Бориспiль
C

Головні новини

Трест Бориспільсільбуд: «Ми продовжуємо будувати!»


Трест Бориспільсільбуд: «Ми продовжуємо будувати!»

Будівельна компанія ТОВ «Трест Бориспільсільбуд» має більш ніж півстолітню історію. Не вперше підприємству доводиться переживати складні часи. Сьогодні свої корективи вносить війна. Але колектив підприємства працює і будує.

Перша ластівка — «Весна»

«Незважаючи на воєнний стан, Трест Бориспільсільбуд відновив будівництво об’єктів, які були розпочаті до війни, — розповідає «Вістям» директор будівельної компанії Олександр Сич. — До Дня Конституції ми ввели в експлуатацію багатоквартирний житловий будинок на 135 квартир на пров. Старовокзальний, 2-а — ЖК «Весна». На сьогодні практично всі квартири там продані.
Зараз біля будинку гуляє дуже багато дітей — катаються по доріжках на самокатах, на роликах, граються на дитячому майданчику. Мешканці-новосели так швидко навряд чи могли б зробити ремонти і заселитися. З’ясувалося, що малеча прибігає від сусідніх будинків, бо тут цікавіше».

Трест Бориспільсільбуд: «Ми продовжуємо будувати!»

Надійність і якість насамперед

Керівник розповів, що нині колектив працює на житловому масиві «Банківський», де зводиться багатоповерхівка за будівельною адресою вул. Робітнича, 16 — перша черга. Введення будинку в експлуатацію заплановане на червень 2023 року. Але сьогодні будівельна галузь знаходиться у скрутному становищі. Якщо ситуація в державі стабілізується і будуть продаватися квартири, то новобудову можна буде здати в експлуатацію у грудні цього року. Щоправда, без благоустрою території, бо такі роботи взимку не виконують. До того ж, на сьогодні, у зв’язку з воєнним станом, у ІV кварталі можна вводити об’єкти в експлуатацію навіть без утеплення фасаду і виконання інших фасадних робіт. Але на своїх об’єктах Трест Бориспільсільбуд такими пом’якшеннями законодавчих норм користуватися не збирається.
«Докладаємо усі сили, щоб процес будівництва не зупинявся. Ставимо завдання здати будинок у цьому році, — наголосив Олександр Сич. — Монолітний каркас ми закінчили, працюємо над викладанням цегляної кладки та стін із газобетонних блоків AEROC. Поспішаємо, доки літній період, завершити покрівлю, щоб не затопити будівлю. Водовідведення з покрівлі уже зроблене, тож сьогоднішні дощі будівлі не страшні. Але важливо виконати всі покрівельні роботи з утепленням, укладанням руберойду та захистом його від погодних впливів. Для такої покрівлі, як запроектовано у нас, передбачено строк експлуатації 50 років. А якщо покрівлю завершено, то можна при будь-якій погоді виконувати всі внутрішні роботи».

Трест Бориспільсільбуд: «Ми продовжуємо будувати!»

• Виконроби Василь Кардашевський та Анатолій Бойправ.

З перспективою на завтрашній день

Директор підприємства розповів і про найближчі плани. Він повідомив, що ведуться роботи з проектування другої черги будівництва на вул. Робітнича, 16. Над цим завданням працює проектна група Бориспільсільбуду. Проект уже повністю розроблений, проектну документацію подали на експертизу, отримали всі зауваження і навіть встигли їх усунути. Найближчими днями очікують на позитивний висновок. Після цього можна буде подавати документи, щоб отримати дозвіл на початок виконання робіт уже на новому об’єкті.
За словами Олександра Сича, до кінця серпня планується вдавити пробні палі, щоб можна було розуміти, яку довжину потрібно замовляти під будівництво ІІ черги. Не дивлячись на воєнний стан, все-таки планується розпочинати черговий об’єкт. Сьогодні там триває розчищення території і підготовка будівельного майданчика.

Трест Бориспільсільбуд: «Ми продовжуємо будувати!»

• Бригадир мулярів Сергій Дубинець.

Трест Бориспільсільбуд: «Ми продовжуємо будувати!»

• Маляр Оксана Макаренко працює на підприємстві близько 20 років.

Якщо міняти будинок на квартиру не побажали

Керівник підприємства зазначив, що для отримання ділянки під будівництво житлового комплексу «Банківський» Тресту Бориспільсільбуд довелося вирішувати питання з мешканцями приватних будинків, розташованих на тій території. Люди там постійно потерпали від підтоплень. Проблеми підтоплення для всього масиву було вирішено завдяки потужній системі водовідведення. А з мешканцями працювали індивідуально. Одні продали своє обійстя, інші захотіли отримати житло у багатоповерхівках. Були й люди, які не захотіли відриватися від землі, побажали і далі проживати у приватному будинку. Тож частина будівельників сьогодні працює над зведенням двох індивідуальних будинків. Підприємство придбало земельні ділянки, які обирали спільно з їх майбутніми власниками, також власники узгоджували проекти будинків. Це будуть оселі, аналогічні тим, які вони мали, тільки зведенні з урахуванням сучасних вимог та використанням сучасних матеріалів.

Колектив — це основа компанії

Олександр Сич розповів, що у зв’язку з військовими діями обсяг робіт суттєво зменшився. Тож декому із працівників доводиться працювати за скороченим графіком. Але на будівельному об’єкті люди задіяні по максимуму. Працюють муляри, маляри, сантехніки, електрики, залучаються субпідрядники. І це команда, завдяки злагодженій роботі якої Трест Бориспільсільбуд тримає високу планку якості, надійності, енергоефективності та комфорту зведених будинків.
Серед людей, яких під час розмови називав Олександр Сич, є і ветерани підприємства, і молоді працівники:
• Олександр Джигирей — начальник дільниці на виробничій лінії, віддав роботі на підприємстві близько 15 років;
• Володимир Бутенко — у команді близько 40 років;
• Василь Броварець — головний механік;
• Анатолій Бойправ — виконроб;
• Микола Пугач — екскаваторник, дуже кваліфікований, майже 40 років віддав роботі в системі тресту;
• Олександр Мартиненко — електрозварювальник;
• Анатолій Пахалович — водій;
• Микола Мельник — автокранівник;
• Олександр Рубан — водій;
• Степан Квасниця — бульдозерист;
• Василь Нестеренко — головний енергетик;
• Анатолій Звягін — сантехнічні роботи;
• Ігор Спєхін — геодезист, молодий спеціаліст;
• Ярмак Галина, Кириленко Оксана, Макаренко Оксана, Катерина Плясухіна — жінки-маляри, кваліфіковані, відповідальні, працюють швидко і якісно.
Звичайно, неможливо було назвати всіх, у той же час керівник наголосив, що відзнаки і поваги заслуговує весь колектив.
На будівництві журналіста зустрів виконроб Василь Кардашевський. Про нього Олександр Сич розповідав з особливою повагою:
«Василь Кардашевський починав ще в ПМК-10 у системі Тресту Бориспільсільбуд муляром. Саме там долав перші сходинки професійної майстерності. Зараз працює виконробом на об’єктах, які будує Бориспільсільбуд. Дуже любить у всьому порядок. Чітко контролює якість виконання робіт. Документація завжди в повному порядку, по матеріалах, які отримав, ніколи не виникає питань».
Тут, на об’єкті на вул. Робітнича, 16 «Вісті» зустрілися з іншими членами колективу будівельників, які з веселими примовками, але вправно і злагоджено виконували свою роботу.

Трест Бориспільсільбуд: «Ми продовжуємо будувати!»

• Галина Ярмак працює у тресті з 2001 року, це майже все її життя. Станіслав Ярмак — її чоловік. Працює на установці для буріння отворів у монолітних бетонних перекриттях та стінах, отворів для каналізації та вентиляції. 

Трест Бориспільсільбуд: «Ми продовжуємо будувати!»

 

У перспективі

Будь-яке будівництво розпочинається з проекту. І керівник з гордістю розповідає про свою команду проектантів.
«Наша проектна група — це молода команда, люди нового мислення. Начальник проектної групи архітектор Андрій Дудка, талановиті та креативні архітектори Олександр Юрковець, Олена Ничипорук завжди вносять новинки у проектні рішення, — зазначив Олександр Сич. — Зокрема, ми не знали, що війна поставить такі жорсткі вимоги до наявності укриттів, але всі наші будинки мають підвали, які відповідають нормам простого укриття. Є витяжка, вода, туалет, основні входи-виходи та евакуаційні. У перші дні війни люди прибігали ховатися до підвалів у будинках на Банківській. Так само підвали запроектовані у будинках на Робітничій, 16 першої і другої черги.
У майбутньому Верховна Рада готує закон про обов’язковість бомбосховищ або у новобудовах, або неподалік від них. Сьогодні наші проектанти працюють над цими питаннями і в наступних будинках ми плануємо проектувати підземні паркінги, які в той же час матимуть більший ступінь захисту, ніж прості укриття».

У будинку: Стіна в коридорі навпроти сходів відповідно до пожежних норм є цегляною. Коридори відокремлені від сходової клітини: спільний тамбур на п’ять квартир з одного боку і на п’ять квартир з протилежного.
Офіс продажу — м. Бориспіль, вул. Київський Шлях, 84.
Тел.: (063) 436-03-63, (050) 330-42-99, (050) 356-31-06

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Календар публікацій
«    Вересень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930