Бориспiль
C

Головні новини

Топінг, стоп!


На сайті Бориспільської міської ради 27.05.2019 року було зареєстровано електронну петицію Дмитра Футорного про встановлення мораторію на топінг дерев у Борисполі, яка швидко набрала необхідних 250 голосів.

На виконкомі не зрозуміли

Петиція Дмитра Футорного була включена до порядку денного засідання виконавчого комітету 24 червня: «Із метою запобігання випадків пошкодження та знищення зелених насаджень у місті Бориспіль, що може спричинити згубні наслідки для природного середовища, санітарно-гігієнічних і рекреаційних умов життя та здоров’я громадян… встановити мораторій на омолоджувальне обрізування дерев у місті Борисполі протягом 6 (шести) місяців із дня опублікування цього рішення в друкованих засобах масової інформації.

Встановити, що дія мораторію не поширюється на видалення аварійних і потенційно небезпечних гілок або частин стовбурів дерев для відновлення та збереження електричного постачання у місті, санітарного та формувального обрізування дерев та видалення омели з їх крон».

Підтримки питання не отримало, бо автора петиції на виконкомі не було. З’ясувалося, що йому пообіцяли розгляд петиції на сесії, але потім змінили думку і не повідомили про розгляд на виконкомі.

Вимогу почули

Відмова виконкому викликала обурення на сторінках соцмереж. 25 червня з подачі депутата Іллі Луціва питання було внесене до порядку денного сесії Бориспільської міської ради як додаткове. Автор петиції був на засіданні. Щоб обґрунтувати свою позицію, він заручився підтримкою фахівця і дружини Оксани Футурної. Вона виступила із короткою лекцією та продемонструвала слайд-шоу, навела приклади європейських країн, що стало вичерпним і переконливим лікнепом із догляду за деревами — озвучену інформацію багато хто чув вперше. Виступ схилив депутатів до підтримки вимоги петиції.
Оксана Футорна пообіцяла надати контакти спеціалістів, які навчать працівників КП «ВУКГ» правильно омолоджувати дерева, щоб вони росли і 100, і 150 років, як у зарубіжних країнах. Комунальники не проти вчитися.

Кандидат біологічних наук Оксана Футорна: «При омолоджені дерев — зберегти 50% крони»

— Коли обрізують верхівку стовбура і гілки, що ростуть із стовбура (гілки першого порядку), на місцях зрізів формується травматична тканина. Дерево втрачає баланс між наземною і підземною частинами, не може повноцінно проводити фотосинтез та нормально функціонувати. На місці зрізів формуються бруньки відновлення, з яких виростають крихкі пагони. Дерево починає хворіти, гілки падають частіше, ніж до обрізування, рослини вражаються різними патогенами.

Таку масову травматичну для рослин практику комунальники називають омолодженням, або топінгом, а дендрологи — варварством і нищенням зелених насаджень.

У чому різниця між топінгом і санітарною обрізкою?

Під час санітарної обрізки видаляються пагони, які не досягли в діаметрі 10 см, аби вони не заважали розвиватися дереву. Видаляються хворі гілки, але має бути збережено не менш ніж 50 % об'єму крони. Українське законодавство прямо забороняє надмірну обрізку крони дерев.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: