Бориспiль
C

Головні новини

Що нового в податковому законодавстві в період карантинних обмежень


Безумовно, запровадження карантинних заходів внесло багато коректив у наше повсякденне життя, у діяльність чи зупинку діяльності певних груп підприємців. Тому першочерговим завданням уряду було запровадження заходів щодо підтримки підприємництва, починаючи від мікробізнесу, малого та далі до середнього й великого бізнесу. 

Так, 30 березня 2020 року Верховна Рада України прийняла в цілому Закон № 540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)»

З метою підтримки бізнесу під час кризи, в даному Законі законодавець розширив та доповнив антикризові пільги і преференції, про які йдеться нижче.

Збільшено обсяги граничного доходу для суб'єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування

Зокрема для суб'єктів першої групи платників єдиного податку обсяг доходу збільшено з 300 тис. грн  до 1 млн грн., другої групи - з 1,5 млн грн до 5 млн грн., третьої з 5 млн грн. до 7 млн грн.

Добровільна (благодійна) допомога включається до податкової знижки фізичних осіб

Сума коштів (вартість лікарських засобів) для надання медичної допомоги хворим, дезінфекційних засобів і антисептиків, медичного обладнання та виробів, які добровільно перераховані (передані) громадським об'єднанням (благодійним організаціям), органам виконавчої влади протягом карантину, включається до податкової знижки у повному обсязі при реалізації права на податкову знижку за результатами 2020 року.

Плата за землю

Змінено норму щодо плати за землю, запроваджену Законом № 533 від 17.03.2020, зокрема зменшено строк, протягом якого така плата не сплачується, «з 1 березня по 30 квітня 2020 року» на «з 1 березня по 31 березня 2020 року», проте відстрочено її сплату до 30 червня 2020 року без застосування штрафу та пені.

Податок на нерухоме майно

Змінено норму щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, запроваджену Законом № 533 від 17.03.2020, зокрема зменшено строк, протягом якого об'єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об'єктом оподаткування податком, «з 1 березня по 30 квітня 2020 року» на «з 1 березня по 31 березня 2020 року». Строк сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за податковий період - квітень 2020 року відстрочено до 30 червня 2020 року без нарахування пені та штрафних санкцій за порушення термінів сплати податкових зобов'язань щодо загальних термінів сплати податкового зобов'язання за такий період.

Також запроваджено правила подання уточнюючих податкових декларацій з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо періодів березень та квітень 2020 року.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: