Бориспiль
C

Головні новини

Мешканці ЖК «Вишиванка»: проголосуємо за того, хто допоможе


Будинки привабливі зовні, проблемні всередині.

27 серпня люди прийшли на засідання сесії міськради з плакатами і вимогою справедливості. Депутати мешканців «Вишиванки» підтримали. У ЖК – 180 квартир, де кожний дорослий готовий проголосувати за політичну силу чи кандидата на голову Бориспільської ОТГ, якщо ті зважаться вирішити низку проблем «Вишиванки».

Питання, з яким звернулися до обранців мешканці  багатостраждального ЖК на вул. Бежівка, 31 у Борисполі, є верхівкою айсбергу. За яскравим фасадом, де зображено вишиванку, багато років великі проблеми.

«ЖК як будинку не існує, ми — будмайданчик»

Голова правління ОСББ «Вишиванка» Яна Бабенко:

«Замовником є фізична особа Вікторія Пишнюк, а фактично будівництвом займався Андрій Друзенко. Я купувала квартиру в 2015 р. Заплатила гроші, мені віддали витяг із права власності і запевнили, що більше хвилюватися не варто. Але електролічильників у будинку не було. Я запитала: «А як будемо електрикою користуватися, адже будинок повністю на електроживленні?». Забудовники запевнили, що за два тижні все буде. Проте питання функціонування електромереж не було вирішено за три роки.

Оскільки ЖК був зданий в експлуатацію без техумов, він вважається будівельним майданчиком, плата береться з промислового тарифу.

Необхідно будувати підстанцію. Забудовники розповідали нам, що Київобленерго не дає дозволу на будівництво. Але ми дізналися, що в травні 2018 року дозвіл видано. Забудовники продали наше цокольне приміщення під бізнес. Коли ми говорили, що там комунікації і це незаконно, вони відповідали, що заробляють гроші на будівництво ТП. Так цокольне приміщення продали, але підстанцію не побудували.

Наш будинок працює з єдиним енергоносієм, а в зимовий період комуналка за електрику дороговартісна. У нас є сім'ї пенсіонерів, які живуть на 2,5 тис. грн, а у них електроенергія коштує 2-2,5 тис. грн. Тому пенсіонери в зимовий період сидять у квартирах при +15 С, економлять на всьому, а я не можу допомогти їм оформити пільги та субсидії, тому що нашого житлового будинку не існує.

Зверталися з цим питанням до міської ради, але нам сказали, що не мають права втручатися в господарську діяльність, порадили йти до суду. Проте я розумію, що суд затягнеться на довгі роки.

Крім того, Київобленерго судилося з Вікторією Пишнюк, а в грудні 2019 суд зобов'язав її виконати технічні умови. Але вирок суду вона не виконує, важелів впливу немає».

Замість прибудинкової території — магазини

Ще одна проблема ЖК «Вишиванка» — прибудинкова територія, яка становить 0,59 га, але ОСББ вона не належить.

Один із будинків, 6-поверхівка, знаходиться на території, яка була приватним володінням. За словами Яни Бабенко, правління ОСББ з'ясувало, що власники приватних будинків отримали від колишнього забудовника квартири, перед ними виконали зобов'язання, але земля юридично залишається приватною власністю, тому немає гарантії, що на неї ніхто не пред'явить права.

9-поверховий будинок — на землі муніципальної власності, яку орендує Вікторія Пишнюк.

Доля коштів від продажу забудовниками цокольного приміщення, нібито на будівництво ТП, мешканцям не відома. Нині у забудовників новий проект — побудувати на орендованій території три магазини.

«Нас попередили, що готується проект продовження терміну оренди нашої ділянки на 5 років. У нас забрали підвали з комунікаціями, тепер хочуть і прибудинкову територію відібрати. Тому прийшли на сесію просити депутатів зупинити свавілля. Ми вдячні, що нас почули і в продовженні терміну оренди Вікторії Пишнюк відмовили», — говорить Яна Бабенко.

Мешканці проблемного ЖК «Вишиванка» не вперше в сесійній залі.

Відкриті всім

Яна Бабенко розповідає: коли забудовники продавали квартири, потенційним покупцям влаштовували екскурсії, обіцяли, що тут будуть спортивний і дитячий майданчики, а також паркан.

За фактом дитмайданчик мешканці будували за власні кошти, частково встановили паркан з боку костелу, обладнали майданчик для сміття, встановили євроконтейнери, повісили замок, регулярно прибирають. Але через те, що територія не огороджена, сміття на майданчик підкидають з приватного сектора.

Біля «Вишиванки» паркуються учні автошколи, таксисти «зрізають» дорогу через прибудинкову територію. Мешканці звернулися в управління містобудування та архітектури, з'ясували, яким вимогам майданчик повинен відповідати, готові виконати всі умови. Але зараз не можуть будувати через невирішеність земельного питання.

«Ми самотужки боремося за нормальні умови проживання у власних квартирах, за право наших дітей безпечно гуляти на прибудинковій території.

Ми хочемо взяти територію в оренду, вирішити питання електропостачання, домогтися офіційного статусу будинків. У ЖК – 180 квартир. Невже наші голоси нікому не потрібні напередодні виборів, і ніхто не візьметься допомогти у вирішенні наших багаторічних проблем?» — запитує голова правління ОСББ Яна Бабенко.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: