Бориспiль
C

Головні новини

Інспектори з паркування незабаром приступлять до роботи в Борисполі. Що потрібно знати, щоб не стати їх «клієнтом»


«Вісті» вже неодноразово писали про наміри міської влади створити в місті інспекцію з паркування та кроки, які для цього робляться. Наразі майже всі формальності вже завершені, тому ось-ось на вулицях міста з’являться інспектори з паркування, що не лише слідкуватимуть за дотриманням правил зупинки/стоянки та парковки транспортних засобів у громадських місцях, а й матимуть право накласти штраф на водія. Про особливості роботи нових штатних одиниць щотижневику розповів в.о. керівника відділу з контролю за благоустроєм Василь Дорожкін.

Порушення фіксуватимуться в режимі фотозйомки або відеозапису

За словами керівника відділу, інспектори працюватимуть щоденно. Робота вестиметься на чітко окреслених маршрутах (секторах), затверджених відділом. Але у випадку надходження повідомлення про порушення правил паркування у іншому місці інспектор зможе прибути туди для фіксації порушення. Для виконання своїх обов’язків кожен із інспекторів матиме планшет, за допомогою якого порушення фіксуватимуться в режимі фотозйомки (відеозапису).

Зафіксоване таким чином порушення вноситиметься інспектором у реєстр постанов, після чого повідомлення про правопорушення з QR-кодом залишать на лобовому склі автомобіля під двірниками. Зчитавши QR-код, через «Кабінет водія» можна буде побачити всі деталі зафіксованого порушення. Постанову про накладення штрафу формуватиме адміністратор, якому інспектори передаватимуть зафіксовані порушення. У такий спосіб — через непрямий контакт із порушниками — планується звести до мінімуму корупційні ризики.

«Обладнання для роботи — планшети для фіксації правопорушень та портативні принтери — уже придбані. Інспектори (поки у кількості 3 штатних одиниць) проходять навчання. Готується пакет документів, який дозволить отримати доступ до Єдиного державного реєстру транспортних засобів», — повідомив Василь Дорожкін.

Також він нагадав, що інспектори з паркування від імені виконавчого комітету Бориспільської міської ради уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами 1 і 3 ст. 122 (Перевищення встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху) та частинами 1 і 2 ст. 152(1) (Порушення правил паркування транспортних засобів та порушення правил обладнання майданчиків для платного паркування транспортних засобів) Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).

Якщо вас оштрафували

Якщо ви порушили правила паркування, перевірити винесену постанову про адміністративне правопорушення можна декількома способами. Так, це можна зробити за допомогою застосунків «Дія» чи «Штрафи ПДР». Крім того, постанову можна переглянути в електронному кабінеті водія або ж скористатися сервісом МВС України.

Мінімальний розмір штрафу за неналежне паркування становить 340 грн. Наприклад, за стоянку авто на зеленій зоні водій заплатить 340 грн, за паркування на тротуарі (якщо для руху пішоходів залишається менше ніж 2 метри) — 680 грн.

Кого штрафуватимуть

Відповідно до ст. 279-1 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення за правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, за порушення правил зупинки/стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), може виноситися без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Відповідальність за адміністративні правопорушення несе особа, за якою зареєстровано транспортний засіб (ч. 1 ст. 14-2 КУпАП). Оскільки в Україні не заборонено передавати керування транспортним засобом іншій особі, встановити, хто саме припаркував транспортний засіб з порушенням ПДР, неможливо. Тому відповідальність понесе власник транспортного засобу, встановлений за базою Єдиного державного реєстру транспортних засобів або, в разі якщо до реєстру внесено відомості про належного користувача, — належний користувач транспортного засобу. Ця норма має змусити власників більш відповідально ставитися до передачі керування іншій особі. Відповідно, водій, на якого не зареєстровано транспортний засіб, повинен розуміти, що штраф отримає власник. Отже, якщо факт порушення все-таки стався, а за кермом був хтось інший, відповідно до ч. 4 ст. 279-3 КУпАП штраф буде знято лише в разі, якщо особа, яка керувала транспортним засобом, звернулася особисто до відповідного органу із заявою про визнання зазначеного факту правопорушення та надання згоди на притягнення до адміністративної відповідальності, а також надала квитанцію про сплату відповідного штрафу.

Враховуючи велику кількість автомобілів з іноземною реєстрацією, не залишаться поза увагою правопорушники на ТЗ з іноземними номерами. Відповідно до ч. 2 ст. 14-2 КУпАП, якщо транспортний засіб зареєстровано за межами території України і такий транспортний засіб відповідно до законодавства не підлягає державній реєстрації в Україні, до адміністративної відповідальності притягається особа, яка ввезла такий транспортний засіб на територію України. У разі винесення постанови відносно особи, що ввезла транспортний засіб на іноземній реєстрації, відповідно до ч. 1 ст. 271-2 КУпАП відомості вносяться уповноваженою посадовою особою до відповідних електронних реєстрів МВС та Державної прикордонної служби України.

Найбільш розповсюджені питання щодо паркування

Хто має право паркуватися біля будинку?
Відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», прибудинкова територія є спільною власністю співвласників будинку і вони мають право самостійно розпоряджатися територією біля своїх будинків, визначати, яким чином використовувати прибудинкову територію. Для цієї мети прибудинкова територія має бути оформлена належним чином. Після оформлення території мешканці будинку можуть чітко визначити місця для паркування. Паркуватися на прибудинковій території де заманеться заборонено.

Де можна робити стоянку?
Стоянка — припинення руху транспортного засобу на час, більший ніж 5 хвилин, з причин, не пов'язаних з посадкою (висадкою) пасажирів, завантаженням (розвантаженням) вантажу.

Стоянка автомобілів дозволяється: у спеціально відведених місцях чи на узбіччі, а за відсутності таких — біля правого краю проїзної частини (якомога правіше, щоб не перешкоджати іншим учасникам дорожнього руху).

У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою 1.1, а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом.

Де паркування заборонено?
Під час паркування водій повинен витримувати регламентовану дистанцію — 10 метрів до виїзду, перехрестя, пішохідного переходу та 30 метрів до зупинок маршрутного транспорту, а також вимоги відповідних дорожніх знаків.

Заборонено паркуватися на відстані 50 м до залізничних переїздів; поза населеними пунктами в зонах з оглядовістю до 100 м; в тунелях і на в'їздах/виїздах; на естакадах, мостах, різних шляхопроводах і під ними; на дорогах за містом, де оглядовість обмежена і в темний час доби, включаючи узбіччя у місцях, де авто заблокує рух інших ТЗ або пішоходів; на відстані ближче 5 м від контейнерів для збирання побутових відходів та на зелених зонах (газонах, клумбах, місцях озеленення).

Що вважається газоном?
У п. 1.10 ПДР закріплено, що газон — ділянка однорідної території із дерновим покривом, який штучно створюється шляхом посіву і вирощування дерноутворювальних трав (переважно багаторічних злаків) або одернування.

Куди повідомляти про неправильну парковку?
Якщо ви стали свідком неправильного паркування автотранспортного засобу, про це можна повідомити поліції за номером телефону 102 або зателефонувати безпосередньо у відділ контролю за благоустроєм за телефоном (04595) 55488.

Чи планується у Борисполі створення муніципальних парковок в місцях, де не вистачає паркомісць?
Додаткові парковки може бути створено за рахунок поповнення бюджету за підсумками роботи інспекторів із паркування. Таким чином, штрафи за порушення правил паркування допоможуть облаштувати додаткові паркомісця.

Також у планах — будівництво штрафного майданчика для автівок, вилучених у порушників.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Читають Обговорюють
Купити квартиру в Києві
Календар публікацій
«    Червень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930