Бориспiль
C

Головні новини

Центр зайнятості: реформа чи імітація?


Центр зайнятості: реформа чи імітація?
В Україні відбувається реформа служби зайнятості, зокрема, перетворення районних центрів у філії. Чи отримають переваги люди, що шукають роботу, та як це позначиться на діяльності центрів зайнятості — розбиралися «Вісті».

Реорганізація Бориспільського міськрайонного центру зайнятості стартувала стрімко. Навіть дуже стрімко. 21 листопада 2017 року фахівцям центру було вручено попередження про зміни в організації виробництва і праці, а вже 22 грудня колективу представили нового директора філії Київського обласного центру зайнятості. 26 грудня Олена Поправка, яка раніше працювала в Києві, приступила до роботи, хоча мала вийти не раніше 21 січня. До закінчення цього терміну єдиним легітимним директором, згідно із законодавством, є Євгеній Самойленко.
«Вісті» намагалися отримати у нової директорки коментар щодо цієї ситуації.
«Это реформа. Читайте газеты. А мне разговаривать с вами некогда, у меня обед», — російською мовою відповіла пані Олена журналісту «Вістей».

За словами співробітників міськ­районного центру зайнятості, в установі зараз не зовсім приємна атмосфера, яка виникла внаслідок пертурбацій і невизначеності щодо кінцевого результату реформи.
«Вісті» намагалися отримати коментар у директора Київського обласного центру зайнятості Дениса Дармостука, в чому конкретно полягає реформа, чому діючому керівнику Євгену Самойленку не запропонували посаду директора новоствореної філії (як це зроблено, наприклад, у Макарівському районі), а низці фахівців Бориспільського міськрайонного центру зайнятості взагалі не запропонували жодної посади у філії, хоча в новому штатному розписі аналогічні посади передбачені. На жаль, на наші телефонні дзвінки пан Дармостук не відповідав.
Центр зайнятості: реформа чи імітація?

РОБОТА БОРИСПІЛЬСЬКОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ ДО РЕОРГАНІЗАЦІЇ
На сайті Державної служби зайнятості пояснюють, що «результатом реорганізації державної служби зайня­тості має стати її перетворення у сучасну сервісну установу з високим рівнем довіри клієнтів, соціальних партнерів та громадськості».
Та чи насправді це так? Отже, відслідкуємо основні завдання реорганізації служби зайнятості та їх виконання працівниками Бориспільського центру. Можливо, зрозуміємо, чим вони не догодили авторам реформи?

• Динаміка працевлаштування. Зараз на обліку перебуває близько 400 осіб. Для порівняння — на цей період минулого року офіційно зареєстрованих безробітних було 800 осіб. Наразі є майже 350 актуальних вакансій.
У 2017-му році центр зайнятості працевлаштував 637 осіб.
Вакансій з мінімальною зарплатою — 30%. Середня зарплата, на яку влаштовували безробітних спеціалісти центру — 4910 грн.
Загальна чисельність населення, яку обслуговує Бориспільський міськрайонний центр зайнятості, становить 69,1 тис. чоловік, кількість зареєстрованих діючих підприємств і організацій — 8218, в тому числі фінансово активних юридичних осіб — 4736, та 744 фізичних осіб підприємців.
Двічі на рік у Центрі проводяться великі ярмарки вакансій і професій, участь в яких беруть по 700 — 800 чоловік і близько 40 провідних роботодавців та 30 навчальних закладів столиці та району. Крім того, безробітних організовано спрямовують на Дні відкритих дверей на підприємствах Бориспільщини з метою ознайомлення з існуючими вакансіями та подальшим працевлаштуванням.

• Стажування та тимчасова робота. Центр зайнятості пропонує навчання та стажування у роботодавців. Тимчасова робота вигідна для безробітних, які перебувають на обліку — вони отримують і допомогу по безробіттю, і зарплату. За день роботи людина отримує 200 грн. Таким чином у Центрі працюють 49 осіб. Перед новорічними святами відома фірма оголосила вакансії пакувальників подарунків до Новорічних свят. Зарплата — 4 тис. грн. Не знімаючись з обліку, безробітні мають можливість отримати непоганий заробіток.

• Турбота про учасників АТО. У Бориспільському центрі зайнятості перебувають на обліку 8 внутрішньо переміщених осіб і 23 учасники АТО. Роботодавцям, які беруть на роботу цих людей, компенсується єдиний соцвнесок. На базі центру зайнятості функціонують центри перепідготовки та перекваліфікації. Усі курси — безкоштовні. Під час навчання людина отримує допомогу по безробіттю. Проїзд до місця навчання компенсується службою зайнятості. Кожного другого учасника АТО працевлаштовано. Євгеній Самойленко є активним учасником Центру допомоги учасникам АТО та членам їхніх сімей, що створений при міській раді.

• Людський фактор. Всі, хто перебував на обліку в Бориспільському міськрайонному Центрі зайнятості, відзначають теплу атмосферу і турботу. Двері директора Євгенія Самойленка завжди відкриті для всіх, хто потребує допомоги.
«Втрата роботи — це не лише матеріальні проблеми, а й моральні. Відчуваєш себе розгубленою. Але співробітники центру допомогли мені з цим впоратися. Євгеній Вікторович сказав: «Хочете працювати? Знайдемо роботу». Пропонували різні вакансії, ми спільно їх обговорювали, і зрештою знайшли роботу, яка мене влаштовує. Раніше я перебувала на обліку в центрі зайнятості одного з районів Києва. Є з чим порівняти! Це небо і земля», — розповіла мешканка Борисполя Оксана Лисенко.
Таких відгуків щодо роботи центру на чолі з Євгенієм Самойленком десятки, якщо не сотні.

«РИЗИК КОРУПЦІЙНИХ ЗЛОВЖИВАНЬ»

21 грудня 2017 року сесія Бориспільської міської ради ухвалила рішення звернутися до Прем’єр-міністра України В. Гройсмана та міністра соціальної політики України А. Реви щодо залишення в місті Борисполі центру зайнятості зі статусом юридичної особи.
У додатку до рішення міської ради № 2755-36-VII зазначено: «У ході проведення заходів щодо реорганізації базових центрів зайнятості шляхом створення філій (не юридичних осіб) Київський обласний центр зайнятості не здійснив повний аналіз ситуації на ринку праці в місті Борисполі та Бориспільському районі, не проаналізував чисельність населення та роботодавців, яких обслуговує Бориспільський міськрайонний центр зайнятості, кількість договорів, що укладаються центром зайнятості, а також особливості надання соціальних послуг.
Бориспільський міськрайонний центр зайнятості є важливим територіальним органом, який бере участь у розробленні і виконанні програм зайнятості населення, соціально-економічного розвитку міста.
В умовах децентралізації такі кадрові рішення з приводу призначення керівників центрів зайнятості одноосібно керівником обласного центру, без погодження з місцевою владою, вважаємо узурпацією влади з дуже великим ризиком можливих корупційних зловживань», — йдеться в рішенні сесії Бориспільської міської ради.
Крім того, до міністра соціальної політики А. Реви звернувся з листом «Про незаконну реорганізацію Бориспільського міськрайонного центру зайнятості» голова Бориспільської районної адміністрацї Олександр Туренко. Він зазначив, «що керівництво центру зайнятості має бездоганний авторитет та позитивну оцінку від роботодавців і працевлаштованих громадян. Колектив центру неодноразово нагороджувався подяками голови РДА. В порушення норм чинного законодавства директором Київського обласного центру зайнятості призначено директора Бориспільської міжрайонної філії Київського обласного центру зайнятості без жодних погоджень з головою районної державної адміністрації. В умовах децентралізації вважаємо такі кадрові призначення намаганням узурпувати владу з дуже високим ризиком можливих корупційних зловживань».
Втім, це не вплинуло на рішення Київського обласного центру зайнятості. Навпаки, саме в день сесії Бориспільської міської ради Євгеній Самойленко отримав офіційне запрошення з'явитися 22 грудня 2017 року у відділ по роботі з персоналом обласного центру. Саме тоді, поки він чекав у Києві у порожньому кабінеті, в Борисполі представляли нового директора філії Олену Поправку.
Крім того, одразу після новорічних свят-2018 у відповідь на звернення Євгенія Самойленка на Урядову гарячу лінію прийшов офіційний лист від Державної служби зайнятості, де зокрема зазначено: «Погодження структури філії місцевими органами влади чи місцевими організаціями не передбачено жодним нормативним документом, реорганізація проходить в межах чинного законодавства». Лист підписаний в. о. голови Державної служби зайнятості В. Ярошенко і має дату 29.12.2017 р.

Постає питання: для чого або для кого відбуваються такі реформи?

пряма мова
Євгеній САМОЙЛЕНКО —в.о. директора Бориспільського міськрайонного центру зайнятості.
Центр зайнятості: реформа чи імітація?

— Тепер зрозуміло, чому скрізь на місцях обласному керівництву потрібні «свої» люди. Новий директор філії укладає договори на прибирання центру зайнятості, на які я б ніколи не пішов. Працювало у нас дві прибиральниці, місцеві жительки, їхні послуги по договору нам обходились у 6400 грн на місяць. Також був укладений договір з КП ЖЕК-1 на обслуговування сантехніки, електрики, послуг двірника, косіння трави та прибирання снігу. Це коштувало нам 2000 грн. Сьогодні ж на ці самі послуги, всім центрам зайнятості області, передбачається виділення, в середньому, 24000 грн на місяць. І обслуговувати установу буде не КП, яке платить податки до міцевого бюджету, а фізична особа —підприємець, який за ці послуги отримав за 9 місяців минулого року з обласного центру зайнятості 199673,23 грн (договір, оприлюднений на Прозоро), і якого тепер наполегливо рекомендує обласне керівництво всім центрам області. Деякі центри вже уклали такі договори.
Така ж сама ситуація і зі страхуванням майна центрів зайнятості на величезні суми, оцінку майна яких, з тієї ж наполегливої рекомендації обласного центру, здійснює київська організація.
По такій же схемі здійснюється ремонт і обслуговування оргтехніки, охорона приміщень та низка інших моментів. Все це можу підтвердити документально.


ФОТОФАКТ
Центр зайнятості: реформа чи імітація?

І таке буває.На другий день роботи Олени Поправки до центру зайнятості викликали поліцію. Нова директорка припаркувала своє авто на пішоходному переході та заблокувала вхід до установи, за що її оштрафували на 500 грн.

Наталія ДОЛИНА

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: