Бориспiль
C

Головні новини

ОТГ: нові можливості чи нові кайдани?

Голова Бориспільської районної партійної організації ВО «Батьківщина» Микита Михайлович Новіков.

В Україні був запущений процес децентралізації. Це коли повноваження і ресурси передаються на місця, а громада сама визначає, куди витратити зароблені гроші. Але ж у будь-якій справі є як плюси, так і мінуси.

Я вважаю, що не буває такого, щоб все тільки плюси. Які мінуси дасть об’єднання громад? Як з’ясувати, де плюс, а де мінус? Новоствореним органам управління доведеться вирішувати нові завдання, з якими вони не працювали раніше. Утримання шкіл, дитсадків, закладів відпочинку, лікарень, дороги — все це ляже на плечі громади. Впораються? Чи вистачить додаткових коштів, які отримають об’єднані громади на фінансування додаткових обов’язків, які ляжуть на їх плечі?

В результаті об’єднання з’явиться центр об’єднаної громади. Напевне, що це буде найдостатніший населений пункт у порівнянні з іншими на території громади. Зрозуміло, що ресурси громади сконцентруються саме в цьому центрі. Чи не призведе це до занепаду інших населених пунктів громади? Я вважаю, що спершу потрібно було би вивчити, проаналізувати ситуацію в кожній громаді:

  • скільки мешканців?
  • якого віку?
  • які джерела доходів на даній території (працюючі підприємства)?
  • який потенційний дохід отримує громада до об’єднання і скільки зможе отримати після?
  • які обов’язки з управління власними територіями громада має до об’єднання і матиме після?
  • скільки додаткових коштів потрібно буде громаді для того, щоби фінансувати додаткові обов’язки після об’єднання?
  • наскільки збалансованими будуть доходи і витрати після об’єднання?
  • якщо план доходів об’єднаної громади не покриватиме витрати, то які організаційні заходи планується здійснити для збалансування?

При проведенні аналізу території обов’язково слід дивитися, які джерела доходу (працюючі підприємства тощо) і якого розміру має відповідна територія. Якщо на території громади немає працюючих підприємств або ж вони незначні, то що дасть громаді об’єднання? Коштів як немає, так їх і не буде. З цього логічно випливає, що громаді доцільно гуртуватися навколо працюючих підприємств. Людські поселення з’являлися та процвітали завжди тільки там, де була робота, де були гроші. І завжди занепадали при відсутності умов для життя. Тому на першому місці в справі об’єднання повинен стояти такий аналіз. Аналізуємо, рахуємо і потім тільки приймаємо рішення.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: