Бориспiль
C

Головні новини

Олександр Щур: «Ми гідно працюємо у непростий період»

Фото Сергій Марченко

16 червня в Україні відзначається День медичного працівника. Але цьогорічне професійне свято працівники Бориспільської багатопрофільної лікарні зустрічають із сумнівами щодо майбутнього.

Перше, що засмучує лікарів, — медична реформа досі не дійшла до вторинної ланки, зарплати не зросли і, як наслідок, працівники звільняються і йдуть працювати сімейними лікарями.

«Фахівці звільняються, ідуть не лише в первинну ланку, а їдуть в Київ у приватні клініки, за кордон. Такий зараз час», — говорить директор КНП «ББЛІЛ» Олександр Щур.

Загалом, за словами Щура, така ситуація очікувана. Проблемою для Бориспільської лікарні стало і небажання молодих фахівців працювати через відсутність соціального життя.

«Зараз прийдуть чотири інтерни. Є надія, що хоч два лишаться працювати. Того року з чотирьох ніхто не залишився, у кожного були причини», — розповідає керівник.

Загалом, реформу вторинної ланки медицини у профільному міністерстві обіцяють запустити вже наступного року. Але в лікарів є чимало побоювань щодо неї. Зараз є чимало розмов, як все буде проходити, проте жодного роз'яснювального документу поки немає.

Наприклад, ділиться співрозмовник, є інформація, що лікування хвороб із загального переліку буде поділено на три категорії. За лікування першої буде 100% сплачувати держава, другу фінансуватимуть частково, а за лікування хвороб третьої категорії повністю сплачуватиме паціент. Також є думка, що фінансуватися лікарні повинні лише за вилікуваних паціентів. Такий підхід головлікар Бориспільської багатопрофільної лікарні вважає доречним. «Лікарі повинні отримувати гроші за роботу, а не за години в кабінеті», — вважає він.

Але чи буде впроваджено хоч щось з цього, невідомо. 

«Уряд зміниться. Яке буде бачення нового Уряду? Чи буде продовжено роботу попереднього, зокрема Міністерства охорони здоров'я? Чи буде продовжено реформу? — ставить питання без відповіді Олександр Щур. — Правильно було б зробити розподілення: чим більше пацієнтів лікується на вторинній ланці, тим більше коштів іде на вторинку, а не на первинку. Чим менше у нас пацієнтів, тобто чим краща профілактика на первинці, тим більше коштів іде до них».

За словами Щура, у невизначеності щодо завтра вони працюють не перший рік, але на місцевому рівні є плюси у сфері медицини. «У лікарні очікують початок будівництва нового корпусу, кошти на який виділила Бориспільська міська рада. Цього року на капітальний ремонт очікує інфекційне відділення за кошти району», — сказав Щур.

Цієї зими, під час спалаху кору, стан інфекційного відділення викликав шквал критики від пацієнтів. Керівник лікарні каже: «Проект є, найближчим часом буде оголошено тендер на виконання робіт. Очікувана вартість втілення задуманого — 7,6 млн грн».

На думку Олександра Щура, попри всі негаразди і нестабільність, лікарі гідно працюють в непростий період. А тому, каже, хотілося б, щоб професійну працю медиків гідно цінувала держава.

Зі святом, дорогі колеги!

Перед професійним святом хочеться побажати всім медичним працівникам застати ті часи, коли праця медика в Україні буде оцінена державою гідно, а професія стане престижною і шанованою, щоб наша країна змогла повернути тих фахівців, що змушені були виїхати за кордон у пошуках кращого.

Шановні колеги, щиро бажаю усім вам та вашим родинам здоров'я, благополуччя та миру. Нехай добробут буде у родинах і в країні. Спасибі, що ви не зраджуєте професійному шляху в непростий для медичної галузі період.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: