Бориспiль
C

Головні новини

«Лицарський замок» буде розширено за рахунок прилеглої території


«Лицарський замок» буде розширено за рахунок прилеглої території

Після виходу статті «Дерева не встояли» («Вісті» № 45 (954)) свою позицію на сторінках «Вістей» попросив озвучити підприємець Владислав Пилипчук, родина якого орендує земельну ділянку, що стала епіцентром протистояння із мешканцями сусідніх будинків.

«Оренду оформлено ще до нас, без дитячої зони»
Владислав Пилипчук запевняє, що ні про який дитячий майданчик на тій території у дозвільних документах на будівництво не йдеться, а все, про що говорили під час емоційного спілкування людей із депутатами Бориспільської міської ради, які приїхали рятувати дерева 13 листопада, не відповідає дійсності. Підприємець стверджує, що неправду сказав у коментарі «Вістям» і міський голова Анатолій Федорчук, коли згадував про дитячий майданчик, бо він не міг не знати про перспективи розширення ресторану.

«Договір оренди земельної ділянки поряд із рестораном «Лицарський замок» було укладено у 2006 році із тодішнім власником ресторану на 25 років (до 2031 року договір є дійсним)», — говорить Владислав Пилипчук. У документі йдеться, що міська рада «надає в оренду земельну ділянку у платне користування під існуючою забудовою, у зв’язку з її розширенням» — це основний договір, надалі до нього вносилися зміни. Тож коли у 2013 році два власники «Лицарського замку» продали частки Володимиру Пилипчуку (батьку підприємця), договір оренди вже існував.

«Лицарський замок» буде розширено за рахунок прилеглої території

Проект від забудовника

«Згідно Земельного Кодексу, — акцентує Владислав Пилипчук, — якщо змінюється власник будівлі, то земля, яка знаходиться в оренді під будівлею, переходить до нового власника. Зважаючи на вимоги Земельного Кодексу, після зміни власника будівлі, були внесені відповідні зміни до існуючого договору оренди. Відповідне рішення міської ради було прийняте у 2015 році, і під договором, де орендаря землі змінено на Володимира Пилипчука, стоїть підпис Анатолія Федорчука. Але формулювання «під існуючою забудовою у зв’язку з її розширенням» у договорі ніхто не змінював».

Дозвіл на будівництво — присуд деревам?
На запитання «Вістей», чому дозвіл на вирубування дерев не проходив через виконавчий комітет, Владислав Пилипчук відповів, що це питання регламентує Постанова Кабінету Міністрів України від 1.08.2006 року №1045, яка затверджує порядок видалення дерев, кущів газонів у населених пунктах.
«Постанова дає два алгоритми дій: перший — через рішення виконкому, другий, яким я скористався.
Законом передбачено: «Замовник має право виконувати будівельні роботи на основі декларації про початок будівельних робіт, зареєстрованої органами державного архітектурно-будівельного контролю. Така декларація є, — запевнив Владислав Пилипчук, демонструючи оригінал документу. — Мені не потрібний був і акт обстеження зелених насаджень, підписаний першим заступником міського голови Миколою Корнійчуком, де сказано, що підставою для видалення дерев є декларація про початок будівництва і перелік усіх дерев. Але я його отримав».

«Лицарський замок» буде розширено за рахунок прилеглої території

Такий вигляд має територія, де невдовзі розпочнеться будівництво.

Усі були в курсі?
«Я все робив у рамках чинного законодавства, — запевняє Владислав Володимирович. — Містобудівні умови та обмеження видані у листопаді 2016 року. У мене є техумови «ВУКГ», «Бориспільводоканалу» за підписами Корнійчука. Для отримання кожного з них я подавав проект, де дитячого майданчика не передбачено. Є техумови по опаленню, де вказана площа забудови».
Також Пилипчук стверджує, що має експертизу, яка доводить те, що всі проектні документи і роботи, які виконуватимуться, відповідають нормам закону. На основі цього експертного звіту ДАБІ і видала дозвіл на будівництво.

Проблему не вирішено
Пошуки компромісу з людьми, які протестують проти вирубування дерев, підприємець вважає марними, а скарги, що не проводилися громадські слухання — не за адресою. «Я не отримував цю земельну ділянку, я її купив, щоб у мене були документи для розширення існуючої будівлі. Я веду перемовини із людьми щодо компромісу, — зазначає підприємець. — Я показував документи, надавав пропозиції щодо перенесення зеленої зони і будівництва дит-майданчика, але безрезультатно».

«Нехай люди запитують у депутатів, які у 2006 році проголосували за існуючий договір оренди попереднім власникам ресторану. У 2006 році земля була виділена для того, щоб «Лицарський замок» був розширений. На території, де нині зелені насадження, ми збираємося добудувати приміщення», — підсумував Пилипчук.

Є ЗАПИТАННЯ
Після спілкування із підприємцем виникли питання, які розширюють межі проблеми. Зокрема: Усі містобудівні умови у Борисполі можна отримати після схвалення міськвиконкомом. Чому одні забудовники, щоб отримати дозвіл, кілька разів приходять на засідання і переконують, що їхні наміри на користь місту, а у випадку із розширенням ресторану на вул. Головатого, 3, усе відбулося тихо?
Чи можна продати-купити орендовану ділянку? Адже офіційно продажу підлягає тільки об’єкт нерухомості, який знаходиться на земельній ділянці? Чи мали право депутати, переоформляючи землю на нового власника, змінювати конфігурацію земельної ділянки?

Інна Кринична

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: