Бориспiль
C

Головні новини

Здорожчання газу на 15% і нова ціна тепла


Здорожчання газу на 15% і нова ціна тепла
Здешевлення газу ще декларують, а постанова, яка передбачає з 1 травня збільшення ціни на газ на 15 % — уже в силі. Щоб новий опалювальний сезон не розпочинати з новими цінами і старими тарифами, «Бориспільтепломережа» взялася за коригування вартості тепла.
Так, 8 квітня виносилася пропозиція відкоригувати тарифи для всіх категорій споживачів, але перед розглядом графу «населення» виключили із рішення. Міський голова Анатолій Федорчук зазначив, що при необхідності різницю в тарифах для населення покриватимуть за рахунок міського бюджету. У цьому опалювальному сезоні «Бориспільтепломережі» компенсовано з казни понад 6 млн 586 тис. грн.
У членів виконкому виникли запитання щодо формулювання рішення, його відклали на довивчення. А щоб вкластися у терміни, визначені для прийняття і оприлюднення рішення, 10 квітня відбулося позачергове засідання виконкому, де єдиним питанням було: «Про проведення коригування діючих тарифів комунальному підприємству теплових мереж Бориспільтепломережа» на теплову енергію для потреб бюджетних установ, організацій та інших споживачів, крім населення».
Коментуючи необхідність рішення, директор підприємства Володимир Палінка зазначив, що наразі немає жодних офіційних документів, які свідчать про зменшення ціни на газ.
«Діє постанова Кабміну №867, якою було встановлено вартість газу для теплопостачальних організацій і подорожчання його у два етапи. Спочатку ціна газу збільшилася у листопаді 2018 року (з нею був опалювальний сезон), а з 1 травня 2019 року газ для теплопостачальних організацій має подорожчати майже на 15%», — сказав Палінка.

Повідомлялося, що відповідно до Закону про комунальні послуги, з 1 травня цього року послуги централізованого опалення не існуватиме, натомість діятиме послуга на постачання теплової енергії. Крім того, вводиться абонплата і внески на обслуговування вузлів обліку. Наголошувалося, що порядку формування тарифів відповідно до нових «правил гри» ще немає, і коли буде — невідомо, але Постановою передбачено, що ще рік можна використовувати старі договори і тарифи, прийняті до 1 травня. Тому «Бориспільтепломережа» поспішає із коригуванням діючих тарифів, щоб до кінця квітня вони вступили в силу.
У відкоригованому тарифі також враховано не лише подорожчання газу. Адже із 1 січня 2019 року відбулися зміни у постачанні електроенергії, яка тепер купується на ринку електроенергії за вільними цінами. Постачальник визначається через тендер, але у підсумку вона обходиться на 10% дорожче.
На позачерговому засіданні присутні підтримали запропоноване рішення.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

  1. Александр 17 квітня 2019 16:55
    • Не подобається
    • 0
    • Подобається
    "У цьому опалювальному сезоні «Бориспільтепломережі» компенсовано з казни понад 6 млн 586 тис. грн." Интересно, а почему мои налоги из городской казны идут коммунальному предприятию? Почему бы тогда не компенсировать из городской казны мне стоимость газа, который я трачу на отопление? Мне очень не нравится политика городской власти, когда интересы жителей частного сектора игнорируются в пользу интересов жителей многоквартирных домов. Вы еще реновацию старого жилья начните!!! Я, как житель частного дома, не пропаду, но городская власть должна учитывать интересы всех жителей, если налоги идут от всех в общую казну
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: