
За даними щотижневого моніторингу Державної установи «Київський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в Київській області залишається напруженою.
За період з 10 по 16 лютого 2018 року зафіксовано перевищення епідемічного порогу на 12,4 %. Хворих на грип та ГРВІ зареєстровано 22 тисячі 591 особа. Інтенсивний показник захворюваності становить 1242,5 на 100 тисяч населення.
Найчастіше хворіли та потребували медичної допомоги в умовах стаціонару діти віком до 17 років – серед зазначеної категорії зафіксовано 14 тис 624 випадки (64,7% – усіх хворих), з них госпіталізовано 349.
Епідемічний ріст захворюваності спостерігається у 16 регіонах Київщини. Зокрема, у Яготинському районі зафіксовано підвищення епідпорогу у 2 рази. У Кагарлицькому, Києво-Святошинському, Обухівському, Вишгородському та Макарівському районах – у 1,5 рази.
Найвищий інтенсивний показник зареєстровано в Яготинському – 2308,6 та Іванківському районах – 2225,2, найменший у Білоцерківському районі — 292,6 на 100 тис. населення.
Задля попередження подальшого росту захворюваності серед дітей та, зважаючий на їх високий рівень відсутності, оголошено карантин в окремих загальноосвітніх навчальних закладах та класах декількох сіл Білоцерківського, Васильківського та Сквирського районів, а також міст Б. Церква та Васильків.
За рахунок призупинення навчального процесу в закладах освіти, темп захворюваності серед дітей значно зменшився ніж серед дорослих.
З початку епідемічного сезону проти грипу в Київській області вакциновано 4 тис 916 осіб, що становить 0,27% від загальної кількості населення області, серед них 16,8% дітей.
Найбільше щеплень проти грипу проведено в Ірпінському регіоні – одна тисяча 121 особа, у м. Б. Церква – 784особи та в Броварському районі – 626 осіб.
Враховуючи високу активність епідемічного процесу з гострих респіраторних вірусних інфекцій та низький відсоток охоплення щепленнями прогнозується реєстрація високих рівнів захворюваності протягом лютого та березня.
КОДА
коментарі