Бориспiль
C

Головні новини

У Березанській міській лікарні запрацював новий апарат, за допомогою якого можна обстежити серце і судини


У Березанській міській лікарні запрацював новий апарат, за допомогою якого можна обстежити серце і судини

На знімку: Лікар функціональної діагностики Н.М. Колесникова обстежує О.В. Суханова.

Віднедавна у Березанській міській лікарні запрацював кабінет ехокардіографії. За кошти державного бюджету придбана сучасна ультразвукова діагностична система «Mylab40», завдяки якій можна виявляти серцево-судинні патології на ранніх стадіях. Уже почали обстежуватись перші пацієнти.

Лікар з функціональної діагностики Наталя Колесникова закінчила чотиримісячні курси функціональної діагностики при Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика і нині приймає пацієнтів. Першим у черзі на обстеження — березанець Олег Суханов. На моніторі можна побачити його серце, послухати, як воно б’ється.

«За допомогою ехокардіографії можна визначити розмір серця, функцію скорочення, стан усіх чотирьох клапанів, — пояснює Наталя Михайлівна. — А також побачити розміри порожнини і стінок, роботу стулок клапанів, як скорочується серце. Вимірюються потоки крові, які течуть через клапани серця, тиск у аорті та легеневій артерії».
Завдяки функціональному обстеженню є можливість виявити чимало патологій серця: недостатність або стеноз клапанів, патологічний потік крові через клапани, продовжує Наталя Михайлівна. Під час інфаркту міокарда порушується сегментарне скорочення стінок серця, спостерігається гіпертрофія або потовщення стінок, тромби і пухлини в серці. Такі зміни і виявляються під час обстеження. Також можна визначити стан серцевої сумки, атеросклеротичні зміни аорти та інших клапанів, кальценози. Головне, що завдяки цьому диво-апарату лікар виявляє серцеві патології на ранніх стадіях, що важливо, щоб вчасно розпочати лікування. Нова ультразвукова діагностична система дозволяє обстежувати стан судин голови і шиї, щитовидної залози.

Обстежитись у кабінеті ехокардіографії може кожен. Потрібно побувати на прийомі у дільничного терапевта, який за потреби видасть направлення. Лікар з функціональної діагностики визначить, на котру годину обстеження, бо процедура — довготривалий процес. На кожного пацієнта витрачається, як мінімум, півгодини, а іноді й більше. Тож протягом дня Наталя Михайлівна спроможна прийняти лише 5-6 пацієнтів.

«Ще на початку обстеження можна визначити, чи здорове серце у пацієнта, — каже Наталя Михайлівна. — Якщо немає патологій, то серцевий м’яз інтенсивно скорочується».

Лікарі наголошують, що варто пам’ятати, що найвища смертність у нашій країні саме від серцево-судинних патологій. Тому краще не зволікати і завчасно звернутися до спеціалістів.


Тетяна Соловйова

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: