Бориспiль
C

Головні новини

Любарецький водогін: хто допоможе вирішити багаторічну проблему


До редакції «Вістей» звернулися громадські активісти сіл Любарці й Тарасівка. Вони вважають: села на межі екологічної катастрофи через проблеми з водопостачанням.

Мешканці Любарців і Тарасівки не з чуток знають про проблеми з водою. Попри фізичну зношеність водогону та низьку якість води, це питання не вирішується роками. Селяни змушені користуватися технічною водою, а через часті пориви труб – залишатися і без води.

ВОДОГІН «ПЕНСІЙНОГО» ВІКУ

«Водогін побудований в 60-х роках минулого століття, жодного місяця не обходиться без поривів труби в різних місцях. Постійні ремонти – не вихід, необхідна заміна труб. Ще проблема – несправність свердловини з артезіанською водою глибиною 125 м. Любарці, в т.ч. громадські об’єкти та приватні будинки, підключено до іншої, менш глибокої свердловини, воду з неї пити не можна. У Тарасівці ж потребує ремонту стара водонапірна вежа», – розповідають представники сіл Тетяна Могила та Олег Кащенко.

За їхніми словами, побачивши, що сільській владі байдуже до загрозливого санітарно-епідемічного стану, у листопаді 2019 р. мешканці зібралися на збори, результатом було створення громадського активу та підготовлене звернення до голови Любарецької сільської ради, депутатського корпусу, яке підписали понад 70 осіб.

БУЛА МОЖЛИВІСТЬ ОТРИМАТИ КОШТИ ВІД КОДА

Знаючи про брак коштів у сільському бюджеті, селяни пропонували Любарецькій сільраді прийняти участь у програмі «Питна вода Київщини на 2017-2020 роки» по напрямку «Будівництво, реконструкція та капітальний ремонт водозабірних споруд (свердловин)» та «Будівництво, реконструкція та капітальний ремонт централізованих систем водопостачання і водовідведення» Департаменту ЖКГ та енергоефективності Київської ОДА. Усього програмою передбачалося виділити майже 700 млн грн для вирішення проблеми з водою сіл та містечок Київщини. Для Тарасівки та Любарців це був шанс отримати чисту воду після багатьох років очікування.

Для участі у програмі необхідно було направити до Департаменту відповідного листа, розробити ТЕО з залученням фахівців, а для визначення масштабу реконструкції – провести інвентаризацію системи водозабору та системи водопостачання і водовідведення.

«Звернення селян проігнорували. Від листопада 2019-го до весни 2020-го жодного кроку від місцевої влади не зроблено, – коментує Олег Кащенко. – Соціальна напруга була великою, люди збиралися їхати мітингувати під РДА. Тому громадський актив вирішив узяти питання водогону під особистий контроль».

ВСЕ ЗАЛИШИЛОСЯ НА РІВНІ ОБІЦЯНОК

Для з’ясування приблизної вартості необхідних коштів для реконструкції водогону були залучені приватні компанії, які здійснили обстеження та надали кваліфіковані висновки: ФОП Атаманчук (проектна пропозиція) та ТОВ «Київська ПМК-237» (розрахунок вартості будівельних робіт). Так, маючи орієнтовані ціни, активісти надіслали листи до голови Бориспільської РДА Володимира Строканя та голови Бориспільської райради Владислава Байчаса.

Селяни домоглися проведення особистих зустрічей з очільниками району, результатом яких була обіцянка розглянути питання на бюджетній комісії та сесії райради й виділити кошти на ремонт водопровідних мереж. 

Втім, довгоочікувана сесія райради не принесли вирішення проблеми: з невідомих причин питання не було внесено до порядку денного.

Тож селяни знову залишилися сам-на-сам із брудною водою і сподіваються, що хоча б перед виборами на їхню проблему звернуть увагу та відвернуть від Любарців і Тарасівки загрозу екологічного лиха.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: