Бориспiль
C

Головні новини

УВАГА! НА ТЕРИТОРІЇ МІСТА БОРИСПОЛЯ ЗАПРОВАДЖЕНО РЕЖИМ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ


18 березня 2020 року відбулося четверте засідання Бориспільської міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На засіданні розглядалося питання про загрозу поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV (COVID-19) та виникнення на території міста Борисполя надзвичайної ситуації природного характеру. Заслухавши інформацію голови комісії, першого заступника міського голови Корнійчука М.П. про рішення позачергового засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС, а також враховуючи всі загрози поширення коронавірусної інфекції міська комісія одноголосно вирішила тимчасово ввести на території міста Бориспіль режим надзвичайної ситуації. З метою забезпечення управління невідкладними заходами під час виникнення надзвичайної ситуації призначено керівником робіт з ліквідації медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня першого заступника міського голови, голову міської комісії з питань ТЕБ та НС Корнійчука М.П. Керівником штабу з ліквідації надзвичайної ситуації призначено заступника міського голови Пасенко Л.В.

Другим питанням комісія обговорила стан забезпечення медичних установ міста Борисполя необхідними засобами для їх повноцінного функціонування по забезпеченню надання якісної медичної допомоги населенню. Після обговорення ситуації було вирішено виділити з резервного фонду міського бюджету 3,7 млн. грн. на КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» та КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» (по 1 млн. 845 тис. грн кожній установі) для закупівлі засобів індивідуального захисту медичних працівників та цитотестів на виявлення коронавірусу. Завтра відповідне рішення має затвердити міська рада.

У зв’язку з відміною міжміського та приміського сполучення громадським транспортом гостро постала проблема довезення до роботи працівників медичних установ міста, які проживають у селах Бориспільського району. Міський голова Федорчук А.С. зазначив, що зараз керівники закладів збирають інформацію про кількість таких працівників та розробляють варіанти маршруту, але питання до завтрашнього дня буде однозначно вирішене.

Міська комісія ТЕБ та НС підтримала ініціативу директора КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Черенка Є.П. про запровадження з 19 березня 2020 року роботи КАБІНЕТУ ВІРУСОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ на базі амбулаторії №1 (вул. Лютнева, 12). Кабінет має окремий вхід, власну систему вентиляції, просторий хол та кабінет лікаря, ізолятор, санітарну кімнату.

Також присутні прийняли рішення про проведення засідання виконавчого комітету міської ради в режимі відеоконференції та затвердили розроблені Бориспільським міжрайонним відділом лабораторних досліджень алгоритми дій під час карантинних заходів з попередження розповсюдження коронавірусної інфекції.
Під час обговорення піднімалося питання щодо дотримання громадянами карантинних заходів. Члени комісії зауважували, що не всі жителі міста та приватні підприємці дотримуються заходів, які запроваджує Кабінет Міністрів України та місцева влада з метою недопущення поширення коронавірусної інфекції. Разом з тим, перший заступник міського голови наголосив, що комунальні підприємства міста «ВУКГ», «ЖРЕУ», УМКП-1 закупили дезінфікуючі засоби та регулярно проводять обробку під’їздів, лавочок у громадських місцях, сміттєвих урн та зупинок.

Довідка:
Кодекс цивільного захисту України визначає надзвичайну ситуацію як обстановку на окремій чи суб’єкті господарювання на ній або водному об’єкті, що характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення, спричинена катастрофою, аварією, пожежею, стихійним лихом, епідемією, епізоотією, епіфітотією, застосуванням засобів ураження або іншою небезпечною подією, що призвела (може призвести) до виникнення загрози життю або здоров’ю населення, великої кількості загиблих і постраждалих, завдання значних матеріальних збитків, а також до неможливості проживання населення на такій території чи об’єкті, провадження на ній господарської діяльності.

Важливо:
Режим надзвичайної ситуації не передбачає заборону руху міського транспорту. Головне, щоб, відповідно до рішення КМУ, водії дотримувалися правил перевезення не більше 10 пасажирів. Режим надзвичайної ситуації також не означає обмеження прав та свобод громадян. Але, враховуючи особливості поширення коронавірусної інфекції наполегливо просимо громадян по-можливості залишатися вдома. Особливо це стосується дітей та людей старшого віку, які знаходяться у групі підвищеного ризику (60 і більше років).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: