Бориспiль
C

Головні новини

Європейську площу в Борисполі прикрасив пам’ятник батька історії


Європейську площу в Борисполі  прикрасив пам’ятник батька історії

Компанією скульптурі Володимира Мономаха на Європейській площі став пам’ятник Нестору-літописцю. Знаково, що його відкриття відбулося на екваторі двох свят, 27 червня: під час загальноміського свята «Випускник-2017» та напередодні Дня Конституції України.

Народження пам’ятника автору «Повісті минулих літ» відбулося у художній майстерні «ART Stepanov». Арт-директор і скульптор пам’ятника — Олександр Яценко, координатор проектів — Олена Соколова. Особливість нового архітектурного об’єкту в тому, що він підсвічується вночі.

Поява скульптури — продовження «європеїзації» центральної площі, де почесне місце мають зайняти пам’ятки про видатних діячів Київської Русі, пов’язаних з історією Борисполя.

Працівниками «ART Stepanov» уже встановлено водограй, трипільські вази, штучні скелі та пам’ятник Володимиру Мономаху. Як розповів «Вістям» керівник компанії, арт-скульптор Олексій Степанов, «Бориспіль — місто дуже прив’язане до історії Київської Русі. Воно як сателіт Києва. Тож люди, які завітають у Бориспіль, зможуть на власні очі переглянути лекцію про Київську Русь і доторкнутися до неї. Чому в Єгипті є піраміди і фараони, про яких ми говоримо і їдемо, щоб подивитися, а ми не можемо розповісти власну історію?» — наголосив пан Олексій.

Міський голова Анатолій Федорчук розповів, що скоро тут з’являться інформаційні стенди, такі, як на Книшовому меморіально-парковому комплексі.

Можливість зняти полотно і першими побачити нову архітектурну пам’ятку випала медалісткам ЗОШ № 1 імені Юрія Головатого Марії Бойко та Наталії Черньонок. Урочистої атмосфери додала авторська пісня «Мій Бориспіль», яку виконала естрадна співачка Тетяна Брова.

Ольга ОГНЯНИК, фото автора

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: