Бориспiль
C

Головні новини

Бориспільщина: будується завод німецької компанії Kostal на землях Дударківської сільської ради


Бориспільське підприємство ПрАТ «Агробудмеханізація» розпочало будівництво заводу з виробництва автомобільної електроніки на 900 робочих місць німецької компанії Kostal на землях Дударківської сільської ради Бориспільського району.

Переможцем тендеру на будівництво заводу стала будівельна компанія ПрАТ «Агробудмеханізація», голова правління— Володимир Шалімов. Забудовник розповів «Вістям» про нове будівництво та особливості співпраці з німецькими інвесторами.

Від меморандуму до старту

На початку квітня голова Бориспільської РДА Володимир Строкань від імені району та генеральний директор ТОВ «Костал Україна» Радослав Шкуп підписали меморандум про співпрацю та взаємодію в рамках реалізації проекту будівництва заводу з виробництва мехатронних виробів (автомобільна електроніка) на території Дударківської сільської ради. Зазначалося, що реалізація проекту вимагає залучення 13 млн євро інвестицій і додаткових 26 мільйонів – для його оснащення. Новий завод дозволить створити 900 робочих місць.

Так, на наступному тижні запланована урочиста презентація нового будівництва. Очікуються керівництво Бориспільського району та міста Борисполя, очільники Київщини та представники Кабміну.

«Це четвертий німецький завод, який ми будуємо в Україні»

Володимир Шалімов:

— Співпраця нашого підприємства з групою компаній Kostal розпочалася у 2006 році, коли побудували перший завод у Переяславі на Київщині. Сьогодні він успішно працює. Як зазначив міський голова Переяслава, ТОВ «КОСТАЛ УКРАЇНА» є найбільшим роботодавцем та бюджетоутворюючим підприємством у місті. Станом на 2019 рік колектив ТОВ «КОСТАЛ УКРАЇНА» нараховував майже 1000 працівників.

Від початку 2000-х Агробудмеханізація будує в Україні четвертий німецький завод. Окрім переяславського, це два заводи кабельно-провідникової продукції у Коломиї та Бродах.

Німецька компанія LEOPOLD KOSTAL має декілька десятків заводів у світі. Підприємство, яке будується на землях Дударківської сільської ради — завод мехатронних виробів, що вироблятиме запасні частини до німецьких авто.

Інвестор придбав земельну ділянку площею майже 5 га. Завод зводитиметься в дві черги. Будівлі першої черги займуть площу 12 800 кв. м. Це адмінкорпус, виробничі цехи, складські приміщення та будівлі інфраструктури (трансформаторна підстанція, об’єкти протипожежного захисту тощо). Якою буде друга черга, поки невідомо. Проте введення в експлуатацію першої черги дасть регіону 900 робочих місць.

Введення в експлуатацію першої черги заводу на Бориспільщині заплановано на березень 2021 року. Терміни реальні. KOSTAL має всі необхідні дозволи на початок робіт. Роботи ведуться, уже вдавлюємо палі, будуємо фундамент.

Перша черга заводу, адміністративно-виробничий корпус:

• поверховість — 2;

• площа забудови — 10166,47 кв. м;

• загальна площа — 12776,20 кв. м;

• загальний будівельний об’єм — 128065,00 куб. м.

«Райрада спільно з Володимиром Шалімовим доклали багато зусиль, щоб залучити інвестиції»

Голова Бориспільської районної ради Владислав Байчас позитивно оцінює перспективи заводу з виробництва автомобільної електроніки. Адже попередня робота велася задовго до підписання меморандуму про співпрацю з іноземцями:

— Будівництво заводу такого рівня на території району є важливим і перспективним. Це залучення іноземних інвестицій, створення робочих місць, податки в районний бюджет. Переговори щодо будівництва розпочалися кілька років тому. Районна рада спільно з головою правління ПРаТ «Агробудмеханізація» Володимиром Шалімовим доклали багато зусиль, щоб залучити інвесторів в наш район. Варто зазначити, що ТОВ «Костал Україна» входить до складу міжнародної виробничої компанії KOSTAL GROUP, яка складається з 31 компанії в 17 країнах світу, зі штаб-квартирою в Німеччині. Основним напрямом діяльності ТОВ «КОСТАЛ УКРАЇНА» є виробництво електроніки для відомих автомобільних марок.

На Переяславщині був побудований завод, мали звести другий, проте компанію не влаштували умови, які їм запропонували. Її представники приїхали до нас, ми подбали, щоб інвестори залишилися в Бориспільському районі. Допомогли вирішити питання з документацією, електроенергією, під’їзною дорогою тощо.

Район зацікавлений у будівництві потужного сучасного заводу. У разі створення ОТГ підприємство залишиться на території району. Я ще не бачив змін до Бюджетного кодексу, тому поки невідомо, куди будуть спрямовуватися податки від виробництва. Позиція райради – створювати комфортні інвестиційні умови для розвитку району.

«Необхідно щоразу доводити, що ми не дилетанти, а професіонали»

Володимир Шалімов, говорячи про тендер за євростандартами та його особливості, наголосив, що цей тендер на будівництво заводу був важким, у ньому брали участь 10 компаній зі всієї України, критерії відбору — серйозні. «На євротендери «з вулиці» не потрапиш, лише за запрошенням інвестора. Кожну запрошену компанію не менше місяця моніторить відділ аналітики підприємства-замовника: дивляться технічну базу, фінансову спроможність. Один із основних критеріїв — компанія має вчасно і в повному обсязі сплачувати податки, — пояснює співрозмовник. — Також враховуються соцгарантії для працівників, наявність робочої сили, якість виконання робіт.

І ціну «зі стелі» у тендері не задекларуєш. Там кожного учасника викликають, щоб інженери інвестора вивчили розрахунки. Доводиться годинами доводити, що озвучена вартість є реальною для підприємства, переконувати, що ми не дилетанти, а професіонали.

Іноземні інвестори часто запрошують Агробудмеханізацію до участі в тендерах».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: