Бориспiль
C

Головні новини

Перехід від шкіл до ліцеїв: для учнів революції не відбулося


На липневій сесії Бориспільської міської ради було прийнято рішення про перейменування шкіл Бориспільської громади, згідно з яким усі школи стали ліцеями. А до ліцеїв ставляться чіткі вимоги, одна з яких — не менше 30 учнів у старшому класі. І, як мінімум, у ліцеї має бути 2 класи по 30 ліцеїстів, які навчаються на трьох напрямках. «Чи не стануть нові вимоги несподіванкою для наших школярів? Чи не очікується у Борисполі міграція десятикласників напередодні навчального року?» — відповіді на ці запитання «Вісті» шукали під час спілкування із директорами бориспільських тепер уже ліцеїв.

 

Бориспільський ліцей ім. Юрія Головатого: «Більше класів набрати не можемо»

Директор Людмила Шевченко:
«Наша школа, як і більшість шкіл, дуже перевантажена. Вона завжди працювала у дві зміни. Десятих класів у цьому році два. І профілів два: математичний та історичний. Поки що триває перехідний період, і менша кількість класів та профілів не перешкоджає закладу мати статус ліцею.
Обираючи профілі, ми проводили анкетування серед дітей та батьків. Цього року був запит саме на ці два напрямки. Для них у нас є і база, і фахівці-вчителі. Ми не можемо набрати більше, ніж дві паралелі, тому що немає кабінетів. Випускники 9 класу, яких влаштовує історичний чи математичний профіль, продовжують навчатися в нашому закладі. Обидва класи майже повністю сформовані з наших вихованців. Також є невелика кількість дітей переселенців, які переїхали до Борисполя з гарячих точок. Деякі учні після 9 класу планували піти до коледжів. Ми про це знали з проведеного раніше анкетування. Дехто вже приніс довідку про вступ, їх буде відраховано. Але вступна кампанія ще триває, тож інформація поки не повна. Кілька дітей пішли в академічний ліцей. Можливо, там є профіль, якого немає у нас. Дехто вирішив навчатися і здобувати спеціальність у нашому професійному ліцеї.
Щодо міграції між школами, то до нас ще навесні просилися із гімназії «Перспектива». Але ми їх не змогли взяти, адже ще не знали, скільки у 10-ті класи піде наших вихованців».

 

Бориспільський ліцей «Патріот»: патріотичне виховання та військова підготовка

Завуч Олена Оляніна:
«Ідея введення військово-спортивного напрямку для десятих класів не виникла спонтанно. Ми обговорювали її в колективі впродовж попередніх двох років. Цього року вирішили втілити у життя. Перш ніж впроваджувати в себе цей профіль, ми ознайомилися з роботою закладів, які працюють у цьому напрямку. Зокрема, їздили до Переяслав-Хмельницького ліцею «Патріот». У планах було створення потужної матеріально-технічної бази. Планували і плануємо переобладнати наш трудовий комплекс саме для цього профілю. Відкрити там кабінети медичної підготовки, цивільного захисту, організувати он-лайн тир. Але все це потребує фінансування, тому наші плани втілимо у життя вже після перемоги. А ще облаштуємо плац, спортивний майданчик спеціально для військової підготовки. Заклад уже давно розвиває напрямок патріотичного виховання. Наші «Козацькі забави», відомі на все місто, є улюбленим фестивалем дітей. До карантину вони збирали на змагання не лише всю школу, але й учнів з інших навчальних закладів. Під час пандемії не було можливості організовувати загальношкільне спортивне свято. Доводилося розводити дітей, щоб дотримуватися карантинних обмежень. Назва для ліцею «Патріот» була обрана із близько 50 пропозицій.
Десятих класів у закладі два: військово-спортивний та історико-філологічний. Планували і третій клас — біолого-географічний. Але для третього класу поки немає дітей. Та розвиватися плануємо ще й у природничому напрямку. Профілі обирали, враховуючи побажання дітей, батьків та можливості нашого закладу — матеріально технічна база, склад педагогічного колективу. Діти і батьки віддають перевагу, коли йде поєднання двох напрямків. Це і краща підготовка до ЗНО, і поглиблене вивчення двох, а не одного предметів. У класі військово-спортивного профілю на поглибленому рівні буде вивчатися захист України і фізична культура. Та оскільки ЗНО ніхто не відміняв, то ми години з варіативної складової виділяємо на підсилення курсу математики і курсу української мови.
На сьогодні у 10 класах по 25 учнів. Ще маємо можливість приймати дітей. У клас військово-спортивного профілю з інших шкіл міста прийшло більше 10 учнів. Поки що ще тривають вступні кампанії до коледжів. Наші випускники-дев’ятикласники попереджали: якщо не пройдуть на бюджет, то повернуться до нас. Десятикласники, які знаходяться за кордоном, усі нібито планують повертатися в Україну. Якщо хтось не зможе, наш заклад має досвід по організації сімейної форми навчання. У нас вже були діти, які навчалися за сімейною формою. Також можливий і екстернат».

 

Ліцей ім. Павла Чубинського: «Маємо можливість відкрити ще один десятий клас»

Директор Надія Семчик:
«Вимога щодо обов’язкових для ліцеїв двох класів на паралелі і щонайменше трьох профілів буде діяти із 1 вересня 2027 року. Зараз у нас триває перехідний період. До кількості класів жорстких вимог немає. У нашому закладі поки планується один десятий клас, але три профілі: математичний, філологічний та історико-філологічний. Клас сформований в основному із випускників нашого закладу. Приймали заяви тільки від внутрішньо перемішених осіб, з інших закладів учнів не брали. На сьогодні є 31 заява. Якщо заяв буде більше 35, у нашому закладі можна відкрити другій 10 клас. Є можливість, є викладачі. Мережу формуватимемо до 22 серпня. У нас збільшилася територія обслуговування, тож уже третій рік ліцей працює у дві зміни».

 

Бориспільський ліцей «Перспектива» ім. Володимира Мономаха: «Профільне навчання — специфіка нашого закладу»

Директор Неоніла Клименко:
«Профільне навчання для нас не нове — ми з 1996 року проводимо відбір дітей у старші профільні класи. А з 5 до 9 класу у нашому закладі практикується допрофільне навчання. У той же час є загальноосвітні класи. Профілі класів обираються по замовленню учнів та батьків. У цьому році буде три десятих класи: клас інтелект, математичний, та іноземна філологія з поглибленим вивченням другої іноземної мови: німецька або французька. Діти із загальноосвітніх класів, для яких наші профілі не підійшли, обирають потрібний профіль у інших навчальних закладах.
На сьогодні у мене лежить шість заяв у 10 клас. Переважно це переселенці та діти із сільських шкіл. Із міста заяв було мало».

 

Бориспільський ліцей ім. Костянтина Могилка: «Сьогодні у тренді польська мова»

Директор Лариса Томенко:
Наша школа спеціалізована і тут працює науково-педагогічний проект «Інтелект України», за яким займається 10-А клас — це окрема програма. Батьки нею дуже задоволені, тож класи дуже великі. У 10-Б класі 20 учнів. Це спеціалізований клас. Вони вивчають іноземні мови: англійську та французьку чи німецьку за вибором. У цьому році 5-6 класи почнуть вивчати ще й польську мову. Маємо спеціаліста, який читатиме цей предмет. Для старших класів польська планується факультативно. Запит на неї досить великий.
На наступний рік ми плануємо вводити ще іспанську та китайську мови. Викладати мають наші випускники, вони в цьому році закінчують вищі навчальні заклади, отримують дипломи і хочуть повернутися до нас викладати. Нові мови вводитимуться для десятих класів, а також їх починатимуть з молодшої школи».

 

Бориспільський ліцей «Лідер»: профільне навчання з 2010 року

Директор Віра Мазура:
«Профільне навчання у нашому закладі ведеться ще із 2010 року. Профілі обираються за анкетуванням батьків і дітей. Спочатку перевагу віддавали іноземній філології та українській філології. Пізніше додалися математика та історія. Уже протягом десяти років діти старших класів опановують математичний профіль, історичний та іноземну філологію. У цьому році ми відкриваємо ще географічний профіль. Для батьків і дітей вони не є новиною. Навчальні плани наступного навчального року ми показуємо батькам ще напередодні новорічних свят.
Цього року маємо 4 десятих класи. У зв’язку із воєнним станом класи великі, у деяких по 36-38 учнів».

 

Бориспільський ліцей «Альта»: «Можемо стати гімназією»

Директор Олена Андріянова:
«Десятий клас у нас один — історико-філологічного профілю. Передбачається поглиблене вивчення історії України та української мови. Кадрове забезпечення на обраний профіль у закладі є. На інші профілі ми не налаштовувалися.
Поки що не видно перспективи до розширення паралелі до двох десятих класів. Якщо тенденція з наповненістю школи не зміниться, то до завершення перехідного періоду ми станемо гімназією».

Перехід від шкіл до ліцеїв:  для учнів революції не відбулося

 

Бориспільський академічний ліцей (БАЛ): вихованці підкорюють світ

Директор Оксана Пономарьова:
«Інформація про те, які ми профілі відкриваємо, була оприлюднена ще у квітні на сайті навчального закладу: і профілі, і по скільки учнів передбачено у класах, і які будуть завдання та конкурсні випробування. У цьому році у нас два 10 класи. Навесні випустили два дев’ятих, і значна кількість наших дітей поїхала за кордон. І дуже успішно поїхали. Наші випускники 9 класу успішно склали іспити і вступили до навчальних закладів у Німеччині, Канаді. Також дехто вступив до коледжів у Києві. Ми робили додатковий добір, і якраз у нас на два класи набрали. Були і учні бориспільських шкіл, були і переселенці. Є з Маріуполя, Нікополя, Харкова. На наступні роки класів буде більше. За моїми спостереженнями, у місті найбільшим попитом користується профіль іноземної філології. У нас він також дуже затребуваний, на нього завжди найбільший конкурс. Є і математичний профіль. Ми хотіли відкрити клас біолого-хімічного профілю. У цьому році це зробити не вийшло, бо класів усього два і попит був на вищезгадані напрямки. Але дітей, які зацікавлені у вивченні біології, ми цей рік все одно не втратимо. Вчитель біології матиме гурткові години, на яких вона буде працювати з тими дітьми, які зацікавлені у цьому предметі. Для цих трьох профілів у нас дуже хороші вчителі, потужна матеріальна база. Саме такі три профілі ми бачимо найбільш перспективними для свого закладу.
Ми створюємо всі умови, щоб батьки самостійно вибрали ту форму навчання, яка їх найбільше задовольнятиме. Один із варіантів для тих, хто проживає і навчається за кордоном: дитина переходить на екстернат, отримує перелік тем, які вона повинна вивчити, і цілий рік спокійно навчається. А коли у дитини є можливість, вона приєднується до класу і користується матеріалами, які вчитель надає всьому класу.
У цьому році батькам і учням теж доведеться попрацювати. Не вийде так, щоб учителі все «розжували» і донесли на уроках. Відповідальність за освіту буде не лише на вчителях, а, в першу чергу, на учнях».

 

Бориспільський ліцей «ОСНОВА»: «Десятикласники обрали філологію»

Директор Жанна Шанюк:
«Назва ліцею — абревіатура зі слів: особистість, стосунки, навчання, організованість, відповідальність, активність.
Ми набираємо два 10 класи. У цьому році вони будуть філологічними.
Батьки та діти робили вибір ще на етапі допрофільної підготовки дітей, яка розпочинається з 8 класу. У цьому році вибір восьмикласників та їх батьків, спираючись на висновки психолога та можливості навчального закладу, зупинився на трьох напрямках: історичний, філологічний і математичний.
Усі дев’ятикласники навчального закладу, які мали бажання, перейшли у 10 клас. Є внутрішньо переміщені особи, яких влаштовує наш філологічний напрямок. Класи будуть дуже наповнені — 31 і 32 дитини.
Імовірно, що у цьому році у 10 класах буде тільки онлайн навчання».

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Календар публікацій
«    Вересень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930