Бориспiль
C

Головні новини

Микола Грона: «Можу сказати: 70% із того, що обіцяв, я зробив»


За п’ять років бориспільський округ №6, де депутат Микола Грона, не впізнати. І це – не перебільшення. Добре знаючи територію, пам’ятаю, якою вона була до його депутатства.

Небагато знайдеться депутатів, які пішки обходять округ, спілкуються з людьми, знають історію встановлення кожного майданчика, заміну вікон чи асфальтування вулиці. Виборці на окрузі Миколі Івановичу раді, при зустрічі вітаються, зупиняються, видно, що є співпраця.

Наша розмова про роки депутатства і каденцію, що добігають кінця.

Микола Іванович Грона – депутат Бориспільської міської ради VII скликання, голова Бориспільської фракції «Опозиційна платформа – За життя».

Опікується округом №6, до якого входять вул. Залізнична, вул. Карла Маркса, вул. Привокзальна, вул. Промислова, пров. Залізничний, вул. Назарія Яремчука та пров. Привокзальний.

— Миколо Івановичу, як оцінюєте свій округ?

— Не приховую, округ був проблемний: розбиті дороги, підтоплення, старі будинки, які потребують ремонту, необлаштовані подвір’я, багато чагарників на прибудинкових територіях, зношені каналізаційні, водопровідні та електричні мережі, що потребували ремонту, необлаштовані стоянки. Коли на окрузі почав зустрічатися з виборцями, за кожну зустріч із людьми списував зошит – стільки невирішених і болючих було проблем. Сьогодні можу констатувати: 70 % із того, що обіцяв, я зробив. Щоправда, через різні причини не завжди можна було розраховувати на допомогу комунальних підприємств, тому підключав свої резерви і значну частину робіт виконували власними силами. А от люди на моєму окрузі – чудові. Компанійські, згуртовані, готові до діалогу та співпраці, щирі. Вони – справжня команда. А найактивніші з них – це мої «вуха» та «очі». У кожному будинку та на кожній вулиці приватного сектору маю активістів, тому володію інформацією про ситуацію на окрузі. Із такими людьми і перешкоди не страшні.

— Плануєте й надалі залишатися в політиці? На місцеві вибори йтимете?

— У політиці залишуся і на вибори хочу піти, аби не дати сумнівним постатям, які рвуться до влади, правити країною загалом і містом зокрема. Не хочу, щоб мною і людьми, які мені близькі, керували ті, хто нічого не тямить ні в політиці, ні в економіці, ні в інших сферах.

Хочеться жити у місті, яким керують розумні й адекватні люди. А ще маю невирішені проблеми на окрузі, невтілені мрії. За п’ять років депутатства вивчив цей район, знаю, чого бракує його мешканцям для комфорту і як здійснити заплановане. Мені б не хотілося передавати свій округ невідомо кому, щоб потім наступний депутат присвоїв собі результати моєї роботи.

— Про що найбільше шкодуєте за цей період?

— Коли йшов на вибори, мав великі амбіції, але через брак коштів і через те, що не все залежить від мене, не вдалося зробити все заплановане. Найбільше шкодую, що мені не вдалося долучитися до благоустрою Княжицького озера, як обіцяв людям. Чистити його виконавча влада обрала столичну фірму, а не моє підприємство. У результаті робота зроблена неякісно, вода стояча, позеленіла і за результатами дослідження санепідемстанції є непридатною для купання. Моя пропозиція була такою: зробити комплексний і сучасний благоустрій території озера – із облаштуванням зеленої зони, дитячим сектором для відпочинку, човнами напрокат, рибацькими місточками, фонтанами, як я пропонував згідно з розробленим мною ескізним планом. Але цього зробити не вдалося.

Факт. Маючи підібрану роками і випробувану команду, Микола Іванович має намір восени знову балотуватися в депутати. Відчувається його впевненість, адже за плечима – досвід, підтримка людей і головне — прагнення до змін на краще та уміння ці зміни втілити.

Встановлені вуличні спортивні тренажери для дорослих та дітей біля будинків 3-б та 2-б на вул. Привокзальній.

— Як думаєте, яким буде життя міста після створення Бориспільської ОТГ?

— Нелегким. Піде багато коштів на цю перебудову.

Я особисто не бачу в децентралізації перспектив економічного зростання. Не бачу сенсу ламати те, що налагоджено працювало. «Косити» під Америку не варто. Заплановані зміни – нехарактерні для України. Нам нав’язують префектів і не факт, що вони ще приживуться. Для людей сприйняти такі зміни важко фізично і психологічно. Центр об’єднаної громади буде далеко від сіл; щоб вирішити свої питання, треба буде долати відстані і витрачати час.

Я для мешканців округу розробив брошури, де роз’яснено, що таке ОТГ і як працюватиме нова система влади після їх утворення.

— Що скажете своїм виборцям перед завершенням каденції?

— Хочу порадити не розгубитися, зробити правильний вибір, коли прийде час обирати. Потрібно голосувати за тих людей, які вміють працювати, а не обіцяти. А також не падати духом, адже життя триває. І воно йтиме до розвитку, а не падіння, якщо ми не допустимо до влади випадкових людей.

Облаштований навіс для відпочинку на вул. Привокзальній, 8.

Про роботу депутата на окрузі №6

Нове життя старої вулиці

До депутатських перемог Микола Іванович зараховує заміну дорожнього покриття на вулицях Назарія Яремчука і Завокзальній.

Вони здійснювалося за бюджетні кошти, але ініціатива – його. Після того, як депутатом округу став Грона, вулиця Назарія Яремчука змінилася. Вздовж парканів висаджені ялинки, позалатувані ями, викорчувані багаторічні чагарники, вивезені старі бетонні блоки. Усе це робилося вуличною толокою, а після закінчення робіт, пригадує депутат, організоване чаювання. Відтоді за потреби збирають суботники, щоб підтримувати чистоту вулиці. У планах ще почистити канал та встановити дитячий майданчик поблизу нього.

Ремонтували під’їзд із мешканцями

Закон України «Про місцеве самоврядування» не передбачає виділення бюджетних коштів на ремонт під’їздів у багатоповерхових будинках, тому мешканці повинні робити це за власний рахунок. Оскільки самотужки осилити ремонт важко, Микола Грона запропонував жителям будинку № 2-а на вул. Привокзальній зібрати кошти на матеріали, а виконання робіт здійснити за власні гроші за допомогою своїх працівників. Проте, як з’ясувалося, скластися на матеріали не вдалося, довелося самостійно докуповувати частину матеріалів для ремонту під’їзду. Одна мешканка навіть звинувачувала депутата в тому, що він буцімто хоче заробити на ремонтах. «Таке чути було прикро, адже я і думки не мав, щоб збагатитись за рахунок мешканців. Навпаки, доклав чимало зусиль і коштів задля покращення умов проживання мешканців. Врешті-решт ремонт під’їзду було виконано: пофарбовані панелі та поручні сходових клітин, поштукатурені стіни на всіх поверхах, на вході новий кахель, відремонтовано вхідні двері», — розповідає Грона.

Згадує: коли мешканці інших під’їздів будинку побачили, як змінився під’їзд, то й вони просили депутата про ремонт. «Довелося відмовити, бо не всі мешканці багатоповерхівок усвідомлюють, що під’їзд – це їхня приватна власність», — констатує співрозмовник.

У перспективі — зробити огорожу прибудинкових територій на вул. Привокзальній. Для цього Микола Іванович запропонував мешканцям будинків спільним шляхом досягти мети — зібрати кошти на матеріал, а виконання робіт він проведе за власні кошти і силами своїх працівників. Наразі мешканці вирішують питання закупівлі металу на огорожу та ворота зі шлагбаумом.

Дитячий майданчик біля будинку на вул. Привокзальній, 3-б.

Про дитячі майданчики

Такі просторі й оснащені майданчики непросто знайти у Борисполі: веселим парканом обгороджені великі площі, де тепер грається малеча. Дерева залишилися впритул до дитячого майданчика, щоб була тінь. Можливо, у цьому районі з’явиться і скейт-парк, бо місцеві хлопці просили про облаштування такого. Згідно з кошторисом, із міського бюджету виділено по 400 тис. грн на влаштування травмобезпечного резинового покриття майданчиків та придбано по два дитячих ігрових елементи на кожен. Але в такому вигляді майданчики здавалися незавершеними й звичайними. «Для задоволення прохань і потреб жителів та створення умов відпочинку мені довелося вкласти власні кошти, за які було виготовлено і встановлено різнобарвну огорожу, лавки, урни, пісочниці, гімнастичні бруси та турніки, тротуарні доріжки, здійснено зелені насадження. Доповнення до облаштування обійшлися в суму, близьку до виділеної з бюджету», — розповідає депутат.

«Із такими виборцями, як у мене, депутатом бути легко!» 

Проблемний будинок округу

Проблемним об’єктом на окрузі є однопід’їздний будинок № 3-а на вул. Привокзальна. У зв’язку з відсутністю будинкового комітету та власного фонду будинку, а також тому, що місцевим бюджетом не передбачений поточний ремонт будинків, депутату довелося за власні кошти замінити вхідні двері будинку та коридору 1-го поверху, замінити електропроводку на мідну, відремонтувати освітлення в коридорах на 9-ти поверхах.

«Гарячі» переговори

У зв’язку з будівництвом на окрузі ЖК «Сонячний» Миколі Івановичу довелося не раз збирати людей та влаштовувати «гарячі» зустрічі з представниками забудовника та ставити їм вимоги привести прилеглу територію старих будинків до належного стану після виконання будівельних робіт через прокладення мереж до висоток. Переговори були важкими, адже на депутата був тиск «згори», проте вдалося відстояти вимоги. Прилегла територія будинків виборчого округу в задовільному стані.

Дружна толока

На кожній вулиці округу щовесни проводилися суботники. Микола Іванович брав працівників, інвентар (лопати, пензлі для фарби, рукавиці, відра, шланги для поливу зелених насаджень, мішки для збору сміття тощо), техніку (екскаватор, самоскид), матеріали (фарбу, вапно, пісок) та працював разом із мешканцями над благоустроєм територій.

«Спочатку бажаючих взяти участь у суботнику було мало, більшість спостерігала за процесом роботи з вікон. Довелося вмикати музику та влаштовувати пригощання для дітей, що дало гарні результати, учасників побільшало», — розповідає депутат.

На сьогодні мешканці округу самі запитують депутата, коли відбудеться суботник. Так, 25 липня запланована толока на вул. Привокзальній.

Дружна толока на вулиці Назарія Яремчука.

На новорічному святі у реабілітаційній установі для дітей із особливими потребами «Наш дім».

  Акценти:

 • заасфальтовані прибудинкові дороги та майданчики;
 • перенесено основну частину металевих гаражів з-під будинків на окрему стоянку;
 • у 5-ти старих багатоповерхових будинках замінено дерев’яні вікна на металопластикові, а також двері всіх під’їздів на сходинкових майданчиках;
 • облаштовано спортивний майданчик біля будинків № 2-б та № 3-б на вул. Привокзальній, який в цьому році планується покращити (підвищити огорожу та змінити покриття);
 • облаштовано спортивний майданчик за цією ж адресою – встановлено групу тренажерів для дорослих та дітей;
 • відремонтовано майданчик для сушіння білизни;
 • біля кожного під’їзду всіх 5-ти багатоповерхових будинків на вул. Привокзальній встановлені лавки та урни;
 • у будинку № 3-а на вул. Привокзальній проведено ремонт під’їзду – замінені поштові скриньки на нові, за власні кошти депутата були замінені вхідні двері в під’їзд та коридори 1-го поверху, замінено електропроводку на всіх стояках;
 • встановлено спортивний майданчик біля будинку №8 на вул. Привокзальній;
 • за власні кошти депутата встановлено спортивні тренажери та навіс для відпочинку на вул. Привокзальній, 8;
 • проводились свята для дітей у кожному дворі з нагоди Нового року та Різдва;
 • із нагоди свят 8 березня та Святого Миколая щорічно проводяться привітання трудового колективу та діток в дитсадочку на вул. Привокзальній та в Бориспільській реабілітаційній установі для інвалідів та дітей інвалідів «Наш дім»;
 • проводились суботники;
 • неодноразово надавалася оперативна матеріальна допомога з власного фінансового фонду депутата мешканцям округу, які опинилися в складному становищі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: