Бориспiль
C

Головні новини

У Борисполі планується будівництво спортивно-оздоровчого комплексу


Роками обговорюється тема відсутності у Борисполі дитячих таборів для відпочинку. Були пропозиції відновити літній табір «Факел», що у с. Кийлів, йшлося про оформлення земельної ділянки на баланс міста та відродження занедбаного табору. Але міська влада і активісти забули, що у межах Борисполя є територія, виділена під дитячий спортивний табір. Питання вивчали «Вісті».

Колись був літній табір праці та відпочинку

Високі дерева, чагарники, залишки зруйнованих старих будівель, висока трава, вузенькі стежки далеко від людських очей — так виглядає територія, що відділяє озеро Гульківку від ЗОШ № 3.

Представники старшого покоління, які навчалися в школі № 3, пам’ятають про табір за стадіоном школи. Огорож не було — пройшовши через шкільний стадіон, територією табору можна було потрапити на озеро. Під час відпочинку у таборі влаштовували змагання з риболовлі чи відпочивали біля озера.

Директор Бориспільського державного історичного музею Наталія Йова, яка теж вчилася в школі № 3, згадує, що у таборі восени жили та працювали студенти столичних вишів, які приїздили працювати до радгоспу «Бориспільський», саме йому належав табір.

Зараз територія у комунальній власності громади. За даними міського управління містобудування та архітектури, згідно з Генеральним планом вона є зеленою зоною.

Такий вигляд сьогодні має територія колишнього табору праці і відпочинку.

У відділі землекористування Бориспільської міської ради уточнили, що ділянка площею 1,351 га має призначення «Для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури та спорту (для спортивно-оздоровчого табору з об’єктами фізичної культури і спорту)». За таким цільовим призначенням 4 роки тому ділянка надана в оренду ФОП Берестюку Едуарду Володимировичу (екс-депутату та екс-директору Бориспільської ДЮСШ).

Відтоді про будівництво табору ніхто не згадував. Відомо, що у 2016 році орендарем була спроба побудувати на території багатоповерхівку. Але через спротив громади цього не сталося.

«Цікаві пропозиції не надходили»

Депутат округу Ірина Панкявічене розповідає, що з моменту передачі ділянки в оренду не було пропозицій щодо її використання за призначенням.

«У 2016 році порушувалося питання багатоповерхового будівництва, проводилися громадські слухання, на яких мешканці міста виступили проти забудови зеленої зони і будівництва біля озера. Але ніхто не проти, якщо на території побудують спортивні чи дитячі рекреаційні об’єкти чи відновлять табір. Я за порядок. Якщо поки немає наміру будівництва табору, територію можна було б впорядкувати та перетворити на рекреаційний об’єкт: розчистити, прокласти доріжки, поставити лавочки тощо, а потім передати під нагляд ВУКГ», — говорить Панкявічене.

Орендар: буде будівництво

Орендар ділянки Едуард Берестюк на запитання «Вістей» про плани на територію повідомив, що він планує будівництво спортивно-оздоровчого комплексу, вже є інвестор.

«Ділянка буде використовуватися за цільовим призначенням — інвестор побудує комплекс. Планується два басейни (критий і відкритий), зала для тренувань, сауна, інші об'єкти. Зелену зону збережемо — видалення дерев не планується. Корпуси комплексу розмістяться поміж деревами, як це було в старому таборі. Комплекс розрахований на дорослих і дітей. Питання будівництва буде винесено на найближчу сесію Бориспільської міської ради і я сподіваюся на підтримку депутатів, адже подібного комплексу в Борисполі ще немає», — розповів Берестюк.

Будівлі табору зруйновані часом і людьми. Обіцяють збудувати нові приміщення.

 

 

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: