Бориспiль
C

Головні новини

Нововведення: оренда комунального майна — через аукціон, вартість зросте


Про позитиви та підводні камені нового порядку передачі комунального майна в оренду.

Джерело: «Урядовий портал»

«Із червня 2020 року, на засіданні Уряду було затверджено новий Порядок передачі державного та комунального майна в оренду. Нові механізми передбачають, зокрема, передачу майна виключно через електронну торгову систему, оприлюднення інформації за результатами аукціону, запровадження онлайн-моніторингу». 

Відтепер усе майно комунальної власності територіальної громади може здаватися в оренду лише через аукціон, тому необхідно проводити його незалежну оцінку.

Бориспільською міською радою прийнято Програму про проведення незалежної оцінки об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Борисполя на 2020-2024 роки, але вона має перелік лише частину об’єктів. На засіданні виконавчого комітету Бориспільської міської ради 27 липня 2020 року розглядалося питання «Про схвалення змін до Програми про проведення незалежної оцінки об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Борисполя на 2020-2024 роки», якими передбачено додаткові кошти для оплати цих робіт. 

Міський голова Анатолій Федорчук, коментуючи питання, наголосив: «Якщо рада вирішила, що якийсь об’єкт чи майно здаватиметься в оренду, то воно подається на електронний майданчик у Прозоро і підприємець із будь-якої точки України може подавати заявку. Орендар визначається через аукціон: хто дасть більшу ціну, той і отримає оренду.

Рішенням ради все комунальне майно розподілене між балансоутримувачами. Термін оренди — від 3 до 5 років. Чим це небезпечно? Насамперед, це може вдарити по освітніх послугах, адже нині в місті діє правило - орендна плата за використання приміщень для надання освітніх послуг є меншою.

За приблизними підрахунками, відтер орендна плата зросте втричі. Наприклад, шкільні буфети. Приміщення для них ми повинні здавати в оренду через систему Прозоро. Щоб подати заявку на Прозоро, маємо зробити оцінку майна і тоді виходити на Прозоро.

На сесії міськради виділятимуться кошти, щоб терміново зробити оцінку, приміщень освітньої сфери». 

Перший заступник міського голови Микола Корнійчук озвучив позитив для орендаря: «Якщо договір укладений на 5 років, то орендар може, попередивши орендодавця за три місяці про бажання продовжити договір, орендувати майно на наступні 5 років. Йому зобов’язані продовжити оренду. Тоді орендар не боятиметься вкладати кошти в ремонт та розвиток». 

За зміни до Програми та виділення коштів мають проголосувати депутати міськради.

 

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: