Бориспiль
C

Головні новини

Кучаків: п'ять в одному


Із Борисполя до адмінцентру однієї з найбільших сільрад району – рукою подати.

Сільські пейзажі не відрізняються від бориспільського приватного сектору: паркани врізнобій, дорога обласного значення Київ-Яготин-Журавка без великих вибоїн, але нерівна, машин менше, обочини без тротуарів, подекуди у некошеній  траві припнуті хазяйські кози, а  замість супермаркетів і готелів на кожному кроці – скромні  магазинчики.

Кучаківські території з виду не такі показні, як пристоличні, але при ближчому знайомстві розумієш, що і тут «не ликом шиті», відчувається сільська душа і велика щоденна праця людей.

«Вісті» гостювали в трьох населених пунктах: Кучакові, Артемівці та Лебедині, між якими уже стерлися межі, а екскурсоводом був сільський голова з 15-річним досвідом  керування великою громадою – Микола Дженжебір.

• Кучаківська сілька рада Бориспільського району має в підпорядкуванні села Артемівка, Лебедин, Мала Стариця та Сулимівка; адмінцентр — у селі Кучаків.

• Населення у п’ятьох селах – 3,5 тис. осіб, найбільше село – Кучаків, де мешкає понад 1, 5 тис. осіб.

Гордість – два класні дитсадки

Кучаківська сільрада пишається тим, що на її території відремонтовані й повністю устатковані спільними зусиллями два ДНЗ, які не поступаються міським або навіть кращі.

Вихователі Наталія Горбачова і Світлана Кузьменко.

Завідувач ДНЗ Катерина Дженжебір.

Яскравий фасад ДНЗ «Журавлик» видно здалеку. Садочок, який очолює Катерина Дженжебір, відновили в 2006 році зі старого занедбаного приміщення без сторонньої допомоги – сьогодні це зразковий заклад дошкільної освіти.

У карантин силами колективу на території проведено благоустрій. Інтер’єр приміщення затишний, кожен куточок оформлений з любов’ю. Катерина Олександрівна говорить, що сюди вкладена душа. Садочок повністю оснащений і розрахований на 112 дітей, діє чотири групи, черг на відвідування немає. Завідуюча жартує, що її садочок — ще й кузня кадрів для місцевої школи, тому, каже, молоді амбіційні вихователі їм завжди потрібні.

Завідувач ДНЗ «Лебедик» Алла Кацан.

Алла Вікторівна провела екскурсію приміщенням. Вразили чистота й оснащення як ігрових кімнат, музичної та спортивної зали, так і кухні, пральні, спалень. Усюди нові меблі, техніка й бездоганна чистота. Завідувач розповідає, що садочок може прийняти 80 діток, але поки функціонує дві групи і одна резервна, з четвертої зробили спортивну й музичну зали. Відвідували ДНЗ до карантину 42 діток, 10 з яких ідуть до школи, але очікується нове поповнення.

«Вихователів вистачає, шукаємо музкерівника, зарплата виплачується без затримок, зараз ми на карантині, працівники у відпустках», — розповідає Алла Вікторівна і показує прибрану і оздоблену прилеглу територію ДНЗ.

Голова села Микола Дженжебір наголошує, що головним показником розвитку села є діти. «У наших селах багато молодих сімей, а дітей більшає. Цей факт вселяє надію у майбутнє», — каже голова села.

Сільська школа на рівні з міськими

Тут навчається майже 400 учнів.

«У Кучаківській ЗОШ навчається майже 400 учнів, а заклад може прийняти 620 осіб. Наповненість класів – 19-25 учнів. У завершеному навчальному році маємо 33 переможці районного етапу предметних олімпіад, 4 переможці обласного етапу і два — всеукраїнського. Наші діти вступають у найпрестижніші виші країни», — з гордістю розповідає директор Лариса Кравцова. І додає: «За рівнем знань наших учнів Кучаківська школа не поступається міським ЗОШ».

У сільраді є шкільний автобус — подарунок райради. Приміщення і територія закладу, який побудований у 1982 році,  належать райраді. Кабінети оснащені, є інтерактивні дошки, комп’ютерний клас, у молодшій школі — все для НУШ. Допомога є  і від сільради. «Ремонт кабінетів адміністрації, половину вікон замінили власними силами. Сільрада на рівні з районом дбає про школу. Але додатково потрібні капремонти», — розповідає сільський голова.

Директор Кучаківської ЗОШ Лариса Кравцова.

У школі діє музей українського козацтва, який засновувався у пам'ять про земляка Івана Сулиму. Тут зібрані тематичні матеріали, книги, реферати. На базі музею проводяться учнівські конференції, круглі столи. Музей козацтва у Кучаківській ЗОШ – єдиний на Київщині.

Старий-новий комплекс

Закінчується ремонт культурно-спортивного комплексу ім. Петра Базюченка, приміщення якого тривалий час було зачиненим. Майно повернене громаді. Капремонт здійснюється за кошти районної ради і сільради. Відкриття закладу заплановане восени 2020 року, комплекс буде кращим в районі.

На фасаді збережено мозаїку з минулих часів.

Без ветлікарні

На замку приміщення Кучаківської дільничної лікарні державної ветеринарної медицини. Заклад не працює через реорганізацію ветслужби,  територія у бур’янах. Очікується продаж державного майна, яке не використовується.

«У 2000-х колишню баню радгоспу відремонтували й зробили гарну базу для ветлікарні. Тут діяв пункт штучного осіменіння худоби, планувалося хірургічне відділення. Але зараз це не на часі. І великої рогатої худоби в домогосподарствах сіл майже не залишилося, а про колгоспи вже й забули», — з сумом констатує Микола Дженжебір.

Дерев’яна  УПЦ

Дерев’яна церква зі зрубу в Кучакові побудована в 2007 році за сприяння місцевого спонсора. Звели її за чотири місяці. Править тут отець Олександр. Поряд будується приміщення трапезної.

На території Кучакіської сільради — 4 церкви, ще одна будується в Артемівці, уже залили фундамент. Найстаріша – у селі Сулимівка.

Комуналка в дії

Комунальне підприємство КП «Кучаків» займається водопостачанням, водовідведенням і вивезенням твердих побутових відходів. Керівник – Дмитро Малов.

Підприємство працює, як годинник, але, за словами комунальників, проблема у несвоєчасній оплаті споживачів за послуги, тому бракує коштів на нову техніку, доводиться орендувати.

 

Кучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одномуКучаків: п'ять в одному

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Читають Обговорюють
Календар публікацій
«    Січень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31