Бориспiль
C

Головні новини

У Борисполі буде новий пам'ятник Чубинському із білого граніту


На нараді у Бориспільського міського голови прозвучала інформація щодо будівництва пам'ятника Павлу Чубинському. «Вісті» поцікавилися деталями.

Як розповів мер Анатолій Федорчук, ідея встановити в Борисполі достойний пам'ятник Павлу Чубинському виникла ще у 2008 році.

«Нам потрібно зробити все, щоб майбутні покоління знали свою історію і пишалися нею. Тому, коли на Книшовому кладовищі, яке згодом було перетворено на Книшовий парково-меморіальний комплекс, відбувалося перепоховання останків загиблих, ми усвідомили, що в центрі комплексу має бути пам'ятник Чубинському і зробили величезний фундамент для нього. Тоді я думав, що головною ідеєю має бути Гімн України, але доля звела мене з талановитим скульптором, автором пам'ятнику Олені Телізі в Києві, і ми разом розробили концепцію, яка втілена в макеті», — розповів Анатолій Федорчук.

У планах міського голови – обговорення концепції і макету пам'ятника на містобудівній раді та зустрічі з місцевими художниками і митцями. Перша презентація ескізу запланована на четвер, 18 квітня.

За задумом, висота пам’ятника — біля 6 м. Він буде виготовлений з білого граніту, видобутого в Україні. На постаменті — увесь текст гімну, зображення українських народних інструментів і один з гербів козацького роду, який ілюструє слова гімну. За попередніми розрахунками, вартість пам’ятника буде становити майже 3 млн грн. Міський голова вважає, що це недорогий варіант, адже меморіали такого рівня і розміру дорожчі. Наприклад, в Прилуках пам’ятник Тарасу Шевченку вартував 10 млн грн.

Є надії на місцевих спонсорів, але, зазначив Анатолій Федорчук, левову частку витрат візьме на себе міський бюджет.

«Хочемо, щоб пам’ятник Чубинському був найвеличнішим на Книшовому комплексі, а від нього, як промені, йшли інші пам’ятники, які вже встановлені», — поділився мер.

За його словами, наразі для обговорення на широкому рівні ще не час, це відбудеться згодом, після уточнення робочих моментів.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: