Бориспiль
C

Головні новини

Міський голова Анатолій Федорчук: «Потрібне об’єднання Борисполя із районом в ОТГ»


Міський голова Анатолій Федорчук: «Потрібне об’єднання Борисполя із районом в ОТГ»

12 листопада у Києві в столичному виставковому центрі відбулося сьоме засідання Ради регіонального розвитку за головування Президента України Петра Порошенка.

Про це повідомив «Вістям» мер Борисполя, який був присутнім на засіданні. За його словами, однією із ключових тем для обговорення стало питання децентралізації та об’єднання територіальних громад (ОТГ).
«Президент дав чітке завдання усім головам обласних державних адміністрацій: у 2019 році в обов’язковому порядку розробити і затвердити нові перспективні плани розвитку областей. Наголошувалося, що вибори у 2020 році до місцевих органів влади повинні пройти на основі об’єднаних територіальних громад, — прокоментував міський голова. – Акцент керівники держави робили на тому, щоб створити спроможні й перспективні громади, здатні розвиватися і вирішувати проблеми на місцях».
Міський голова Анатолій Федорчук: «Потрібне об’єднання Борисполя із районом в ОТГ»

Анатолій Федорчук підкреслив, що Київщина може похвалитися новими громадами з центрами у Березані й Бучі – міста приєднали найближчі до них сільські ради. Водночас співрозмовник констатував, що Бориспільщина дотепер не має жодної об’єднаної територіальної громади, що не сприяє розвитку регіону. «Місто Бориспіль на сьогодні обмежене щодо земельного фонду, вільних гектарів для залучення інвестицій немає. Тому я схиляюся до ідеї об’єднання міста Бориспіль із районом. Це дасть поштовх для розвитку. Таку ж ідею свого часу озвучував і голова Бориспільської РДА Олександр Туренко. Щодо цього питання ми спільної думки. Можливо, після наради регіонального розвитку це питання ми порушимо, потрібно зустрічатися і з керівництвом району, головами сільських рад», — говорить Анатолій Федорчук.

Співрозмовник констатує, що конфліктів інтересів у процесі обговорення об’єднання територіальної громади чи громад на Бориспільщині не уникнути, оскільки окремі голови сільрад не налаштовані на єдність. «Людям потрібно пояснювати переваги об’єд-нання й перспективи великого бюджету», — вважає Анатолій Федорчук.

За його словами, на Раді у верхах було дано доручення Ірині Геращеннко, заступнику голові Верховної Ради, підготувати розгляд питання у Парламенті про внесення змін до конституції України щодо децентралізації та об’єднання територіальних громад, щоб ці поняття стали конституційними.

Оксана ПАВЛОВА

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: