Бориспiль
C

Головні новини

«Школа лідерів» АУС


«Школа лідерів» АУС
28 березня у КРК «Бархат» пройшов бал дитячої ГО «Асоціація учнівського самоврядування», члени якої називають себе лідерами.
Дискотека з інтелектуальним конкурсом стала традиційним завершенням «Школи лідерів» АУС, яка відбувається двічі на рік. Цього разу школа тривала три дні на шкільних канікулах. Ми розбиралися, що таке АУС, чим вона займається і чим цікава старшокласникам нашого міста. Голова АУС Анна Міщенко та старший лідер Дарія Калинюк (разом з Богданом Каміловим) були головними організаторами та ведучими балу. Школа лідерів займалася з ранку до вечора і була наповнена тренінгами, мозковими штурмами, іграми... Це — завдяки відчуттю самореалізації та впевненості у собі, що, на думку учасників, є запорукою успіху в житті.

Школа громадянина
Зі зникненням піонерської організації у нас не було ідеї чи руху, спроможних об’єднати юнь і стати школою життя. Старі ідеали неактуальні, а навколо нових не було кому об’єднати дітей. АУС з цією місією, схоже, успішно справляється. Лідерство сьогодні — запорука соціального становлення дітей якактивних членів суспільства з чіткою громадською позицією та соціально-позитивними інтересами.
АУС Борисполя діє при Будинку дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт» та виступає як координуючий та об’єднуючий орган над шкільними парламентами. Такий парламент є в кожній бориспільській школі (поки немає у новому академічному ліцеї).

Директор БДЮТ Наталія Тименко говорить, що на даному етапі розвитку України необхідно формувати активну громадську позицію кожної людини з дитячого віку, виховувати відповідальність і небайдужість:
«Загальноосвітня школа не завжди може це дати. Тому, щоб визначитися зі своїми бажаннями, розвивати уміння і навички, треба пройти школу громадянської активності. Саме дитяче самоврядування дає можливість реалізувати себе в соціумі, навчитися мислити, формулювати й висловлювати свої думки та відчувати себе особистістю нарівні з дорослими.
Так ростуть нові громадяни України, здатні до свідомого суспільного вибору. АУС існує понад 12 років і весь цей час ми шукали свій шлях, але зараз наші лідери прямують впевнено і організації вже не треба доводити своє право на існування. Бути членами руху можуть діти віком від десяти років».

Аня Міщенко в лідерському русі два роки і вважає слово «лідер» найкращим у словнику:
«Просто вчитися в школі було нудно, хотілося розбавити навчання чимось цікавим. Тому я прийшла сюди звичайним лідером і почала отримувати досвід, а згодом — «просувати» себе в організації. Мені сподобалося — і зараз я голова АУС. Ми обговорюємо різні проекти. Для цього ми організовуємо події, долучаємося до міських святкувань, працюємо з молодшими. Робота голови АУС заключається не в тому, щоб бігати і все робити самій, а в тому, щоб знайти потрібних людей і організувати злагоджену роботу».


Голова шкільного парламенту ЗОШ №3 Даша Калинюк стверджує, що кілька років тому була скутою і закритою дитиною:
«Відповідальність для мене нічого не значила. Але, в той же час, я з двох років танцюю і мене приваблювала сцена й увага. Якогось моменту я зрозуміла, що маю розвиватися, якщо бажаю досягти успіху в житті і так співпало, що мене запросили до роботи в шкільному парламенті. Я ставала все активнішою, це мене змінило. Лідерська діяльність забирає більшу частину мого вільного часу, але за три роки я стала відповідальною, впевненою, багато читаю...».

Ірина ТИМЕНКО — молодий та амбіційний педагог БДЮТ. Вона — координатор ДГО «АУС», опікується «аусівцями» та говорить однією з ними мовою.
«Мета — не просто дати знання, — пояснює Ірина, — а навчити бути гармонійними і щасливими. Моя роль, як вчителя —змусити дітей мислити, підготувати до викликів глобального світу і зробити все, щоб цій молоді було цікаво робити щось для інших, для міста та держави. Створити такий навчальний простір, де діти не втрачають свого дитинства заради світлого майбутнього, а повноцінно його проживають, знаходять друзів, кайфують від цього, мають цікаві проекти. Все це для того, щоб потім, у майбутньому, вони могли самі створити собі роботу, власний світ і гармонійно в ньому жити.
Я — вчитель, якого люблять, на якого хочуть бути схожим. Це велика відповідальність. Лідер — це той, хто має ініціативу та бере відповідальність. Ініціативність розвинена в нас у дитинстві, але дорослі її гасять, тому в дитини не розвивається й почуття відповідальності. А коли виростає, то в дорослому житті важко проявити себе. Досить, Україна заслуговує на свідомих громадян!»

Напрями роботи АУС
У роботі АУС є сім основних напрямків, які тут називають комісіями.
Комісія «Партнерства та права» співпрацює з батьківськими комітетами, педагогами, органами місцевого самоврядування, ЗМІ, Управлінням патрульної поліції, ГО та організовує правову освіту членів АУС, створює основні документи організації.
Комісія «Культури і дозвілля» планує і проводить заходи для дітей, організовує дозвілля самих членів АУС та їх друзів й однолітків. Конкурси, дискотеки й інтелектуальні ігри, такі як «Містер Х», вечірка «Стиляг», «Лідерський бал», святкування Дня Закоханих популяризують рух, адже цікаве дозвілля в підлітковому віці є потужним стимулом.
Комісія «Патріот» тісно співпрацює з «Культурою та дозвіллям», але з акцентом на патріотичному вихованні, яким сповнені акції комісії: «5 картоплин», «Ми за чисту українську мову», «Я люблю Україну», інтелектуальні ігри «Моє рідне місто», концерти до Дня рідної мови, Дня Конституції, Дня Незалежності, Дня міста.
Комісія «Екології і здорового способу життя» пропагує екологічно чисту їжу, чисті вулиці, парки і сади, здоров'я населення, саджає клумби, будує годівниці. Особливо полюбляють ці активісти акції: «Посади дерево», «Зробимо наше місто чистим», «Благоустрій міста — справа кожного», «Молодь обирає здоров'я», біг вулицями міста «Обери здоровий спосіб життя», дебати «Вегетаріанство. За і проти», турнір футбольних команд «Кубок АУС» і т.д.
Комісія «Милосердя» працює з людьми похилого віку, ветеранами, соціально-незахищеними дітьми. Найбільші друзі АУС — реабілітаційний центр для дітей інвалідів «Наш дім», для вихованців якого лідери готують ігрові програми, лялькові вистави, концерти та години спілкування.
Комісія «По роботі з молодшими школярами» проводить заходи, тренінги, пропагує ЗСЖ. 1 червня на Європейській площі лідери щороку організовують святкування Дня захисту дітей.
Комісія «Преси та інформації» проводить соціологічні опитування та рейтинги, співпрацює з радіомовленням та газетами. Відповідно, на цих лідерах — пропагування самого руху та його імідж.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Читають Обговорюють
Календар публікацій
«    Липень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031