Бориспiль
C

Головні новини

Іван Овсієнко: «Голова ОТГ має вміти заробляти і розподіляти кошти»


Він на посаді сільського голови з 2015 року. Народився і виріс в Рогозові, 35 років працював у місцевій школі. Має велику родину. Недавно донька подарувала йому п’ятого онука. Як живе його рідне село, чого очікує сільська громада від реформи децентралізації, очільник сільради поділився в розмові з «Вістями».

— Багато сіл в Україні занепадає, люди переїжджають у місто. Як із населенням в Рогозові?

— Ми провели дослідження. У 1926 році в селі проживало понад 3 тис. населення. Зараз – приблизно стільки ж зареєстрованих плюс понад тисячу тих, хто не зареєстрований, загалом мешкає 4,5 тисячі осіб.

— Молодь залишається в селі? Чи є робочі місця?

— Так, у нас багато молоді. Переважно працюють у Києві та Борисполі, але в Рогозові також є робота. Працюють на підприємствах Рогозова, у бюджетних організаціях.

— Чи залишилося в Рогозові тваринництво, яким село славилося раніше?

— Ні. Зараз в нас чотири фермерські господарства, але в основному вони займаються вирощуванням пшениці, кукурудзи, соняшника. На території села працює польська фірма «Марбет», яка виготовляє меблі, є склади логістики польської фірми «Целфаст-Інвест», є китайське підприємство, яке встановило пилораму і виробляє паркет. Вони зайшли до нас недавно, працюють менше року, але претензій до них немає. Це відповідальні люди, думаю, співпраця з ними буде плідною. Також в нас успішно працює завод із виготовлення соняшникової олії, обсяги виробництва – до 10 тонн на добу. У селі працює 10 магазинів, ринок. У приватних господарствах люди вирощують на продаж полуницю, огірки, помідори.

—До яких підприємств є претензії громади?

— Після того, як не стало радгоспу, тваринницька ферма, де було 5,5 тис. голів худоби та 2000 дійних корів, стала приватним підприємством колишнього аграрного міністра Юрія Карасика. Пізніше він продав ферму. Мені боляче про це говорити, але нові господарі вирізали худобу і продали ферму іноземцям. Новий власник ТОВ ЄІМ «Красива земля» – громадянин Йорданії. Фірма вирощує бичків і вивозить м’ясо в Йорданію. За фермою рахується 14, 5 га землі, але права власності на неї у попереднього власника не було. Нові господарі мають узяти її в оренду і сплачувати за це кошти Рогозівській сільській раді. Проте вони намагаються довести, що це їхня земля, впродовж трьох років не платять за оренду. Подали на нас до суду, Господарський суд в задоволенні їхнього позову відмовив, зараз справа розглядається в Апеляційному суді. Сподіваємося, він вирішить її на користь Рогозівської громади.

— Який сьогодні бюджет сільради?

— Невеликий, 7 млн 200 тис. грн. Але ми навчилися розподіляти його на те, що потрібно в першу чергу. За п’ять років у селі заасфальтовано 15 вулиць, село освітлене, вирішено проблеми з водою — дві свердловини працюють, плануємо відремонтувати ще одну. Днями починаємо чистити земснарядом озеро Біле. За кошти обласної ради півтора місяці тому заасфальтували вулиці Гагаріна і Соборності. На це облрада виділила 3 млн грн. Загалом область спрямувала 7,5 млн на капітальний ремонт шести вулиць. За кошти районної ради та за сприяння Бориспільської РДА заасфальтували вул. Тракторну. Це коштувало 4 млн грн.

За п’ять років із районної ради було виділено понад 10 млн грн на проведення капітального ремонту доріг, будівництво сучасного спортивного майданчика. Загалом у с. Рогозів побудовано 7 дитячих майданчиків, у с. Кириївщина – один майданчик. Виділяємо до свят пенсіонерам продуктові набори, матеріальну допомогу мешканцям села на лікування. Хочу висловити слова подяки районній раді в особі Владислава Байчаса і депутатам обласної ради Валерію Ксьонзенко і Олександру Мефодію за допомогу і підтримку.

«Головне багатство нашого села з історією – талановиті й працьовиті люди. Після війни були труднощі з відбудовою, але рогозівці впоралися. Тут був колгосп, потім утворили радгосп «Рогозівський», де вирощували зернові, виробляли плодо-овочеву і м'ясо-молочну продукцію. Були великі ферми. У 1959 році була побудована дільнична лікарня, в 1965 році – школа. Знаходимо можливості розвиватися і сьогодні».

— Як оцінюєте співпрацю з депутатським корпусом сільради?

— Я радий, що в нас дружна команда. Усі питання ми вирішуємо спільно на користь громади.

— Які проблеми залишаються невирішеними?

— Найбільша – будівництво нової амбулаторії. Раніше була дільнична лікарня, але два місяці тому її закрили. На її базі планується збудувати амбулаторію, яка поки розташована в приміщенні лікарні. Проект нової амбулаторії зроблений. Вартість будівництва – 20 млн грн. Область узяла цей проект на фінансування, але потім кошти виділили на щось інше, до нас нічого не дійшло.

Ще одна проблема – капітальний ремонт будинку культури. Проект коригували двічі, остаточна сума – 10 млн грн. На рівні області було вирішено питання виділення коштів, але потім їх перерозподілили на інші об’єкти Київщини, ми нічого не отримали. Після створення ОТГ невідомо, хто і як буде виділяти кошти на розвиток соціально-культурної сфери села.

— Громада Рогозова добровільно увійшла у склад Бориспільської ОТГ?

— Так, на загальних зборах громада проголосувала за об’єднання з Борисполем. Сподіваємося, що гірше не буде, і нам вдасться зберегти медичну та освітню сфери. Я підтримую створення єдиної, сильної, спроможної ОТГ, але проти того, щоб ділити когось на багатих і бідних.

— Яким вважаєте Рогозів – бідним чи багатим?

— Ми не багаті. Але навіть при нашому невеликому бюджеті зроблено чимало, і хочеться зробити більше. Як розвиватимуться села в Бориспільській ОТГ, залежить від керівництва нової громади: як голова ОТГ буде планувати роботу, чи буде бити себе в груди і робити все тільки для Борисполя, чи розподілятиме кошти справедливо, на благо всіх сіл в ній.

— Яким ви хочете бачити голову ОТГ?

— Уже розпочалася підготовка до виборів, боротьба буде запеклою, заходять серйозні команди. Серед них є бізнесмени, які вміють заробляти. Але хотілося б, щоб головою ОТГ стала людина, яка вміє не тільки заробляти гроші, а й розподіляти їх справедливо.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: