Бориспiль
C

Головні новини

Як живеться підприємцям у Переяславі?


Як живеться підприємцям у Переяславі?

Як відомо, стабільність економіки та підвищення рівня життя громадян неабияк залежить від розвитку малого та середнього бізнесу. В результаті самозайнятості, зокрема, відкриття власної справи, знижується рівень безробіття, зростають доходи населення, що, у свою чергу, призводить до збільшення попиту та обсягів виробництва.

У структурі підприємництва Переяслава частка великих підприємств складає 0,3%, малих — 1,7%, мікропідприємств — 98%. 2013 року в місті діяли 343 зареєстровані підприємства. В кінці 2016-го їхня кількість збільшилася до 391. А ось із фізичними особами-підприємцями ситуація протилежна: 2013-го року їх налічувалося 2187, а на кінець 2016-го — 1571. Це свідчить про погіршення умов для розвитку малого підприємництва. Більшість ФОП припинили свою діяльність у зв’язку з нововведеннями в законодавстві, зокрема, зі зростанням суми та введенням обов’язкової сплати єдиного соціального внеску. Зменшення кількості ФОП пов’язане і з нестабільною економічною та політичною ситуацією в країні, збільшенням податкового тиску, труднощами з виплатою кредитів через високі відсоткові ставки, валютними коливаннями, підвищенням тарифів на енергоносії та комунальні послуги, зниженням купівельної спроможності населення тощо. Чимало суб’єктів господарювання, припинивши офіційну діяльність, продовжують працювати нелегально.

Проте після деякого скорочення у 2013 — 15 рр. кількості працівників на підприємствах міста 2016-го цей показник почав зростати. Минулого року на переяславських підприємствах працювали 6388 чоловік, що на 455 більше, ніж 2013-го. Минулорічна середньомісячна зарплата складала 4193 грн.

Найбільше місцевих суб’єктів господарювання функціонує в торгівлі (29%), виробництві (13%), комунальній галузі, культурі та спорті (13%), будівництві (12%), сільському господарстві (9%). Крім того, переяславські підприємці займаються ремонтом автомобілів та побутових виробів, транспортом і зв’язком, операціями з нерухомістю, правом та бухгалтерським обліком тощо.

Підтримка підприємництва міською владою не задовольняє потреби суб’єктів малого та середнього бізнесу. Полегшив роботу підприємців Центр надання адміністративних послуг, завдяки діяльності якого суб’єкти господарювання отримали можливість за спрощеною процедурою оформити в одному місці більшість необхідних для здійснення підприємницької діяльності документів. Однак проблем у місцевих бізнесменів вистачає. Це й недостатнє чи повністю відсутнє фінансування програм підтримки та розвитку малого підприємництва з міського бюджету, і низький рівень залучення інвестицій, і невигідне кредитування, і недостатньо активна позиція самих підприємців та їхніх об’єднань, і низький рівень знань для використання у своїй діяльності вимог чинного законодавства, і слабка підготовка професійних кадрів, і невідповідність між попитом і пропозицією на міському ринку праці. Залишається не втрачати надії на краще та працювати не покладаючи рук.

Олександр МАТВІЄНКО

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: