовано для поранених ліжко-місця. За три місяці війни наша лікарня прийняла близько 200 поранених військових з місць ведення бойових дій. Надавали максимально можливу допомогу, але хотілося б більше. На жаль, не вистачало витратних матеріалів, апаратів зовнішньої фіксації кінцівок та іншого. Втім, ситуація не була критичною, адже деякі фірми-постачальники надавали нам їх у невеликих об’ємах, щоб ми могли повноцінно працювати. Завдяки професіоналізму наших лікарів всі пацієнти вижили, ніхто не залишився без кінцівок. І судинні хірурги, і хірурги, і травматологи — всі впоралися зі своєю роботою. Пацієнти у більш тяжкому стані відправлялися у військовий госпіталь, де отримали кваліфіковану допомогу третього рівня».

Без кадрових втрат

Ще на початку війни деякі співробітники ББЛІЛ — здебільшого жінки — виїхали в безпечні регіони країни або за кордон. Їх не було багато, тому структурно та кадрово роботу закладу вдалось втримати на належному рівні. За словами Василя Лисиці, ті, хто ще знаходиться за кордоном, зараз перебувають у відпустках за власний рахунок і пізніше повернуться до виконання своїх посадових обов’язків.
Крім того, частина співробітників увільнені на час військового стану з робочих місць та перебувають на службі в ЗСУ (як, наприклад, директор ББЛІЛ Олександр Щур), або ж працюють у військових шпиталях. На час відсутності лікарня виплачує їм середню заробітну плату та зберігає за ними робоче місце.
Влаштувалися на роботу в ББЛІЛ і тимчасово переселені особи. Зараз їх четверо, це середній медичний персонал.
На посаду медичного директора, яку до цього займав Василь Лисиця, призначено Павла Мотько, кваліфікованого спеціаліста та керівника. «На нього завжди можна покластися. На мою думку, це майбутнє нашого міста, нашої медицини. Наразі медичний досвід Павла Мотько сягає 8 років. Зараз його обов’язок — керівництво та корекція лікувальних процесів, які відбуваються у лікувальному закладі та допомога директору», — зазначає керівник закладу.

Сьогодення лікарні

Війна — не завада вдосконаленню. Нещодавно лікарня отримала новий рентген-апарат, який вже знаходиться в лікарні та чекає свого встановлення. Ангіографічна установка допоможе надавати населенню інтервенційну нейро-, ангіо-, кардіодопомогу при інфарктах та інсультах та інших захворюваннях судин, верхніх та нижніх кінцівок та ін.
Активно проводяться лапароскопічні операції. Виконуються холецистектомії, лапароскопічні апендектомії, які дають можливість швидкої реабілітації пацієнта.
На базі відділення загальної хірургії КНП «ББЛІЛ» (керівник Новруз Мамедалієв) проводиться оперативне лікування при травмах та захворюваннях колінних суглобів за допомогою спеціального артроскопічного обладнання (через декілька розрізів шкіри). Після нещодавно проведеної операції пацієнтка вже на другу добу ходила за допомогою милиць та була виписана додому. Було виконане й перше ендопротезування кульшового (тазостегнового) суглоба.
«Усі пацієнти завжди отримують належну медичну допомогу, не виключенням стали і пацієнти, що є внутрішньо переміщеними особами із зон бойових дій, — розповідає директор лікарні. — Доля цих людей змушує переглядати власні життєві цінності та не залишатись осторонь чужої біди. Так, у відділенні загальної хірургії було проведено складне оперативне втручання з використанням метало-остеофіксаторів в декілька етапів. Наразі пацієнт перебуває у задовільному стані та, маючи позитивну динаміку, вже готується до наступного етапу лікування».
Відділення офтальмології проводить операції на очах, зокрема, лікує катаракту, глаукому та наслідки цукрового діабету хірургічним шляхом.
В гінекологічній службі лікарні розпочато проведення лапароскопічних втручань з приводу гінекологічних патологій та гістероскопії з використанням резекційних методик. Тепер видалення поліпа, фіброматозного вузла, взяття біопсії тощо можна зробити без розрізів живота, без рубців, з мінімальною травматизацією пацієнтки, яка вже наступного дня буде виписана додому.
У поліклінічному відділенні немає відбою від бажаючих скористатися фізіотерапевтичним кабінетом та виконуваними на його базі процедурами. Може пишатися лікарня й виконанням тромболізісу, яке проводиться на базі неврологічного відділення (завідуюча Наталія Хмельницька). В штатному режимі працює й мамограф. З 16 червня, після повернення лікаря з відпустки, відновиться прийом та запис на обстеження.

Хворі на коронавірус досі є

Питання коронавірусу, хоч і відійшло на другий план у зв’язку з бойовими діями, та не закрите повністю. На базі інфекційного відділення на сьогодні знаходиться 12 пацієнтів, хворих на коронавірус.
Радує, що в Україні не зареєстровано жодного випадку захворювання на мавпячу віспу. На думку фахівців, хвороба навряд чи перетне кордони нашої країни, поки відсутнє авіа- та морське сполучення з Європою та іншими країнами.

Проблеми з виплатами зарплат немає

З 1 січня 2022 року підвищено базову (мінімальну) заробітну плату медичним працівникам закладів охорони здоров’я державної та комунальної власності. Мінімальна зарплата не менше 20 тис. грн виплачується лікарям (крім лікарів-інтернів) та професіоналам з вищою немедичною освітою. Базову зарплату не менше 13,5 тис. грн встановлено для медичних сестер, які здобули медичну освіту.
«У нашій лікарні ці мінімальні зарплати виплачують, — розповідає Василь Лисиця. — Намагаємося видавати додаткові премії за рахунок своїх фондів. Можливо, люди б хотіли більшого, але у період військового стану необхідно мати залишок коштів на медикаменти та закупівлю обладнання».
За допомогою міської влади та районної військової адміністрації, департаменту охорони здоров’я та Київської обласної держадміністрації лікарня отримує достатньо ресурсів — і ліків, і обладнання, тому робота закладу жодним чином не погіршилася.
До того ж із ББЛІЛ співпрацює багато фондів, волонтерів, які допомагають лікарні і ліками, і харчуванням, і паливно-мастильними матеріалами.
Завдяки очільнику лікарні Олександру Щуру, зауважує Василь Лисиця, заклад працює, як годинник, усі процеси налаштовані та не потребують корекції. «Наразі Олександр Щур знаходиться на службі в ЗСУ, але весь персонал лікарні щиро сподівається на його швидке повернення з перемогою», — зазначив Василь Лисиця.

ДО ТЕМИ: 

• За останні три місяці до поліклінічного відділення за амбулаторною допомогою звернулися 24 000 пацієнтів.
• В стаціонарних відділеннях проліковано 1795 пацієнтів. Прооперовано 464.
• Померло в стаціонарі 88 хворих.
• В пологовому відділенні народилося 173 малюків.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: