Бориспiль
C

Головні новини

Володимир Шалімов: «Для кандидатів у депутати від «Нашого краю» політика одна — праця для громади»


Минулого тижня відбулося засідання осередку політичної партії «Наш край» у Борисполі, керівником якого є Володимир Шалімов, депутат міської ради та голова правління ПрАТ «Агробудмеханізація». Після оприлюдненого в інтернеті короткого презентаційного відео партії широкому загалу стали відомі прізвища людей, які боротимуться за крісла в раді Бориспільської ОТГ від партії господарників, більшість яких – уже не вперше.

«Я вважаю, що у Анатолія Федорчука, якщо він вирішить запропонувати свою кандидатуру на голову ОТГ, буде дуже високий рейтинг»

Після засідання стало зрозумілим і те, хто, вочевидь, претендуватиме на посаду голови ОТГ від «Нашого краю». Це Анатолій Федорчук. До речі, партія «Наш край» представляє найбільшу фракцію у міській раді й добре зарекомендувала себе впродовж нинішньої депутатської каденції, з цією ПП прийшов до влади і діючий міський голова.

Оскільки успіх на місцевих виборах і рівень підтримки виборців залежать не від бренду конкретної політичної сили, а від людей, які її представляють, то розмова «Вістей» із найбільш авторитетною особистістю «Нашого краю» у Борисполі, заслуженим будівельником України і виваженим політиком Володимиром Шалімовим про його власні амбіції на виборах-2020, роботу штабу, кляузи та перспективи майбутньої великої Бориспільської громади.

— Ваші політичні смаки залишаються незмінними. Ви вже заявили, що йдете на вибори з політичною партією «Наш Край».

— Якщо бути точним, то йде на місцеві вибори політична партія «Наш край». Я не йду на вибори в ОТГ, хоча керую місцевим осередком. Я не претендуватиму ні на посаду голови ОТГ, ні на депутата ОТГ. Можливо, йтиму в Київську обласну раду. Мій син Ігор Шалімов іде в депутати місцевої ради, щоправда, від іншої партії.

— Чому обрали саме «Наш край»?

— П’ять років тому, у серпні, я очолив цю партію, як і осередок політичної партії у Борисполі. Чому мене привабила ця політсила? Я вважаю, що це партія самоврядування, партія місцевих людей, патріотів свого міста, села, професіоналів і підприємців, які хочуть і роблять конкретні справи. «Наш край» — це не партія влади, ми не представляємо тих, хто сидить у Верховній Раді. Я вважаю, що у місцевому самоврядуванні таких міст, як Бориспіль, не потрібні партії влади. Тут партійний принцип – не головне. Тут потрібні нові садочки, школи, лікарні, дороги… Отут така потрібна «партія». Навіщо та численна партійна різноманітність? Кого люди хочуть обрати, за того вони і проголосують. Тут не важливі бренди – «Слуга народу», ОПЗЖ, «Батьківщина», бо це місцеві вибори. У нас є місцева громада, є конкретні люди, яких знає і яким довіряє громада. Яка у такої людини партійність – усім байдуже.

— Хто зібрався у команді «Нашого краю» на виборах 2020? Розкажіть про свою команду. Хто очолює список?

— Список очолює міський голова Анатолій Федорчук. У нас зібралися всі місцеві люди в межах Бориспільської ОТГ, серед яких педагоги, лікарі, військовослужбовці, духовенство, підприємці, господарники, не приховую — і чиновники. У «Нашому краї» чотири директори шкіл, поки два завідуючі дитсадочків, ідуть ветерани АТО, два військових, Іванківський і  Рогозівський сільські голови, також керівники ОСББ. Для наших кандидатів у депутати політика одна – працювати для громади. Мені особисто немає потреби йти в місцеву політику, бо у нашу раду зараз іде дуже гарна команда, прекрасні люди. А я нарешті займуся своєю улюбленою роботою – будівництвом. Можливо, претендуватиму в облраду, щоб для міста і ОТГ вибити якусь субвенцію чи програму, а не для того, щоб щось «урвати» — там землю не ділять.

— Штаб уже працює. Багато бажаючих приєднатися?

— Штаб діє, ми орендуємо кімнатку в ТЦ «Гранат». Кожен може до нас прийти. Але, якщо чесно, список іще не сформований, ми його формуємо разом із Анатолієм Соловйовичем. Я виступаю як консультант. Із нами йдуть також ті депутати, які чесно пройшли п’ять років у раді, серед них Мартишко, Шкоруп, Костянець, Панкявічене.

— Не боїтеся, що «Наш край» дещо програє у тому сенсі, що в суспільстві запит на нові обличчя у владі?

— Знаєте, є у нас і нові обличчя, ви їх побачите. Молоді люди є у «Нашому краї». Не можу пригадати зараз усі прізвища.

— Список очолює Анатолій Федорчук, який має всі шанси вчетверте бути обраним головою. Вас не хвилює той факт, що його окремі заступники потрапляли в неприємні корупційні ситуації, а депутати нещодавно усно висловлювали недовіру окремим із них? Чи не вплине це на рейтинг «Нашого краю»?

— По-перше, депутати не висловлювали заступникам міського голови недовіру. Цього не було. Але були зауваження, побажання, рекомендації. І все.

— Які є бачення партійного осередку щодо майбутньої керівної команди виконкому, якщо переможе Федорчук?

— Якщо Анатолій Соловйович вирішить балотуватися на голову ОТГ, а наша партія дуже цього хоче, він сам буде вирішувати, яку команду йому створювати, з ким працювати далі. Люди дуже просять його не віддавати місто, я сам був свідком того.

Я вважаю, що у Анатолія Федорчука, якщо він вирішить запропонувати свою кандидатуру на голову ОТГ, буде дуже високий рейтинг. Адже за всі ці роки він ніколи не тікав від проблем міста, не було такого, що його немає на роботі, він завжди був і залишається фаховим керівником, лідером. Він із тих, хто працює на благо міста, громади. 

— Що цікаве може запропонувати «Наш край» і чим здивувати виборців?

— Програма для нашого міста і сіл ОТГ відома, бо всі знають місцеві проблеми, ми ж не прийшли сюди невідомо звідки. Хоча будуть і такі кандидати, хто наобіцяє «Великі Васюки», а потім зробить пару кроків, і все. А нам тут, на місцях, потрібна робота: школи, садки, сміттєпереробний завод, очисні споруди.

— На прізвищі Шалімових часто спекулюють недоброзичливці, звинувачуючи у розкраданні бюджету, активній забудові міста, в тому, що рвуться до влади тощо. Закидів такого ґатунку збільшиться у передвиборчий період. Як ви це прокоментуєте?

— Я скажу так. До кінця цієї каденції я чесно був головою постійної депутатської комісії з питань промисловості, будівництва, архітектури та інвестиційної діяльності. Хто скаже, що я десь, щось, у когось взяв чи вимагав? Ніхто! Навіть якщо й був натяк, то я відсторонювався, казав: «Давайте краще я дам вам грошей, а не ви мені, й не ходіть до мене з сумнівними пропозиціями».

Якісь нісенітниці говорять, що Шалімови монополісти у будівельній галузі Борисполя. Шановні забудовники, вас працює у місті сім компаній. Якщо ви десь не можете збудувати нормальне житло, то не потрібно в цьому звинувачувати Агробудмеханізацію. Будуйте, шановні компанії, на здоров’я, будуйте на благо міста, але не так, щоб стояли потім довгобуди. Останній фейк у мережі – ми нібито через Сбербанк відмиваємо кошти. Подивіться, кожен тиждень Мінфін виставляє офіційний рейтинг банків, де Сбербанк на 23 місці з 50 установ. У місті є відділення. Які претензії? За період каденції до прокуратури на нас різними адресантами було подано до десятка пасквілів, але жоден не підтвердився. Смішно, коли якісь люди встають і кажуть: «А от у Шалімова….». Ну скажи про себе, що ти зробив, перерахуй здобутки. Але, крім галасу, немає нічого. Я вважаю, що в Україні має бути закон, який би наказував кляузників, які роблять це свідомо, без підтвердження. Знаєте, я дуже люблю історію. Читав про період репресій 1933-37 років. Виявляється, на території Союзу тоді було написано понад 8 млн анонімок і кляуз на людей. Уявляєте? Ті люди, які пишуть зараз у соцмережах різні звинувачення, — чим вони відрізняються від тих, що писали у 30-ті на сусідів із метою забрати їхнє майно? Нічим! Навіщо активістам писати, що Агробудмеханізація робить щось не так? Нехай прийдуть, скажуть мені претензії у вічі. Я о 07.00 уже на роботі, у мене немає охорони. Я вислухаю, прийму всіх. Мене найбільше бісить те, що люди, які не можуть нічого робити самі, рвуться до влади на брехливій критиці, якихось фантазіях, а ми – працюємо, нам ніколи критикувати.

— До речі, Агробудмеханізація брала участь у євротендері на добудову міського НВК ім. К.Могилка?

— Ми брали участь у першому тендері, але він був відмінений. У другому – не брали, бо зчинилося багато галасу, що ми буцімто «розкрадаємо» увесь міський бюджет, навіть на сесії міськради я про це чув. Тому управління компанії вирішило так: ми збудували у Борисполі дитсадок, школу, вже закінчуємо медамбулаторію, тому нехай приходять інші забудовники, працюють, а ми подивимося, може, чогось навчимося у них.

— Які перспективи великої Бориспільської ОТГ після виборів?

— Думаю, великі, якщо бюджет громади буде не меншим, ніж сьогодні в Борисполі. При грамотному керівництві на місцях децентралізація й нинішня територіальна реформа будуть виграшними для розвитку громад.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Читають Обговорюють
Календар публікацій
«    Січень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31