Бориспiль
C

Головні новини

Отець Георгій – 20 років служіння бориспільській громаді


Протоієрей Георгій Носач, благочинний першого Бориспільського благочиння, настоятель храму Святих Апостолів Петра і Павла, наприкінці червня святкує ювілей — 20 років служіння.

Протоієрей Георгій Носач, настоятель храму Святих Апостолів Петра і Павла.

Храм Святих Апостолів Петра і Павла, який знаходиться в мікрорайоні «Промінь», був закладений в часи відновлення храмів після будівництва кафедрального собору на Розвилці. Майже від початку ним опікується отець Георгій.

— Цей храм з’явився на прохання працівників радгоспу «Промінь». Коли розпайовували землі, люди звернулися з проханням виділити ділянку під церкву. Керівництво пішло назустріч. Це вважалося майном колгоспу. Тут була напіврозвалена їдальня, яку передали вірянам під храм. Приміщення було в поганому стані, докладали кілька рядів цегли, аби підняти дах. Збивали стару плитку, штукатурили фактично голі стіни.

— Наскільки було важко на початку?

— Що таке важкість? Це коли стикаєшся з непорозумінням. Тут порозуміння було усюди. Допомагали усі. Сум-17 – Олег Олексійович Єзіков, правління радгоспу – Сергій Васильович Кравцов, Агробудмеханізація відразу підключилася, в особі Володимира Ілліча Шалімова. Завдяки їм за чотири роки ми збудували церкву. Посвятили її в 2004 році. Після цього у 2008 році розпочали будівництво наступної черги.

— Коли очікуєте завершення будівництва нового храму?

— Коли буде активна участь усіх: прихожан, меценатів, добрих людей, загалом усіх, хто бажає, аби цей храм став окрасою міста та цього мікрорайону. Долучаються всі, але через карантин роботи сповільнилися. Велика подяка Володимиру Іллічу, голові правління ПрАТ «Агробудмеханізація», який є нашим прихожанином і меценатом. Також допомогу надають депутати Чередніченко Ю.А., Ксьонзенко В.П., Жук О.П.

— Зараз багато говорять про відродження духовності в Україні. Ви тут 20 років; як, на вашу думку, змінилося за цей час ставлення людей до церкви?

— Ставлення людей до церкви не змінюється. Завжди є потреба в слові Божому. Коли ця церква з’явилася, вона була друга церква в Борисполі, її відвідувала велика кількість людей. Це і Нестерівка та Лозівка, мікрорайон «Промінь», вулиця Шевченка… Багато людей ходило. Зараз Бориспіль прикрасився багатьма новими храмами, завдяки молитвам та пастирській опіці правлячого архієрея Бориспільської єпархії митрополита Антонія. Але до нас, як і в перші часи, ходять ті прихожани, які знаходять тут духовну підтримку і пастирську опіку.

— За 20 років що стало викликом для вас?

— Із викликами зустрічаєшся кожен день. Щоденна робота священника — це духовна відповідальність за настанови, за слово віри, яке він несе людям, за моральні зміни в кращий бік для вірян. Ми йдемо в суспільство, проповідуємо христове слово не тільки Євангельською істиною, але й ділом, православною позицією, ставленням до усіх тих проблем, які щодня постають перед суспільством, перед вірянами.

— Головний виклик сьогодення — коронавірус. Як прихожани сприйняли карантин? Важко було проводити богослужіння із обмеженнями?

— Наші прихожани дотримуються правил карантину. Коли було впроваджено карантин, було оприлюднено рішення священного Синоду щодо правил богослужіння. Ці правила і зараз діють: прихожанам роздають маски, у церкві завжди є антисептики, люди дотримуються дистанції. Ми зараз намагаємося більше проводити служби на відкритому повітрі, аби не було скупчення людей. Хто вів церковне життя, він і продовжує його вести. У нас не було жодного випадку інфікування. Це підкреслює дисциплінованість наших вірян.

Діючий храм, який має чималу кількість прихожан.

— Яка роль церкви під час епідемії?

— За свою історію церква неодноразово стикалась з епідеміями. Наприклад, є свято Маковія. Але мало хто знає, що повна назва його – Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього. Під час морового повітря в Константинополі патріарх разом із людьми виносили з храму частини Хреста Господнього і обходили з ними місто та околиці з метою «відвертання хвороб». І хвороба на кілька днів відступала. Це було ХІ сторіччя. Загалом за історію православної церкви є чимало таких прикладів, коли завдячуючи молитвам та проведенню церковних таїнств зупинялись пошесті.

— Чого потребують люди в нинішній час найбільше?

— Духовної молитовної підтримки. Ми своїм прикладом показуємо людям, що ситуацію, що склалася, необхідно зустріти гідно, дотримуватися заходів безпеки. І тоді все буде добре. І вдячність Богу в цій складній ситуації приводить людей до храму.

— Наскільки активно зараз іде молодь до церкви?

— Молодь завжди активна. Чимало дітей приводять до церкви. Ми проводимо з ними бесіди на тему закону Божого, православних цінностей. У нас є столик в куточку, де діти можуть посидіти, помалювати, щоб не відволікати батьків під час богослужіння.

— Які ви ставитеся до нових технологій?

— Зараз час інформаційних технологій. Нам доводиться йти в ногу з часом. У Бориспільській єпархії є сайт, ми представлені в соцмережах, є православні активісти в групі, які оновлюють новини про церкву. Тобто інформація про нас є в інтернеті, кожен бажаючий може її знайти. Також церква опікується соціально незахищеними верствами населення, переселенцями з Донбасу. Створено пункт прийому речей, які ми розвозимо нужденним. До речі, закликаю усіх небайдужих приносити до нас зайві речі, адже є ті, хто їх потребує.

Завдяки православним волонтерам ми маємо змогу приєднатися до благодійної роботи. Вони надають інформацію про малозабезпечених, про біженців. І те, що така група є – це досягнення нашої церкви.

«Робота завершиться, коли залучаться всі: прихожани, меценати, добрі люди, загалом усі, хто бажає, аби цей храм став окрасою міста та цього мікрорайону».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: