В понеділок, 16 січня, представники Бориспільської міської ради зустрілися з керівником ДТЕК «Київські регіональні електромережі» Віталієм Шайдою. Приводом стали численні скарги містян на тривалі відключення електроенергії. Подробиці зустрічі «Вістям» розповів секретар міської ради Владислав Байчас.
— Якою була мета зустрічі?
— Надходить велика кількість скарг від мешканців громади щодо електроенергії. Головна претензія — не відсутність світла, а наявність його у будинках, що знаходяться на одній лінії з об’єктами критичної інфраструктури. Тому ми мали на меті обговорити з керівництвом ДТЕК можливість справедливого розподілу електроенергії між усіма споживачами.
— Проблему з електропостачанням у місті зумовлює саме робота критичної інфраструктури?
— Зараз об’єкти критичної інфраструктури (лікарня, водоканал, котельні, каналізаційно-насосні станції тощо) не відключаються від електроживлення. Тому ті побутові споживачі, які теж підключені до цих ліній, мають світло постійно. Але проблема з тривалими відключеннями пов’язана з тим, що після кожного обстрілу та ураження об’єкту енергетики ліміти на місто зменшуються. Якщо раніше їх вистачало і на роботу критичної інфраструктури, і на інших споживачів, то сьогодні, після значного зменшення ліміту, лінії з критичною інфраструктурою беруть чималу частину цього ліміту. Залишок, що розподіляється на місто, невеликий, і частина мешканців сидить без світла по 10 і більше годин.
— Чи є вихід із цієї ситуації? Адже відновити зруйновані енергооб’єкти швидко не вдасться.
— Поки ми бачимо лише один вихід — ввести графіки відключень і для критичної інфраструктури. Принаймні на той час, поки на вулиці плюсова температура. Адже несправедливо, коли мешканці багатоповерхівок мають тепло та воду, а приватний сектор замерзає. Аналогічні рішення вже прийняли в Ірпені, Яготині, планують у Броварах. Керівник ДТЕК цю ідею підтримав. За його словами, у випадку відключення лінії критичної інфраструктури можна буде вийти на графік 6 на 2, а в ідеалі — 4 на 4. Втім, він зазначив, що рішення з цього питання приймає не він, а голова обласної державної адміністрації. У нашому випадку — голова КОДА. Тому керівництво міста вже підготувало листа до керівника Київської ОДА Олексія Кулеби.
коментарі