Бориспiль
C

Головні новини

Боротьба зі стихійними сміттєзвалищами


На початку тижня Бориспіль сколихнула новина про затримання вантажівки, яка скидала сміття на стихійне сміттєзвалище біля аеропорту «Бориспіль».

Після затримання фури, що вивозила сміття на стихійне сміттєзвалище поблизу аеропорту, водій втік, а особу власника автомобіля встановлено. Триває слідство.

Міські комунальні служби намагаються ліквідувати стихійне звалище біля злітної смуги, але чимало людей звикли вивозити своє сміття саме туди.

Пряма мова директора КП «ВУКГ» Богдана Меташопа: «Ми перекопали під’їзди до цього сміттєзвалища. Чи вирішило це проблему? Ні. Людина приїжджає, бачить, що не проїхати, розвертається, проїжджає 10 м, зупиняється і викидає сміття в кущі біля дороги».

За словами комунальників, зарості біля доріг на околицях міста стають звалищами. Яскравий приклад – дорога на Дударків, капітальний ремонт якої зараз закінчують. Коли дорогу передали у підпорядкування міста та розпочали роботи з її ремонту, почали впорядковувати і територію.

Пряма мова Меташопа: «Старий сад вздовж цієї дороги перетворено на одне суцільне стихійне сміттєзвалище. Ми вже вивезли звідти чимало непотребу, але роботи там ще багато, а люди продовжують викидати туди сміття».

Фахівці відділу з контролю за благоустроєм міста регулярно ловлять таких порушників. У середньому за місяць 10 людей притягуються до адміністративної відповідальності, штраф від 360 грн.

Пряма мова начальника відділу з контролю за благоустроєм Рустама Хамракулова: «Хтось може сказати, що ми штрафуємо лише малу частину тих, хто викидає сміття на стихійні сміттєзвалища та у зелені зони. Але люди роблять це вночі або під ранок. Сидіти кожну ніч в засідці ми не можемо. До того ж, лише штрафами ситуацію не змінити».

Комунальники погоджуються, що проблему необхідно вирішувати комплексно. Загалом, за словами директора КП «ВУКГ», останнім часом кількість сміття, яке викидається на стихійні сміттєзвалища, зменшується.

Пряма мова Меташопа: «Чим доступнішою буде послуга вивезення сміття, тим менше його буде лежати на узбіччях доріг та в зелених зонах. У нас постійно ведеться робота з заключення договорів із мешканцями приватного сектору. Зараз на майданчиках біля багатоповерхівок з’явилися контейнери для габаритного сміття. Це комплекс заходів, аби сміття вивозилось на полігон, а не на стихійки чи в лісосмуги».

Щодо випадків, коли сміття на стихійні звалища вивозять вантажівками, то тут один варіант дій – ловити та штрафувати, залучаючи Державну екологічну інспекцію.

Пряма мова Хамракулова: «Держекоінспекція має можливість накласти штраф від 300 до 500 тис. грн. Це змусить вивозити сміття на офіційний полігон».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: