Жк Мрия
Бориспiль
C

Головні новини

Цей день в історії Борисполя: художник-графік Охрім Судомора


Цей день в історії Борисполя: художник-графік Охрім Судомора

136 років тому, 19 березня 1889 року в Борисполі народився Охрім Судомора — український художник, графік, ілюстратор дитячих книг, плакатист.

Художник учився в іконописній майстерні Києво-Печерської Лаври та в Київській художній школі. З 1913 року працював у книжковій графіці — ілюстрував переважно дитячі книжки.

Серед найяскравіших робіт Охріма Судомори, що збереглися до наших часів, — книжки «Війна грибів з жуками (1919) та «Прибадашка» (1920). 

Стиль Судомори легко впізнаваний: майстерна лаконічна графіка, схожа як на роботи британця Обрі Бердслі, так і українця Георгія Нарбута.

Також художник оформлював журнал «Сяйво», проілюстрував «Кобзар» Тараса Шевченка, «Байки» Леоніда Глібова, «Буквар для шкіл глухонімих дітей» та інші книжки.

У 1943 р. Охрім Судомора переїхав до Львова, де ілюстрував журнал «Малі Друзі» та дитячі казки.

Протягом 1945-1948 р. працював у Харківському обласному книжково-газетному видавництві. У листопаді 1949 р. Охріма Судомору заарештували за звинуваченням в антирадянській діяльності (за сатиричний малюнок на Сталіна) й засудили на 25 років таборів. 1955 р. амністували, надалі мешкав у Києві. Помер у 1968 році. Похований на Звіринецькому (Печерському кладовищі) в Києві. 

Іменем Охріма Судомори названа вулиця в Борисполі (мікрорайон Нестерівка, колишня вул. Декабристів).

Цей день в історії Борисполя: художник-графік Охрім Судомора

Цей день в історії Борисполя: художник-графік Охрім Судомора

Цей день в історії Борисполя: художник-графік Охрім Судомора

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: