Бориспiль
C

Головні новини

Нові правила КП «ВУКГ»: а ти уклав договір на вивезення сміття?


Нові правила КП «ВУКГ»: а ти уклав договір на вивезення сміття?

Надання послуг на вивезення сміття у Борисполі змінює виконавця. Відтепер вивезенням твердих побутових відходів (ТПВ) на території міста займатиметься комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства». «Вісті» дізнавалися про деталі нововведень.

Закон у дії. Діяльність будь-якого комунального підприємства України регулюється Законом «Про житлово-комунальні послуги». У документі визначено, що ці послуги розділяються на житлові — це послуги із управління багатоквартирним будинком, до яких входять послуги із утримання ліфтів, прибирання внутрішньобудинкових приміщень, прибудинкової території, виконання санітарно-технічних потреб та ін. Та комунальні послуги — це послуги із централізованого водопостачання, постачання гарячої води, теплової енергії, природного газу та послуги поводження із побутовими відходами або простими словами — сміттям.

Зміни на місцевому рівні. У зв’язку зі змінами в роботі місцевих ЖЕКів, комунальна функція із вивезення сміття від багатоквартирних будинків тепер перейде до КП «ВУКГ». Виконавцем усіх інших житлово-комунальних послуг лишаються ЖЕКи. Тож із 1 жовтня платіжки за вивезення ТПВ від багатоквартирних будинків надходитимуть на рахунок виробничого управління. Таке рішення прийнято виконавчим комітетом Бориспільської міської ради у квітні 2018 року строком на п’ять років (тобто до квітня 2023 року). У дію норма вступає із жовтня — від початку нового кварталу.

Де заключити договір на вивезення сміття.
«Для пришвидшення заключення договорів на вивезення сміття проводимо роз’яснювальну роботу серед населення. Для зручності жителів спробуємо ходити до власників домогосподарств, щоб вони могли заключати договори вдома», — пояснює заступник КП «ВУКГ» Володимир Аврамчук.
Нові правила КП «ВУКГ»: а ти уклав договір на вивезення сміття?

Зверніть увагу! Є абонентський відділ. Щоб кожен житель міста мав змогу заключити договір із підприємством, організовано спеціальний абонентський відділ на території господарства за адресою вул. Глибоцька, 128-А. Задля зручності бориспільців, робота таких відділів буде організована на території КП «ЖЕК-1» за адресою: вул. Київський Шлях, 27 та КП «ЖРЕУ» на вул. Героїв Небесної Сотні, 32 терміном на один рік.
Керівництво виробничого управління не розраховує на швидкісну злагоджену співпрацю з населенням, але сподівається на розуміння людей та допомогу в організації необхідного процесу.

У цифрах
10 218 дворищ у приватному секторі.
3 846 домоволодінь заключили договори на вивезення ТПВ
(це 37% загальної кількості міських садиб).
10 договорів складається у середньому за один робочий тиждень – і це вкрай низький показник.
31 грн 80 коп – вартість вивезення сміття на місяць з домоволодіння. У планах міської влади ввести норму сплати за сміття із кожного мешканця будинку чи квартири. Проблема в тому, як перевірити, хто де проживає, а де прописаний.

До речі. Внести зміни до Положення правил благоустрою задля збільшення штрафних санкцій тим, хто відмовляється заключати договори не можна, адже вони встановлені Адміністративним кодексом України.


Вартість незмінна.
Для сплати послуги за вивезення побутових відходів мешканцям багатоповерхівок із жовтня цього надходитиме окрема квитанція. Поки що ціна буде незмінною для мешканців міста — 31 грн 80 коп з домоволодіння.
Як стало відомо, у планах міської влади розглядається пропозиція плати за вивезення сміття з кожного окремого жителя. Тобто, якщо в квартирі проживає сім’я із чотирьох осіб, то доведеться платити за кожного. Якою може бути вартість та як саме підраховуватимуть кількість людей, які проживають у домівці, поки не ясно.

Чи будуть пільги на сміття?
Механізм нарахування пільг та субсидій за вивезення ТПВ населенню міста нині відпрацьовується. «Поки на рівні держави не прописані умови пільгових нарахувань окремо за вивезення сміття, а на рівні міської ради приймати такі рішення не можна», — пояснив заступник начальника КП «ВУКГ».

Як платити. Сплатити нараховані кошти за одержану послугу можна, навідавшись до одного із абонентських відділів, проте це не завжди і всім зручно. Тому керівництво КП пропонує бориспільцям скористатися послугами банків. Наприклад, сплатити даний комунальний платіж можна буде через будь-яке відділення банку, вказавши КП «ВУКГ» одержувачем коштів, а призначення платежу — за вивіз сміття.

У цифрах
Сміття: нова зона діяльності КП «ВУКГ»
Функції виробничого управління із жовтня цього року збільшаться, окрім роботи в приватному секторі, додасться обслуговування:
326 — багатоповерхових будинків
32 250 осіб — загальна кількість мешканців у висотках Борисполя.
КП «ВУКГ» вивозить сміття із:
272 підприємств міста;
19 закладів освіти;
68 магазинів;
27 кіосків;
23 аптечних закладів;
18 автозаправних станцій;
10 підприємств громадського харчування;
4 ринків.
Підприємством обслуговується:
450 вулиць загальною протяжністю 263 км.
Сміття вивозиться на відстань 4-7 км від міста до полігону, що на землях Глибоцької сільської ради.

Про робочі руки та транспорт
Володимир Аврамчук не приховує, що бажаючих працювати у комунальній сфері міста небагато, в основному тут люди літнього віку. Заступник начальника КП «ВУКГ» запевнив «Вісті», що людей все ж вистачить навіть при збільшенні функцій підприємства. Керівник сподівається, що на допомогу з вивезення ТПВ відгукнуться деякі двірники, що обслуговують прибудинкову територію багатоквартирних будинків.
На серпневій сесій міськради депутати проголосували за виділення коштів на придбання додаткової техніки підприємству: сміттєвоза та тракторів із причепами. Окрім того КП «ЖЕК-1» та «ЖРЕУ» передадуть «ВУКГ» по робочому трактору та причіпу. Нині на балансі «ВУКГ» перебуває п’ять сміттєвозів та два трактори.

«Новий досвід організації роботи «ВУКГ» Бориспіль запозичили в Обухівському районі, де хороша співпраця із населенням щодо вивезення сміття», — каже Аврамчук.

За його словами, у перспективах діяльності КП «ВУКГ» передбачається придбання сміттєвих баків для надання їх в користування дворам приватного сектору міста. Щоправда, механізм поки не відпрацьований. Поки ж керівництво управління закликає жителів Борисполя відповідально поставитися до заключення договорів на вивезення сміття.
«Благоустрій міста — це справа не тільки комунальних підприємств, а усіх жителів Борисполя. Крок за кроком ми зможемо зробити наше місто кращим, а свідома співпраця із «ВУКГ» — ще й набагато чистішим», — підсумовує Володимир Аврамчук.

Тетяна ХОДЧЕНКО, фото автора

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: