Бориспiль
C

Головні новини

Директор центру стерилізації та адопції: «Зменшення фінансування не вплине на якість роботи»


Директор центру стерилізації та адопції:  «Зменшення фінансування не вплине на якість роботи»

Через військовий стан та пов’язане з ним зменшення доходів офіційний Бориспіль змушений переглядати заплановану видаткову частину бюджету міста. Зміни торкнулися й фінансування КП «Центр стерилізації та адопції безпритульних тварин». Про те, як живе підприємство в важкий військовий час, як пристосовується до нових умов та що нового планує на перспективу, «Вістям» розповів директор ЦСАТ Валентин Пінчук.

Додались нові послуги

«Бюджет зменшиться, але на роботу це не вплине, — запевняє керівник КП. — Звісно, нам і так не вистачало коштів на всі потреби, але в умовах війни ми, як і інші комунальні підприємства, приймаємо нові умови, яких вимагає час. Скорочення бюджетних надходжень не зменшить кількісних чи якісних показників. Наприклад, вже на сьогодні, в умовах війни, ми виконали й перевиконали заплановану стерилізаційну програму. Продовжуємо працювати в тому ж режимі, що й раніше, а в дечому навіть покращили роботу».
За словами Валентина Пінчука, у Центрі адопції та стерилізації змінився лікар — прийшов більш професійний фахівець, провідний лікар ветеринарної медицини, що вже другий місяць ефективно виконує всю необхідну роботу. До того ж це дало змогу розширити спектр платних послуг та додати в перелік ті, що раніше нікому було виконувати.
«Ще раніше місто придбало для нас мікроскоп, але користуватися ним ми не вміли. Зараз новий лікар його активно використовує. Тому ми закупили матеріали, необхідні маркери і можемо робити хоча б мінімальний перелік необхідних аналізів та діагностувати хвороби, тоді як раніше вимушені були перенаправляти клієнтів у інші клініки. Також мікроскоп дозволяє проводити детальний огляд на паразитів, більш ефективно проводити лікування зовнішніх, шкірних захворювань. До переліку послуг додали лікування сечокам’яної хвороби. Є послуги дантиста (лікар має навички роботи зі скайлером) та послуги зовнішнього догляду (грумінгу) тварин. Як і раніше, здійснюємо чіпування тварин із занесенням даних у загальноукраїнську електронну базу. На більш якісному рівні проводимо щеплення, використовуючи більш широкий спектр вакцин», — розповідає Валентин Пінчук.

Є проблема з вакцинацією від сказу

Варто зупинитися на вакцинації тварин від сказу, яка завжди була загальнодоступною. Адже за словами директора КП, вже кілька місяців ЦСАТ не отримує безкоштовні вакцини. Так, з початку квітня Бориспільська районна державна лікарня ветеринарної медицини не проводить вакцинацію тварин від сказу, що може мати негативні наслідки.
«Кожна тварина, яка лягає на операційний стіл, отримує вакцину від сказу. Адже ми не притулок, і після стерилізації та відновлювального періоду тварина має повернутися на колишнє місце перебування щепленою. При цьому щеплення від сказу не входить в нашу програму, на це кошти в наш бюджет не закладалися, бо здійснює цей процес державна ветклініка. Як це відбувалося раніше? Зазвичай щодня ми оперуємо біля 8 тварин. На початку операційного дня приїздив представник державної ветеринарної лікарні з вакцинами і щеплював тварин. Зараз ця ланка «відпала». Починаючи з травня, державна лікарня не здійснює щеплення і не надає нам вакцини. За їх словами, причина у відсутності вакцини на державному рівні. Це дуже небезпечна тенденція, тому ми намагаємося знаходити вихід із ситуації самостійно. Грошей на вакцину від сказу міський бюджет не планував, а потреба — сотні доз на місяць, таких коштів у нас немає. Наші друзі та колеги у інших ветеринарних установах працюють з міжнародними фондами, що допомагають, в тому числі, безкоштовною вакциною від сказу, тому ми поки отримуємо її від них. Але так не може продовжуватися вічно, треба вирішувати це питання. Плануємо надіслати офіційний запит до державної установи та отримати відповідь — як нам діяти в таких умовах», — зазначає Валентин Пінчук.

Покинуті через війну тварини

За словами директора ЦСАТ, у місті багато тварин, залишених господарями, що виїхали з країни із початком активних бойових дій. Хтось із них сам завозив тварину до установи, деяких тварин привозили волонтери, а багатьох просто виловлювали по місту — господарі, тікаючи, просто випустили їх на вулицю. «З багатьма людьми, які залишали нам своїх домашніх тварин, до цього часу немає зв’язку. В тому числі це стосується іноземних громадян, які віддавали нам своїх тварин, — зауважує Валентин Пінчук. — Наприклад, представниця французького посольства залишила 5 собак, 4 із них сліпі й старі, зараз у нас на доживанні. Відповідно, від них ніякої допомоги на цих тварин немає, все робимо за власний кошт. Завдяки благодійним організаціям та фондам, зокрема фонду Сергія Притули, волонтерському центру «Перемога» маємо корм для тварин. Адже у фінансування з міського бюджету корми не входять. Разом з тим, місто активно допомагає із залученням допомоги від міжнародних фондів і програм. Сподіваємося, з кормами і надалі проблем не буде».

У планах — будівництво крематорію

Іще раніше ЦСАТ планував розширення. Мали бути створені рекреаційна зона, ізолятор для новоприбулих тварин. Всі ці плани порушила війна. Але, за словами директора закладу, як тільки стан у країні це дозволить, усе заплановане буде реалізовано. Є у Валентина Пінчука ще одна задумка, яка б могла працювати не тільки на користь КП, а й бюджету міста. Мова йде про крематорій.
«Є нагальна потреба в крематорії для тварин. Не тому, що він потрібен конкретно нам — у цьому році ми не втратили жодної тварини. Але на території Бориспільського району працює не одне підприємство з вирощування тварин — птахофабрики, норкові ферми тощо. Більшістю з них не виконуються правила щодо захоронення тварин, воно відбувається з численними порушеннями. Мертві тварини мають спалюватися. Раніше наш заклад за потреби користувався послугами столичного наукового інституту, в якому є крематорій. Зараз логістика втратилася. Якби в нас був крематорій, в ньому на платній основі обслуговувались би всі підприємства, що займаються тваринництвом. Це навіть не питання їх бажання чи небажання, це їх обов’язок згідно з законодавством. До цього ми могли б додати послугу з кремації домашніх тварин. Наприклад, такі послуги надає харківське КП, і вони користуються попитом. У нас поруч Київ і багато власників готові були б приїздити до нас на кремацію домашніх тварин. Можна було б зробити стелу з урнами для захоронень. Це європейський досвід, який треба переймати й нам. Не закопувати тварин в садах, лісосмугах чи палісадниках, а робити цивілізовано, — розповідає Віктор Пінчук та додає: — Звісно, в наявних умовах це поки мрії. Але як тільки в місті почнуть з’являтися гроші на мирні потреби, я буду пропонувати будівництво крематорію та просити на це фінансування. А поки намагаємося працювати так, щоб менше залежати від бюджету. Думаю, всі комунальні підприємства міста зрештою мають виходити на самозабезпечення за рахунок зменшення витрат, збільшення кількості та якості послуг, оптимізації штату та якісного менеджменту».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Календар публікацій
«    Серпень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031