Бориспiль
C

Головні новини

Чому на Бориспільщині частішають випадки спалювання сміття й сухостою


Бориспіль і села району продовжують труїтися димом від пожеж через спалювання сміття. Також  палають сухостої на полях, стихійні звалища, іноді вогонь добирається людських дворів. 

Микола Ламаш, співробітник  КП «ВУКГ», до якого звернулися «Вісті» за коментарем щодо ситуації незаконним весняним спалюванням відходів і сухостою, розповідає, що разом із ГФ «Сектор Безпеки» контролює ситуацію в Борисполі на вихідних у темну пору доби. 

«Чергуємо ввечері, бо всі члени формування мають постійну роботу, віддаючи волонтерству вільний особистий час», - каже Ламаш. 

За його словами, за минулий тиждень вони здійснили кілька виїздів, в т.ч. ліквідували пожежу на полі, що на виїзді з Борисполя в бік Рогозова. А також, каже, разом з Андрієм Макаровим, керівником ДПК «Штурм», гасили палаючий сміттєвий майданчик на вул. Скіфській, що горів не вперше. «Це другий підпал за тиждень, який здійснює неадекватна особа, що проживає неподалік. Злочинця на гарячому не застали», — коментує він. 

Також співрозмовник  зазначає, що паління сухої трави, гілок і сміття на присадибних ділянках теж почастішали, і однією з причин є  демократичність поліції. «Я чую багато скарг від бориспільців, що поліція приїздить на виклики з приводу спалювання, але не складає протоколи. Проводять роз’яснювальну роботу, а багаття продовжує горіти. Безкарність не покращить ситуацію, вмовляннями не зарадиш. Потрібні штрафи, часом повторні, аж до громадських робіт при системних порушеннях», — справедливо вважає Ламаш. 

Незважаючи на часті «ігнори» з боку поліції щодо паліїв, Микола Ламаш радить у випадку підпалу чи спалювання на присадибній ділянці небайдужим телефонувати на 102 і вимагати складення протоколу. 

«Список законів, на які можна посилатися, – невичерпний (це і ст.50 Конституції, ст. 16 Закону «Про охорону атмосферного повітря», Закон «Про благоустрій у населених пунктах» та ін., але важливо те, що підставою для виклику поліції є ст. 255 Адміністративного кодексу, що зобов’язує поліцію виїхати на місце злочину (спалювання листя) та скласти протокол, адже за це передбачений штраф», — говорить Ламаш.

Отримати коментар від  патрульною поліцією щодо ситуації зі спаленнями не вдалося. 

Микола Ламаш звертається до жителів Бориспільщини бути свідомими й відмовитися від спалювання рослинних рештків на користь власного здоров’я, безпеки інших людей та задля збереження довкілля.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: