Бориспiль
C

Головні новини

Проти катальп погода чи кронування?


У центрі Борисполя, вздовж вулиці Київський Шлях (біля ринку «Центральний») вигляд молодих катальп цього року викликає занепокоєння містян. Адже дерева не радують колишньою пишною кроною і щільною тінню. «Вісті» з’ясовували причини.

Катальпи цього року дійсно мають жалюгідний вигляд: багато гілок досі голі, частина бруньок не розкрилися, листя у більшості дрібне і бліде, крони спотворені традиційним для Борисполя радикальним обрізуванням дерев до «скелетних» гілок.

Катальпи мають хворобливий вигляд і досі не відновилися, не допомогла їм і дощова весна.

Однак керівник зеленого господарства КП «ВУКГ» Ольга Клименко дає оптимістичні прогнози: «Катальпи надолужать крону за два місяці, вони в процесі відновлення після кронування».

За її словами, догляд за катальпами раніше здійснювало дударківське садове товариство «Парк», але наразі місто відмовилося від їхніх послуг.

Володимир Аврамчук, заступник директора ВУКГ, не вбачає проблеми у нинішньому стані катальп, вважає їхній вигляд цілком природнім, а усі хвилювання — безпідставними.

«Катальпи, як і інші дерева, постраждали через весняні нічні заморозки, адже вони родом із півдня, тому чутливі до зниження температури. Через місяць — другий крони катальп вкриються зеленню», — прокоментував «Вістям» Володимир Аврамчук.

Також він наголосив, що відмова від послуг СТ «Парк» продиктована низкою логічних причин, а роботи з озеленення – справа рук спеціалістів ВУКГ.

Аврамчук «за» комплексні підходи до озеленення в місті, адже, каже, каштани на центральній вулиці старіють і потребують заміни, як і дерева в міському парку культури та відпочинку.

«У парку більшість акацій і тополь висаджені у післявоєнний період. Років через 3-5 їх потрібно викорчовувати й висаджувати молоді липи, берези. Практика показує, що варто обирати рослини, які добре пристосовані до місцевих кліматичних умов, самі формують крону й не потребують додаткового догляду. Каштани садити у межах міста — проблематично, бо вони хворіють. Щодо катальп теж є запитання», — підсумував Аврамчук.

«Одна з причин – пізня вегетація» Дмитро Футорний, бориспільський еко-активіст:

— Щодо непривабливого вигляду катальп, то причин може бути кілька, а обрізування — не основна з них. Важливо знати, що катальпи мають пізню вегетацію, дерево формує листя пізніше за традиційні каштани, липи, клени, тому катальпи з весни тривалий час виглядають непривабливо, без зелені. Вони, за висновками столичних спеціалістів із озеленення, не підходять для масового міського озеленення, лише для змішаного. Борисполю слід обирати більш адаптовані сорти дерев. А ще дбати про якісне кронування й боротьбу зі шкідниками.

Скелети дерев після кронування на вул. Київський Шлях.

Розкішна катальпа без надмірного кронування на вул. Ботанічна.

Катальпа — рід квітучих дерев родини Бігнонієвих. Його представники поширені у теплих та субтропічних регіонах Північної Америки, Карибів, Східної Азії. Катальпа росте до 12-18 м висоти та 6-12 м товщини. Відрізняється великими, серцеподібними або трилопатевими листками, білими або жовтими квітами в широких складних суцвіттях. Восени мають плоди довжиною 20-50 см, які нагадують тонку стручкову квасолю, наповнені невеликим пласким насінням. Завдяки великому листю катальпа є улюбленим місцем для птахів. Деревина катальпи є дуже м'якою.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: