Коли офіційний Бориспіль у серпні почав готуватися до подачі води й тепла в умовах відключення електропостачанням, тема колонок із ручними насосами та відкритих колодязів, які можуть підстрахувати мешканців міста водою, чомусь залишилася поза увагою. Згадали про таку можливість лише після того, як Бориспіль на пів дня залишився без води.
Тоді директор КП ВКГ «Бориспільводоканал» Олександр Гануш по пам’яті підказав «Вістям» адреси трьох колонок, що працюють без електрики, зазначивши, що адрес усіх він знати не може — це не його господарство. «Вісті» звернулися до Бориспільського міського голови Володимира Борисенка з питанням, чи планує Бориспіль використання подібних джерел водопостачання у разі необхідності і отримали відповідь: обстеження міста на предмет наявності ручних колонок доручено керівнику добровільної пожежної команди «Штурм» Андрію Макарову.
Коментуючи питання, Андрій Макаров розповів «Вістям», що зараз працює над створенням гугл-карти розташування колонок — як працюючих, так і тих, що можуть бути реанімовані у майбутньому. Причому до уваги беруться не лише колонки, а й відкриті колодязі. За його словами, мешканці міста можуть допомогти створити актуальну гугл-карту джерел води, повідомивши про них комунальним службам. Навіть якщо колонка чи колодязь не використовуються, можливо, що свердловину ще можна відремонтувати.
Станом на сьогодні попередній список альтернативних джерел водопостачання виглядає так:
вул. Гоголя, 4;
вул. Привокзальна, 50;
вул. Броварська, 28-34 (у дворі);
вул. Л. Каденюка, 1;
вул. Глибоцька, 83-83А (у дворі);
вул. Ясна (біля церкви).
В стані ремонту:
вул. Київський Шлях, 2;
вул. Завокзальна, 7А;
вул. Головатого, 41;
вул. Камінського, 11.
Вода у цих колонках технічна. Ремонтом займається Бориспільводоканал на замовлення головного управління житлово-комунального господарства.
коментарі