
На каналі «1+1» у прямому ефірі порушувалася тема поборів у школах. Запрошений на ранкове шоу «Сніданок з 1+1» юрист громадської організації «Батьки SOS» Роман Бондаренко пояснив, як мають діяти батьки, коли їм пропонують у школах чи садочках здати кошти на ремонт.
Найголовніше — не тягнутися до гаманця, а повідомляти адміністрацію закладу та органи місцевого самоврядування про факт фінансового стягнення, оскільки це є порушенням. Якщо ж дирекція чи місцева влада пояснюють це як пропозицію покращити умови навчання дітей чи нарікають на відсутність коштів у міському бюджеті, то це не є правильним. Бондаренко наголосив, що утримання закладів освіти – це відповідальність органів місцевої влади, а не батьків.
«Ремонт у школі чи класі варто передбачити заздалегідь, спланувати, звернувшись до адміністрації закладу чи влади, а не швидкими темпами його робити за кошти батьків», — сказав спікер.
Про батьківські комітети Роман Бондаренко заявив, що їхнє існування не передбачене жодним нормативним документом. «Фактично батьківські комітети сьогодні – самопроголошені, це самоорганізація батьків класу. Рішення батьківського комітету не є обов’язковими для виконання», — пояснив Бондаренко.
Також він підкреслив, що роль батьківських комітетів — не вимагати гроші з батьків, а об’єднатися з адміністрацією закладу й отримати кошти з місцевого бюджету на потреби класу.
У разі, коли відбувається цькування тих школярів, батьки яких відмовилися оплачувати ремонт чи купівлю обладнання, юрист порадив звернутися до адміністрації закладу та надати розголосу цьому факту.
коментарі