Бориспiль
C

Головні новини

Іванків: знайомство зблизька


«Вісті» розпочинають серію матеріалів про села району та сільради Бориспільщини, які виявили бажання приєднатися до міста і створити Бориспільську ОТГ.

Перше знайомство – із селом Іванків.

На відстані шести кілометрів від Борисполя, уздовж автотраси Київ-Харків розкинулося мальовниче село Іванків, яке має увійти до складу Бориспільської ОТГ.

Доїхати від міста можна швидко, дороги заасфальтовані, узбіччя чисті, село достойне.

Перше враження від Іванкова: просторо, свіже повітря і багато зелені, є озеро в центрі села. Дихається легко, не так, як у місті; здається, відступають турботи і проблеми. Але уявлення неквапливості сільського життя оманливе. Іванків розбудовується та благоустроюється. У селі асфальтуються дороги, оновлюється соціальна інфраструктура.

Іванківська сільська рада — одна з недотаційних на Бориспільщині. Іванків оновлюється, розбудовується і 4 липня готується святкувати своє 810-річчя.

В.о. заступника директора школи Людмила Напень

У школі — ремонт

У Іванківській загальноосвітній школі I-III ступенів 400 дітей, які зараз на канікулах. У коридорах запах фарби, ремонти. Директор школи зустрічає журналістів непривітно: мовляв, приходьте через місяць, коли ремонт буде завершено. Помітно, що частина класів готова до прийому школярів. Завершується ремонт великого спортзалу. Не кожна міська школа може похватилися таким спортмайданчиком. На другому поверсі класи для початківців — уже відремонтовані приміщення, нові меблі, є інтерактивна дошка. За словами сільського голови Анатолія Тура, її вартість – 20 тис. грн, сплачено завдяки Бориспільський РДА.

 

Амбулаторія працює

У коридорі амбулаторії у черзі пацієнти. Приміщення відремонтоване. Сімейний лікар Наталія Мехед розповідає, що персонал забезпечений усім потрібним.

Фізіокабінет не поступається за оснащенням багатьом міським і столичним. Отримувати процедури можуть одночасно декілька пацієнтів. Гордість кабінету – багатофункціональний апарат «Радіус».

Стоматологічний кабінет із імпортним обладнанням. За словами лікаря-стоматолога Валерія Деника, є ультразвукова і лазерна апаратура, що підвищує якість і скорочує терміни лікування.

 Сімейний лікар Наталія Мехед 

 Лікар-стоматолог Валерій Деник 

Завідувач амбулаторією ЗПСМ Георгій Ярмолович

 

Дитсадок готовий до відкриття

У приміщенні ДНЗ ремонт. Завідуюча Валентина Угро преси не боїться. Показує, що зроблено. Ігрові та спальні кімнати готові. Місця, щоб тримати встановлену карантинними умовами дистанцію, вистачає.

«Садочок відвідують 120 діток. Поки садочок не відкриватимемо. За сприятливих умов він запрацює з 22 червня. Бориспільська РДА повністю забезпечила заклад меблями, інвентарем. Усі зараз думають – а чи буде при ОТГ таке гарне забезпечення?» – ділиться завідуюча.

Завідуюча ДНЗ Валентина Угро

Гордість села – БК

Художній керівник сільського будинку культури Світлана Гаряча розповідає, що щойно закінчилася репетиція дитячого вокального ансамблю «Промінь».

«Працюємо на відстані, але репетиції проводимо. 4 липня виповнюється 810 років селу. Готуємося. Є жіночий вокальний ансамбль і драматичний театр, якому 26 років, в цьому році відбувся захист на звання «Зразковий дитячий театр». Є студія образотворчого мистецтва «Палітра». Ми хочемо, щоб люди цікавилися мистецтвом, історією села. Зараз працюємо над документальним фільмом, який присвячений 100-річчю з дня народження директора школи Петра Михайловича Петруся. Недавно провели святкування дня народження поета та прозаїка Василя Швеця, який народився і виріс в Іванкові», — повідомила Світлана.

Те, що в селі таке різноманітне культурне життя, не дивно. Варто побачити Іванківський будинок культури.

Кімнати для занять вокалом і образотворчим мистецтвом облаштовані із любов’ю і повагою до національної культури. Для молоді є диско-зал із сучасною апаратурою та світлом. Глядацький зал просторий, з кріслами, величезна сцена з завісою.

Краєзнавчий музей: від мамонта до АТО

Розповідь про культурно-історичне виховання іванківців була б неповною без згадки про сільський краєзнавчий музей, який заснований в 1980 році.

Нині це один з найкращих історичних музеїв Київщини. Експозиція поділена на 5 тем, постійно діють виставки картин місцевих художників, представлені флора і фауна району. Серед цінних експонатів, що представляють доісторичні та стародавні часи, є частина скелета мамонта, уламки посуду й знаряддя праці далеких предків, гроші, знайдені на території села з часів Бронзового століття, періоду Черняхівської культури та Київської Русі, козацька зброя.

Значна частина експозиції — предмети періоду Другої світової війни: зброя, нагороди, листи, листівки і газети тих часів. Представлена й сучасна історія – фотографії і нагороди військових, які брали участь у бойових діях на Сході України.

 Директор сільського музею Петро Зінченко 

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: