Бориспiль
C

Головні новини

Ви вже заплатили за газ у травні? Доведеться платити ще раз


ГК «Нафтогаз України» повідомила про зміну постачальника газу для мешканців Київщини. За інформацією компанії, попередні постачальники газу (в тому числі ТОВ «Київоблгаз Збут», що обслуговував Бориспільщину), не змогли виконувати свою функцію з невідомих причин, тому відтепер споживачі (у кількості майже 9 мільйонів домогосподарств) отримуватимуть газ від так званого «постачальника останньої надії».
Начебто невинна на перший погляд новина насправді таїть в собі велику проблему для добросовісних споживачів, що намагаються платити за газ якнайшвидше. Чому? Бо оплата, здійснена наперед, в тому числі за травневий газ, не буде врахована постачальником. Зараз ці кошти «зависли в повітрі».

Переплата не переходить до нового постачальника

Пояснюємо подробиці. Постачальник останньої надії — компанія, яка зобов’язана «підхопити» клієнта проблемного постачальника, щоб той не опинився без газу. Зараз цю функцію виконує компанія «Нафтогаз України». Зміна відбулась автоматично і не потребує перезаключення договорів чи інших дій.
Клієнти «Нафтогаз України» отримуватимуть газ за ціною 7,96 грн/куб.м з ПДВ, без вартості розподілу (доставки). За доставку, як і раніше, сплачуватимемо АТ «Київоблгаз».
Оплата за газ, спожитий до 30 квітня 2022 року, здійснюється на рахунок попереднього постачальника (тобто ТОВ «Київоблгаз Збут»»), а от із 1 травня газ потрібно оплачувати на рахунки ГК «Нафтогаз України».
Таким чином, ті домогосподарства, що поспішили розрахуватися за газ у травні, до отримання офіційних рахунків, чи зробили передоплату на ТОВ «Київоблгаз Збут», можуть втратити сплачені кошти. Нафтогаз уже пояснив, що переплата за газ не перейде автоматично в іншу компанію. Щоб повернути надміру сплачене, необхідно звернутися до попереднього постачальника газу з запитом на повернення коштів. Як і коли будуть повертатися кошти, поки невідомо.
Якщо ви не хочете залишатися з Нафтогазом, можете підшукати собі іншого постачальника. Але для цього доведеться постаратися — з’ясувати, які компанії продовжують працювати з населенням у вашому населеному пункті та які в них тарифи, зараз складно.

Коли будуть нові рахунки?

Процес формування рахунків за травень затримується. Усі рахунки за спожитий газ у попередньому місяці будуть доступні після 20 червня, в особистому кабінеті my.gas.ua (номер особового рахунку можна отримати в контакт-центрі за телефонами +38 066 300 2 888, +38 098 300 2 888, +38 093 300 2 888) та чат-ботах GASUA Viber, Telegram і NaftogazGasSupply у Facebook Messenger. Друковані рахунки доставить Укрпошта після 25-го числа поточного місяця, і лише в тих регіонах, де відсутні бойові дії.
При оплаті за газ в особистому кабінеті діє знижка у розмірі 1%.
Послугу розподілу природного газу, як і раніше, здійснює АТ «Київоблгаз». Рахунки для сплати за доставку газу можна завантажити з особистого кабінету на сайті 104.UA. Також на сайті 104.UA слід і надалі передавати показники спожитого за місяць газу.
Підготовано за матеріалами з офіційних джерел та інтернет-видань

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: