Бориспiль
C

Головні новини

«Архітектор не має впливу, рішення за сесією»


«Архітектор не має впливу, рішення за сесією»

Відомо, що увесь цивілізований світ розміщує великі маркети на окраїнах населених пунктів, тоді як Україна досі ігнорує випробувану норму на догоду великому бізнесу. Бориспіль пішов ще далі – сконцентрував більшість супермаркетів у центрі міста та на фасадній частині головної вулиці. Чому так складається та яка кількість супермаркетів має бути у місті із розрахунку на 60 тисяч населення, ми поцікавилися у головного архітектора Ігоря Крикливця.

—Кожна торгова мережа намагається розташовуватися там, де найвища концентрація населення.
— Чому міська влада не коригує питання розміщення торгівельних площ?
— Єдиний механізм регулювання розбудови міста — це сесія міської ради, яка приймає колективне рішення. Виконавча влада стає заручником ситуації, якщо сесія проголосувала за певне спірне питання. Чиновники не мають права впливати на рішення сесії. Виконком опрацьовує уже рішення ради, але принципова позиція — за радою. Щодо Фори на вул. Київський Шлях, то там усе законно, згідно із Генпланом і зонінгом: власник оформить документи на землю, далі отримає містобудівні умови, ніхто із чиновників йому не відмовить. Бо рада проголосувала за зміну цільового призначення викупленої землі під торгівельний об’єкт, отже так і буде. Архітектор у такій ситуації не має жодного впливу.
— Чи є документ, який регламентує розміщення торгівельних площ у місті?
— Загального документу немає. Рішення приймаються сесією, опираючись на Генплан території та зонінг, у проекті детального планування (ПДП) вказано, де і що має бути. Але якщо підприємець отримав право на землю і веде господарську діяльність, то він узгоджує подальші дії згідно із названими документами.
— Надмірна кількість супермаркетів, зосереджених у центрі, негативно впливає на комфортність міста, зате у спальних районах Борисполя торгівельних площ не вистачає. Чому депутати ігнорують такі факти?
— Питання до депутатів. Не хочу коментувати. Щодо нормативних документів усе законно, але депутати мали право відмовити у зміні цільового призначення ділянки, пояснивши, наприклад, що навпроти парку і Меморіалу слави не варто ставити Фору. Тож які рішення ми приймаємо, так і будуємо місто.

Оксана Павлова

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: