Бориспiль
C

Головні новини

Бориспільщина без ОТГ


Бориспільщина без ОТГ

За офіційними даними, станом на жовтень 2018 року на території Бориспільщини немає жодної об’єднаної територіальної громади.

У Перспективному плані формування територій громад Київської області, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2015 р. № 1206 (в редакції розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2017 р. № 266-р), у таблиці «Перелік спроможних територіальних громад Київської області», на Бориспільщині передбачено лише дві ОТГ. Перша – Вороньківська (із адмінцентром у с. Вороньків), до складу якої мали б входити Головурівська, Процівська та Ревненська. Друга — Мирненська (з адмінцентром у с. Мирне), із запланованим сладом: Любарецька, Сошниківська, Старівська. Обидві заплановані громади дотепер не об’єдналися, як і жодна інша на території району.

Ніна Яструб, сільський голова Воронькова, розповіла «Вістям», що Вороньків зацікавлений в об’єднанні, оскільки може стати центром великої громади з великими можливостями. «У 2016 році від Вороньківської сільради подавалися листи-пропозиції до рекомендованих для об’єднання сільрад, — коментує Ніна Іванівна, — але нам надійшли відмови від Процівської та Ревненської громад, Головурівська ж була менш категоричною, не відхилила можливості об’єднання». Ніна Яструб констатує, що оскільки сусіди не підтримали ініціативу об’єднатися, то ВороньківськаОТГ так і не сформувалася.

Олександр Туренко, голова Бориспільської РДА прокоментував ситуацію щодо відсутності ОТГ в районі: «Згідно з законом «Про добровільне об’єднання територіальних громад» Бориспільська районна державна адміністрація як орган виконавчої влади не має права втручатися в діяльність органів місцевого самоврядування. Проте як громадянин України вважаю доцільним створення об’єднаної територіальної громади з адміністративним центром в Борисполі. Про що неодноразово заявляв».

У свою чергу Іван Недогибченко, заступник голови Бориспільської районної ради, констатував, що райрада теж не має відношення до процесу добровільного об’єднання громад, тому вважає недоречним висловлюватися щодо процесуадмінреформи на Бориспільщині.

Не для преси один із сільських активістів, який просив не називати його імені, пояснив, що сільські ради району у більшості не готові до об’єднання, оскільки вважають цей крок не покращить життя села, адже немає прикладів успішного функціонування ОТГ на Київщині. Відомо, що заможні сільради Бориспільщини, які розпоряджаються сьогодні завидними бюджетами і розташовані географічно вигідно до столиці, воліють приєднуватися до Києва, ніж до Борисполя чи сусідніх сіл. Однак коментувати розширено питання ОТГдля газети серед сільських голів бажаючих не знайшлося.

Бориспіль відкритий до пропозицій
Анатолій Федорчук, Бориспільський міський голова, неодноразово висловлював ідею щодо об’єднання міста і району в одну адміністративну одиницю із центром у Борисполі. На його переконання, потужна ОТГ дала б поштовх для планомірного і ефективно розвитку Бориспільщини у всіх напрямках, найперше — економічному, оскільки місто є фінансово самодостатнім і інвестиційно привабливим, тому потребує розширення меж і спільного із районом планування стратегічних об’єктів: сміттєперобного заводу, очисних споруд, закладів охорони здоров’я тощо.
У відповідь села району активності до об’єднання не проявляють. За словами Миколи Корнійчука, першого заступника міського голови, від часу проголошення адмінреформи жодна сільрада району не зверталася із офіційною пропозицією приєднатися до Борисполя — міста обласного значення, були попередні розмовилише із Глибоцькою громадою. «Представники громади Глибокого озвучували бажання приєднатися до міста, оскільки будинки на окремих вулицях села розташовані на межі міста, на території села і сміттєвий полігон, але офіційних звернень від сільради не надходило», — коментує Корнійчук. Керівник вбачає гальмування процесу створення ОТГ на Бориспільщині у відсутності зацікавленості району. «Ні районна держадміністрація, ні сільські голови не зацікавлені в об’єднанні, бо не хочуть втрачати нинішні повноваження. Якщо буде ОТГ, то РДА тоді уже не потрібна, як і окремі сільради», — вважає співрозмовник.

Оксана ПАВЛОВА

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: